رپورتاژ آگهی

ویزای کار کانادا

ویزای کار کانادا

چنانچه قصد اقدام برای ویزای کانادا و خصوصاً ویزای کاری کانادا را دارید با ما در این مطلب همراه باشید. کانادا کشوری است که اخیراً نیاز به نیروی کار داشته و مهاجرپذیری بالایی دارد و بعلاوه به علت چندگانگی فرهنگی که در این کشور وجود دارد و عدم وجود احساسات نژادپرستانه سبب افزایش متقاضیان مهاجرت به این کشور شده است. مهاجرت به کانادا مناسب افرادی است که متخصص در کار هستند و نیروی کار متخصص محسوب می شوند البته مهاجرت کارآفرینان نیز مطرح است که به این موارد مفصلاً می پردازیم.

مزایای مهاجرت از طریق ویزای کار کانادا

یکی از محبوب ترین طرق مهاجرت به کانادا «اخذ ویزای کار» است. باتوجه به اینکه اوضاع اقتصادی و میزان رفاه در کانادا در وضعیت مناسبی است و از طرف دیگر جمعیت کانادا نسبت به مساحت آن بسیار کم است تبدیل به  مقصد مناسبی برای متقاضیان مهاجرت شده است.مهاجرت کاری به کانادا اصولاً با هدف جذب کارآفرینان و افراد متخصص شکل گرفته است و اقامت افراد دارای مهارت و تخصص را هدف خود قرار داده است.

علاوه بر مهاجرت تحصیلی به کانادا مهاجرت کاری و اقامت کانادا از طریق کار یکی از طرق مهاجرتی است که بسیار مورد توجه متقاضیان مهاجرت قرار گرفته است. سطح زندگی مطلوب و اقتصاد پیشرفته کانادا، کیفیت زندگی در کانادا، پیشرفت اقتصادی مطلوب و حمایت از نیروی ماهر و متخصص، مالیات و هزینه های راه اندازی کسب و کار بسیار پایین، امنیت بالای این کشور  و  حمایت مطلوب قوانین و مقررات کانادا از مهاجران برای شروع یک کسب و کار سبب شده است تا کانادا مقصد مناسبی برای متقاضیان مهاجرت تلقی شود.

Canadian work visa 1

شرایط ویزای کار کانادا در سال ۲۰۲۱ چیست؟

متقاضیان مهاجرت به کانادا از سراسر جهان به روش های مختلف از جمله روش کاری اقدام به مهاجرت به کانادا می کنند در میان ایرانیان نیز ویزای کار کانادا روش پرطرفداری است و افراد برحسب مهارت و تخصص خود تمایل به مهاجرت به کانادا دارند. جهت مهاجرت به کانادا دو روش اصلی مطرح است:

برنامه اسکیل ورکر و برنامه جاب آفر از کارفرمای کانادایی.

برنامه اسکیل ورکر کانادا چیست؟

منظور از اسکیل ورکر نیروی کار ماهر است. در برنامه امتیازبندی اسکیل ورکر کانادا متقاضی باید دو مرحله را طی و از لحاظ تخصص و مهارت ارزیابی گردد. در این برنامه ابتدائاً متقاضی باید حداقل امتیاز ۶۷ از ۱۰۰ را کسب کند تا بتواند وارد مرحله دوم گردد و طبق امتیازات مرحله دوم نسبت به سایر متقاضیان انتخاب شود.

جاب آفر کانادا یعنی چه؟

جاب آفر کانادا یعنی داشتن پیشنهاد کاری، اشخاص متقاضی ویزای کانادا لیست مشاغل مورد نیاز در کانادا را بررسی و چنانچه مهارت و تخصص آنها در این لیست وجود داشته باشد، به وسیله موسسات کاریابی می توانند از کارفرمایان کانادایی پیشنهاد شغلی دریافت نمایند.

