مهندسی فناوری اطلاعات

6 سایت محبوب ایرانی برای دورکاری یا فریلنسری

فریلنسر ها افرادی هستند که کسب و کار آنها، نه زمان محور است و نه مکان محور. بر خلاف کسب و کارهای سنتی قرن 20 که انجامش، اکثرا در زمان و مکان خاص امکان پذیر بوده و خریدار و فروشنده خدمات، می بایست در اکوسیستم خاصی مبادله محصول کنند، فریلنسر ها هم از نظر شیوه ارائه خدمات و هم زمان و مکان ارائه خدمات، تابع مولفه هایی که در کسب و کارهای سنتی شاهد هستیم، نیستند.

شاید جذابیت کار فریلنسر ها هم همین باشد که میتوانند حتی در زمان استراحت روی کاناپه اتاق یا در حال سوار شدن به هواپیما یا قطار، خدمات ارائه کرده و ثانیه ای و ساعتی، درامد زایی کنند.

کلمه ی فریلنسر از کجا آمده است؟

شاید برایتان جالب باشد که بدانید اولین بار کلمه ی فریلنسر در قرون وسطی به کار رفته است. در آن دوران دو نوع شوالیه وجود داشته است: یکی شوالیه هایی که فقط برای فرمانروایی مشخص کار می کردند و دیگری شوالیه های فریلنسر که پایبند فرمانروایی خاص نبودند و برای هرکسی که بهشان پول می داد کار می کردند.

کلمه ی فریلنسر امروزه نیز معنای خود را حفظ کرده و یک فریلنسر دقیقا نقش شوالیه را در قرون وسطی بازی می کند و با هر فرمانروایی که امروزه به کارفرما تبدیل شده اند؛‌ به توافق برسد کار می کند،‌ حتی ممکن است اینکار را همزمان با چندکارفرما انجام دهد.

بهترین راه برای شروع فریلنسری

اگر با تمام توصیفات بالا تصمیم گرفتید که زندگی حرفه ای خود را با فریلنسری ادامه بدهید،‌ فقط باید یک کار انجام بدهید؛‌ سری به سایت های فریلنسری بزنید!

ما در ادامه پست لیستی از 6 سایت محبوب فریلنسری ایرانی حوزه و خدماتی که ارائه می دهند برای شما آماده کرده ایم، با در نظر گرفتن مهارتهایتان می توانید از آنها استفاده کنید:

✔ حتما بخوانید:  استفاده از سرور مجازی ویندوز برای نرم افزار های مهندسی

پارسکدرز

پارسکدرز

پارسکدرز عنوان “اولین بازار کار آنلاین ایران” را به خود اختصاص داده است، چرا که بیشتر از 11 سال است که از آغاز فعالیت این سایت می گذرد. روش کار پارسکدرز بر مبنای ” گروگذاری وجه مالی طرفین” است به این صورت که مبلغی از طرف کارفرما در گرو سایت قرار می گیرد و این تضمینی برای فریلنسر است که در صورت انجام صحیح پروژه حتما مبلغ را دریافت می کند.

در حال حاضر سی هزار پروژه ی موفق در پارسکدرز به انجام رسیده و 105 هزار متخصص نیز در آن فعالیت می کنند که جامعه آماری قابل توجهی است. طراحی وب، برنامه نویسی به تمامی زبان ها، گرافیک دوبعدی و سه بعدی،‌ تولید محتوا، بهینه سازی و سئو،‌ تایپ، ترجمه و ویرایش و حتی حوزه ی آموزش و رفع اشکال درسی همگی در پارسکدرز انجام می شوند.

انجام میدم

 

انجام میدم

انجام میدم به نقل از سایتش، به عنوان یک مجموعه دانش بنیان، بستری را فراهم کرده است تا همه‌ی افراد در هر نقطه از ایران و حتی از سرتاسر جهان، بتوانند تخصص ها، استعداد ها، مهارت ها و توانمندی های خود را شناسایی کرده و آنها را در قالب مجموعه ای از خدمات برای فروش ارائه بدهند.در حقیقت “انجام میدم” ویترینی برای ارائه ی بسته های خدماتی است که از آنها بعنوان “کاره” یاد می شود.

مدل کارکرد سایت انجام میدم با سایر سایت های فریلنسری کمی متفاوت است،‌ شما بعنوان فریلسنر مهارت های خود را تحت عنوان “کاره” و با رعایت اصول قیمت گذاری در سایت منتشر می کنید، کارفرمایان با جستجو در سایت کاره ی شما را مشاهده می کنند و در صورت تمایل با تعریف پروژه ای اختصاصی کار را به شما می سپارند.

تبلیغات و بازاریابی، تایپ، ترجمه و نویسندگی، گرافیک، برنامه نویسی، دستیار مجازی، انیمیشن سازی، موسیقی و صدا، آموزش و مشاوره ، حتی بازی و سرگرمی و سایر خدمات همگی در “انجام میدم” و توسط فریلنسرهای آن ارائه می شوند.

✔ حتما بخوانید:  آشنایی با زبان برنامه نویسی پایتون Python

پونیشا

 

پونیشا

سایت پونیشا از دی ماه سال ۱۳۹۰ شروع به فعالیت کرده است. تا به حال بیش از ۷۵ هزار پروژه در این وبسایت ثبت شده است. پونیشا تلاش کرده که گسترش بالایی داشته باشد. این وبسایت در راستای ایجاد ابزار مناسب برای دو طرف یک پروژه است. هر کسی با هر بودجه‌ای و هر موضوعی توانایی ثبت سفارش را دارد.

