150 کلمات و اصطلاحات معماران

کلمات و اصطلاحات معماری

اکثر دانشجویان معماری، در سال های اول یادگیری، درگیر دوره آموزشی فشرده ای از اصطلاحات مخصوص معماری می شوند.از یادگیری واژه های مبهمی همانند “گشتالت” (آرایش فضایی) گرفته تا توضیح درک خویش از مفاهیمی به سادگی “فضا”، یادگیری این لغات تخصصی معماری به یکی از دشوارترین مراحل وارد شدن به عرصه طراحی تبدیل شده است.

چرا معماران از چنین زبانی مخصوص استفاده می کنند؟

اول از همه، برای اینکه برای لیست کلماتمان زمینه ای ایجاد کنیم ،درباره نظرات خوانندگانمان پیرامون مشکلات زبان معماری بحث خواهیم کرد.
البته زبان معماری می تواند به دلایل خوبی استفاده شود. گاهی اوقات، مفاهیم پیچیده تر از آن هستند که با زبان ساده قابل توضیح دادن باشند و برخی کلمات مربوط به ایده های مبهمی در معماری هستند که مردم عموما دانش لازم برای آنها را ندارند.

۱۵۰ عبارت تخصصی که معماران استفاده می کنند

مهم است یادمان باشد این لیستی از کلماتی که باید به سرعت استفاده از آنها را کنار بگذاریم نیست . بدانید با چه کسی صحبت می کنید و مطمئن باشید که استفاده از هرکدام از کلمات، ضروری و مناسب با موقعیت باشد.کلماتی که در اینجا هستند بیشتر پیشنهاد شده اند و ما خودمان بیشتر با آنها مواجه شده ایم. پس بدون بحث و بدون هیچ ترتیب خاصی، با لیست ۱۵۰ کلمه خاصی که تنها معماران استفاده می کنند، با پورتال جامع مهندسین ایران همراه باشید….
این مقاله یکی از محبوب ترین مقاله های وبسایت آرک دیلی در بین پر بازدید ترین مقاله های ۲۰۱۵ این وبسایت قرار گرفته است.

کلمات و اصطلاحات غیر عادی که معماران عاشق آنها هستند:

مفاهیم خاص در معماری:

اصطاحات خاص معماری:

کلمات ساده ای که معماران معنای جدیدی به آنها دادند:

عبارات مبهمی که معماران بیش از حد استفاده می کنند(یا به اشتباه استفاده می کنند)

خروج از نسخه موبایل