آموزش موبایل

اضافه کردن ایمیل به تلگرام

تلگرام گزینه ای برای پیوند دادن حساب شما با یک آدرس ایمیل اضافه کرده است. با استفاده از این ویژگی، هر بار که از یک دستگاه جدید یا ناشناس وارد می‌شوید، از ایمیل برای تأیید استفاده می‌شود و یک لایه امنیتی به حساب تلگرام شما اضافه می‌کند. در ادامه پورتال جامع مهندسین ایران به مراحل افزودن ایمیل بازیابی به تلگرام می پردازیم.

تلگرام به کاربران این امکان را می دهد که به صورت دستی ایمیل وارد کنند یا با حساب گوگل خود وارد شوند. تلگرام می گوید آدرس ایمیل به ایمن کردن حساب شما از دسترسی غیرمجاز کمک می کند.

این گزینه در قسمت امنیت تنظیمات حریم خصوصی و امنیت قرار دارد. هنگامی که یک آدرس ایمیل اضافه می کنید، تلگرام متوجه می شود که هر بار که از یک دستگاه جدید وارد حساب تلگرام خود شوید، از این ایمیل استفاده خواهد شد. احتمالاً به این معنی است که شما نوعی کد تأیید را در ایمیل خود دریافت خواهید کرد. تلگرام به شما این امکان را می دهد که ایمیل لینک شده را در هر زمان تغییر دهید.

اضافه کردن ایمیل به تلگرام

مراحل اضافه کردن ایمیل ریکاوری

در برنامه تلگرام به ترتیب زیر است اقدام کنید.

  1. privacy and security
  2. two-step vertification
  3. change recovery email

توجه داشته باشید که برای استفاده از این قابلیت باید تلگرام خود را به آخرین نسخه آپدیت کنید.

تلگرام در حال حاضر چندین راه برای حفظ امنیت حساب شما ارائه می دهد. ابتدا قفل های رمز عبور خاصی دارید که به شما امکان می دهد برنامه را با رمز عبور قفل کنید. پسورد به صورت محلی روی یک دستگاه کار می کند، بنابراین باید به صورت دستی رمز عبور را روی هر دستگاهی که از تلگرام استفاده می کنید تنظیم کنید. می‌توانید برنامه را طوری تنظیم کنید که بعد از یک دقیقه، پنج دقیقه، یک ساعت یا پنج ساعت عدم فعالیت به‌طور خودکار قفل شود یا به صورت دستی روی نماد قفل در بالای لیست چت ضربه بزنید تا برنامه بلافاصله قفل شود.

✔ حتما بخوانید:  بازیابی رمز دوم تلگرام در کمترین زمان

تلگرام همچنین دارای سیستم تایید دو مرحله ای است. این یک سیستم مبتنی بر ابر است که از شما می‌خواهد هر بار که از یک دستگاه جدید وارد حساب تلگرام خود می‌شوید، یک کد از پیش تعیین‌شده را وارد کنید. اگر رمز عبور خود را فراموش کردید، می توانید یک رمز عبور، یک راهنمایی رمز عبور و یک ایمیل بازیابی اضافه کنید. پیوند دادن یک آدرس ایمیل گزینه دیگری برای حفظ امنیت تلگرام در اختیار شما قرار می دهد. به جای رمز عبور پیش فرض، یک کد تأیید جدید در ایمیل خود دریافت خواهید کرد. این یک راه امن تر از سیستم تایید دو مرحله ای موجود است.

همانطور که قبلا ذکر شد، تلگرام در حال حاضر روی این سیستم لینک دهی ایمیل کار می کند. اگر به هر دلیلی تلگرام شما حذف شد و نیاز به ورود مجدد داشتید، ممکن است نتوانید کد پیامکی را از طریق شماره موبایل خود دریافت کنید. این ویژگی به شما کمک می کند تا در هر شرایطی به راحتی کد تایید را از طریق ایمیل خود باز کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

دانلود فایل

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.