جاب آفر کانادا

اخذ ویزای کار کانادا براساس امتیازبندی اسکیل ورکر

طبق  سیستم اسکیل ورکر کانادا، برای اخذ ویزای کانادا شما باید شرایط ذیل را داشته باشید:

کمتر از ۴۰ سال سن داشته باشید- حداقل مدرک تحصیلی لیسانس داشته باشید و رشته تحصیلی تان در لیست ماغل موردنیاز کانادا باشد- حداقل ۳ سال تجربه کاری متناسب با رشته تحصیلی تان داشته باشید- مدرک زبان  با حداقل نمره آیلتس ۶.۵ داشته و حداقل امتیاز ۶۷ در امتیازبندی اسکیل ورکر داشته باشید.

چنانچه مقیم کانادا باشید برای دریافت مجوز کار، ملزم به داشتن شرایط ذیل می باشید:

مجوز اقامت موقت در کانادا داشته باشید که در این مورد ویزای تحصیلی یا کاری همسرتان نیز مورد قبول است سپس پیشنهاد کاری از یک کارفرمای کانادایی داشته باشید.

چطور ویزای کار کانادا بگیرم؟

 برای گرفتن ویزای کار کانادا تصمینی، شما باید از نظر سن تحصیلات و سابقه کاری و مدارک زبان امتیاز کافی گرفته باشید. شما طبق توانایی ها و مهارت هایتان مورد ارزیابی قرار می گیرید و همزمان با اخذ ویزای کار، اجازه موقت برای زندگی در کانادا به شما داده می شود و می توانید از تمام امکانات رفاهی و اجتماعی مانند دیگر شهروندان کانادا بهره بگیرید. روش های مهاجرت به کانادا از طریق کار مختلف هستند که جداگانه به آنها می پردازیم:

ویزای کار کانادا از طریق اکسپرس اینتری Express Entry

 ویزای کار کانادا از طریق اکسپرس اینتری مناسب افرادی است که می خواهند نسبت به دریافت اقامت کاری کانادا اقدام کنند. طبق آن، افراد در ابتدا وارد یک سیستم امتیاز بندی شده و پس از تائید صلاحیت، از آن ها برای کار در این کشور دعوت می شود. اصولاً امتیاز بندی ویزای کار کانادا طبق موارد زیر صورت می گیرد: سن، ملیت،سطح زبان،جزئیات پیشنهاد شغلی و تحصیلات.

ویزای کار از طریق برنامه کوتاه مدت

 در روش فوق تقاضاکننده در ویزای کار از طریق برنامه کوتاه مدت  نیاز به اجازه کار و یا پیشنهاد کاری از سوی یک کارفرمای کانادایی دارد.درخواست ویزای کار از طریق برنامه کوتاه مدت در دو مرحله است:

الف- دادن مجوز استخدام از طرف کارفرما برای متقاضیان خارج از کشور

ب- اقدام تقاضاکننده برای اجازه کار و ویزای کاری، پس از دریافت مجوز استخدام از طرف کارفرما

مهاجرت از طریق خود اشتغالی

مهاجرت از طریق خوداشتغالی مناسب افرادی است که فعالیت های فرهنگی دارند به طور مثال ورزشکاران و هنرمندان از طریق خود اشتغالی به کانادا مهاجرت می  نمایند.

مهاجرت از طریق کار آفرینی

مهاجرت از طریق کارآفرینی یکی از انواع مهاجرت استانی است که در آن فرد تعهد می کند که با سرمایه خود کسب و کاری در یکی از استان های کانادا راه اندازی نماید.

مهاجرت از طریق منتخبین منطقه ای pnp

این روش برای کسانی مناسب است که به علت تجربه کاری، تحصیلات یا تخصص خود، امکان تاثیر مثبت در سیستم اقتصادی یک منطقه از کانادا را دارا باشند.