این سایت بیش از ۲۳۰ هزار کاربر ثبت شده دارد و این میزان هم برای دو طرف مناسب است. هم پروژه‌های فعال زیادی برای پذیرش وجود دارد، هم متقاضی برای هر پروژه وجود خواهد داشت. عموما پروژه‌‌ای بدون متقاضی را نخواهید دید. پس باید در زمینه کاری خود توانایی خوبی داشته باشید.

پونیشا برای پرداخت خود، یک سیستم به نام پرداخت امن دارد. در پرداخت امن، ابتدا باید سفارش‌دهنده پروژه خود را منتشر کند. پس از تایید شدن متقاضی، سفارش‌دهنده باید هزینه لازم را به سیستم پرداخت کند. پول واریز شده در سیستم می‌ماند و اگر پروژه قابل قبول بود، پول برای فریلنسر واریز خواهد شد. از این طریق دردسر سر و کله زدن دو طرف با هم وجود ندارد.

 

دورکار

 

دورکار

سایت دور کار به تعبیر صاحبان سایت، در راستای فراهم کردن بستری امن و مطمئن جهت برون سپاری پروژه ها برای فارسی زبانان سراسر دنیا راه اندازی شده است.کارآفرینان و عموم مردم از سراسر ایران می توانند پروژه هایی که قابلیت دورکاری دارند به متخصصانی از سراسر ایران بسپارند.

پروژه هایی که امکان انجام آن ها در “دورکار” وجود دارد عبارتند از: برنامه نویسی در حوزه ی وب و اپلیکیشن، نگارش و ترجمه ، طراحی گرافیک، کارهای پژوهشی و تحقیقاتی.

تا زمان نوشتن این متن حدود 15 هزار فریلنسر در سایت دورکار فعالیت می کنند و 2500 پروژه نیز در آن با موفقیت به اتمام رسیده است.

“دورکار” رابط کاربری جذاب و آسانی دارد و ثبت نام و ارسال پیشنهاد بر روی پروژه ها در آن رایگان می باشد، در ضمن نیازی نیست هزینه ی اشتراک ماهانه را پرداخت کنید و تنها 10 درصد پروژه های موفق بعنوان کمیسیون به سایت تعلق می گیرد که به نسبت سایر سایت های مشابه تماما به نفع فریلنسرهاست.

✔ حتما بخوانید:  ده زبان برنامه نویسی آینده دار برای کار کدام است؟

تایپیران

 

تایپیران

عنوان “اولین و بزرگترین مرکز تخصصی تایپ در ایران” متعلق به سایت تایپیران است.به نقل از این سایت: تایپایران بخشی از مجموعه سایت های کارایران است که جهت انجام پروژه های تایپ به صورت تخصصی و کارآفرینی تایپیست های مختلف از سراسر کشور برای انجام پروژه ها به صورت دورکاری می باشد.

تخصصی بودن سایت در این زمینه باعث وجود امکانات و قابلیت های تخصصی می شود که سایت با برپایی آزمون های آنلاین تخصصی و سایر معیارهای اعتبارسنجی و راستی آزمایی در به انجام رساندن پروژه های تایپ با حداکثر نتیجه گام بردارد.

تایپ در نرم افزار ورد، تایپ فایل های صوتی، طراحی و ایجاد اسلاید شوها در پاورپوینت، ورود داده به اکسل، صفحه آرایی، انجام تحقیق و مقاله ، رسم نمودار و چارت و پروژه های آماری spss از فعالیت هایی است که در این سایت به انجام می رسد.

در تایپیران مبلغی توسط مجری بعنوان حسن انجام کار و مبلغی بعنوان بیعانه توسط کارفرما در گرو سایت قرار می گیرد.مبلغ در نظر گرفته شده برای کمیسیون سایت در تایپیران 15 درصد است. تایپیران نیز رابط کاربری جذاب و به روزی دارد و عضویت در سایت و شرکت در آزمون های آنلاین آن که به منظور ارائه ی گواهینامه ی دیجیتال ارائه می شود برای بار اول رایگان است.

بلدم من

 

بلدم من

بلدم من از سال 1398 شروع به فعالیت کرده است. این شبکه در زمینه‌های مختلفی خدمات رسانی دارد می‌توانید رایگان ثبت‌نام کنید و رایگان پروژه‌هاتون را ثبت کنید.و کسب درآمد کنید از پروژه و کاره های که ارائه میدین.

مدل کارکرد سایت بلدم من با سایر سایت های فریلنسری کمی متفاوت است،‌ شما بعنوان فریلسنر مهارت های خود را تحت عنوان “کاره” و با رعایت اصول قیمت گذاری در سایت منتشر می کنید، کارفرمایان با جستجو در سایت کاره ی شما را مشاهده می کنند و در صورت تمایل با تعریف پروژه ای اختصاصی کار را به شما می سپارند.

✔ حتما بخوانید:  12 مراکز بزرگ داده جهان

پروژه‌های مختلفی در سایت بلدم من عرضه خواهند شد. تبلیغات و بازاریابی دیجیتالی، تولید محتوا و ترجمه، انمیشن و صداگذاری، دیجیتال مارکتینگ، برنامه‌نویسی و طراحی گرافیک از دسته‌بندی‌های بلدم من است.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. سلام یک وب سایت خوب فریلنسری دیگه هم هست پشتیبانیش خوبه و کارمزدش هم پایین.
    karynet.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

دانلود فایل

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.