آموزش

آموزش نحوه فعال کردن پشت خطی همراه اول (iPhone،Android)

نحوه فعال کردن پشت خطی همراه اول

در این پست قصد داریم نحوه فعال کردن پشت خطی همراه اول در iPhone وAndroid را به شما عزیزان آموزش دهیم پس در ادامه همراه پورتال جامع مهندسین ایران باشید.

فعال کردن پشت خطی همراه اول

برای فعالسازی سرویس انتظار مکالمه همراه اول باید دو نوع تنظیمات را انجام دهید. نوع اول تنظیمات مربوط به اپراتور است که با استفاده از یک کد دستوری صورت می‌گیرد و نوع دوم تنظیمات مربوط به تلفن همراه شماست.

نحوه فعال کردن پشت خطی همراه اول

  1. به شماره گیر تلفن خود بروید و روی سه نقطه کلیک کنید و تنظیمات یا settings را انتخاب کنید.
  2. در داخل تنظیمات روی تماس یا calls کلیک کنید.
  3. حالا روی تنطیمات دیگر یا Additional settings کلیک کنید. هنگامی که روی این گزینه ضربه می زنید یک پیام پاپ آپ دریافت خواهید کرد. منتظر بمانید.
  4. حالا انتظار تماس یا call waiting را علامت بزنید و کار تمام است.

به جای مراحل بالا شما می توانید با شماره گیری *۴۳# (ستاره ۴۳ مربع) انتظار تماس را فعال کنید و برای غیر فعال کردن انتظار تماس#۴۳# را شماره گیری کنید. همچنین برای چک کردن وضعیت *#۴۳# را شماره گیری کنید. اگر در هنگام وارد کردن این کد پیغام Call Waiting Active ظاهر شد بدین معنا است که سیستم پشت خطی برای گوشی فعال شده است.

فعال کردن پشت خطی همراه اول در گوشی های آیفون

 

نحوه فعال کردن پشت خطی همراه اول

پشت خطی همراه اول برای گوشی های آیفون نیز می توانید مراحل مشابهی را دنبال کنید تا ویژگی Call waiting را فعال کنید.

  1. به setting بروید.
  2. روی phone کلیک کنید.
  3. روی گزینه Call waiting بزنید و اندکی صبر کنید.
  4. نشانگری را خواهید دید که جلوی call waiting قرار دارد.
  5. ان را به سمت راست کشیده تا فعال شود.
✔ حتما بخوانید:  چگونه از اتوکد پرینت بگیریم؟

فعالسازی پشت خطی در تلفن ثابت

سرویس پشت خطی برای تلفن های ثابت نیز قابل استفاده است. این سرویس بر روی تلفن ثابت دقیقا مانند تلفن همراه عمل می‌کند. هنگامی که شما در حال مکالمه با شخصی هستید و شخص سومی به شماره شما زنگ بزند؛ چنانچه سرویس پشت خطی شما غیر فعال باشد، شخص سوم با بوق اشغال مواجه خواهد شد.

اما اگر پشت خطی را فعال کنید، شما چند بوق کوتاه خواهید شنید که به معنای وجود یک پشت خطی است. برای فعالسازی انتظار مکالمه یا همان پشت خطی باید در تلفن ثابت کد دستوری #۴۳* را شماره گیری نمایید. بعد از شماره گیری کد دستوری، این سرویس برای شما فعال خواهد شد و در صورتی که قصد غیر فعال کردن پشت خطی را داشتید، کافی است مجددا همین کد دستوری را شماره گیری نمایید.

البته شرکت مخابرات خدمات دیگری نیز ارائه می‌دهد. برای مثال می‌توانید شماره تلفن ثابت را بر روی گوشی خود دایورت کنید. بدین ترتیب وقتی کسی به تلفن ثابت شما زنگ می‌زند، تماس آن فرد را بر روی تلفن همراه خود مشاهده خواهید کرد. حتی می‌توانید با همان گوشی تماس های دریافتی را جواب دهید.

البته همچنان خدمات دیگری نیز برای پشت خطی در تلفن ثابت وجود دارد. برای مثال می‌توانید برای پشت خطی ها آوای انتظار بگذارید. برای این کار می‌توانید به سایت شرکت مخابرات ایران مراجعه نمایید و از خدمات مخابرات مطلع شوید. برای فعالسازی اینگونه از سرویس ها نیز می‌توانید از همان سایت مخابرات اقدام نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

دانلود فایل

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.