مهاجرت کاری به ایالت کبک

ایالت کبک در زمینه قوانین مهاجرت با دیگر ایالات کانادا تفاوتهایی دارد و درباب سرمایه گذاری و جذب نیروی کار متخصص و ماهر نیز تفاوتهایی با سایر ایالات کانادا دارد.

هزینه ویزای کار کانادا۲۰۲۱

 هزینه ویزای کار کانادا عبارتست از:

 هزینه درخواست بررسی مدارک از سفارت کانادا، هزینه انگشت نگاری و هزینه open work permit holder  که بسته به نوع ویزا یعنی ردیف شغلی و تخصص و هزینه های وکیل و.. تفاوت دارد.باید ابتدا شرایط شما بررسی و سپس هزینه به شما اعلام گردد.

درآمد سالانه در کانادا برای شاغلین چقدر است؟

 درآمد سالانه  افراد شاغل در کانادا به طور متوسط پس از کسر مالیات، حدود ۳۰۰۰ الی ۴۰۰۰ (دلار کانادا) در ماه است.

تمدید ویزای کار کانادا

علاقمندان به مهاجرت به کانادا چه قبل از گرفتن ویزای کار و چه بعد از گرفتن ویزای کار کانادا همیشه این سوال را مطرح می کنند که آیا تمدید ویزای کار کانادا ممکن است یانه؟ در پاسخ باید بگوییم که لازم است که متقاضی حداقل ۱ ماه (۳۰ روز ) مانده به پایان اعتبار ویزا، برای تمدید اقدام کند و الزامی است که پیش از اقدام برای تمدید ویزا، از طرف کارفرما درخواست جدیدی به اداره کار کانادا فرستاده شود. در این صورت با وجود تمام شدن مدت اعتبار ویزا، فرد متقاضی می تواند همچنان در کانادا شغل خود را قانونی ادامه دهد.

مدت زمان صدور ویزای کاری کانادا

 حدود۱۵۰ روز پس از درخواست اخذ ویزا، ویزای کاری کانادا صادر می شود. البته این مدت زمان  به تعداد درخواست های دریافتی در اداره نمایندگی کانادا نیز بستگی دارد که ممکن است کمی طولانی تر شود و تا ۳ ماه دیگر نیز طول می کشد.

کاریابی در کانادا به چه صورت است؟

اگر متقاضی ویزای کار کانادا باشید و مدرک تحصیلی از دانشگاه های کانادا و یا سابقه کاری از کارفرمایان کانادایی داشته باشید برای تان امتیاز تلقی می شود البته چنانچه این دو شرط را نداشته باشید نیز نباید نگران باشید زیرا می توانید علاوه بر جستجوهای فردی و مصاحبه کاری با شرکت های نیازمند به نیروی کار، از طریق موسسات و سایت های کاریابی نیز برای پیدا کردن شغل متناسب با مدرک تحصیلی و تخصص خود اقدام کنید.

دعوت بریتیش کلمبیا از۸۷ متقاضی جدیدترین tech pilot

استان بریتیش کلمبیا کانادا در تاریخ ۲۳ فوریه ۲۰۲۱ جدیدترین پذیرش مرتبط با برنامه مهاجرت استانی خود را برگزار کرده و از ۸۷ متقاضی دعوتنامه صادر کرده است. در این پذیرش متقاضیان اسکیل ورکر و اینترنشنال گرجوایت در هر دو دسته اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا و اسکیل ایمگریشن هدف گرفته شده اند. بریتیش کلمبیا همچنین از طریق مسیر مهاجرتی interpreneur immigration  نیز دعوت نامه صادر کرد.اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا یا به اختصار eebc متقاضیانی را انتخاب می کند که در سیستم اکسپرس انتری دولت فدرال کانادا پروفایل معتبر دارند.

 

توجه: این مطلب یک رپورتاژ آگهی (تبلیغات) بوده و پورتال جامع مهندسین ایران هیچگونه نظر و مسئولیتی ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

دانلود فایل

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.