رپورتاژ آگهی

چگونگی تعمیر گیربکس اتوماتیک چینی

یکی از اساسی ترین تعمیرات گیربکس چی تعمیر گیربکس اتوماتیک چینی است. ماشین‌های چینی به دلیل قیمت پایین و آپشن‌های بالایی که دارند در سال‌های گذشته طرفداران خاص خود را پیدا کرده‌اند. این دسته از ماشین‌ها با برندهای مختلفی تولید شده و وارد ایران می‌شوند. کیفیت خوب ماشین‌های چینی و قطعات آن‌ها مردم را مجاب کرده که از این ماشین‌ها استفاده کنند. گاهی در حین کار ممکن است برخی از قطعات خراب شده و نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشند. البته پیشنهاد ما این است که تا جای ممکن قطعات را تعمیر کرده و از آن‌ها استفاده نمایید. زیرا در این صورت انرژی ساخت یک قطعه جدید صرف ماشین‌های جدیدی می‌شود. بنابراین تعمیر قطعاتی مانند گیربکس که یکی از حساس‌ترین بخش‌های هر ماشینی کار منطقی و خوبی است.

تعمیر گیربکس اتوماتیک چینی نیز بهتر از تعویض این قطعه است. البته لازم است این را به صورت اصولی و به درستی انجام دهید. به همین دلیل باید تعمیر گیربکس یا هر قطعه دیگری را به دست افراد حرفه‌ای و کاربلد بسپارید. برای تعمیر گیربکس ابتدا باید نحوه عملکرد این قطعه را به خوبی یاد بگیریم. بنابراین در ادامه با نحوه کارکرد گیربکس و تعمیر آن آشنا می‌شویم.

فقط کافیه بگی گیربکست چیه؟
گیربکس چی فعالیت خود را از سال ۱۳۹۷ و با تکیه بر تجربه ۱۳ساله مدیران خود مجموعه ای از کارشناسان خبره که شما را یاری خواهند کرد که دیگر
نگران اتومبیل های خود نباشید. گیربکس چی توانسته است در این مدت به یکی از معتبرترین مراکز تعمیرات تخصصی انواع گیربکس های اتوماتیک در کشور تبدیل شود . ارائه خدمات مشاوره ای برای رسیدن به بهترین خدمات در کنار انجام به موقع و بدون تاخیر تعهدات ، سبب گردیده تا گیربکس چی در بازار رقابتی خدمات، سهم قابل توجهی از مشتریان رابه خود اختصاص دهد .

نحوه عملکرد گیربکس اتوماتیک

همان‌طور که گفتیم تعمیر گیربکس اتوماتیک چینی از تعویض آن بهتر است. اما مگر می‌شود قطعه‌ای را بدون شناخت عملکرد آن تعمیر کرد؟ به همین دلیل قبل از هر چیز به این موضوع می‌پردازیم.

گیربکس اتومات چینی یکی از پیچیده‌ترین قطعات در ساختمان ماشین است. گیربکس یا همان جعبه دنده کار تعویض دنده‌ها را در سیستم ماشین بر عهده دارد. اما گیربکس اتوماتیک این کار را به صورت خودکار انجام می‌دهد. برعکس گیربکس اتوماتیک گیربکس دستی راننده وظیفه تعویض دنده را بر عهده دارد.

برای تعمیر گیربکس اتوماتیک چینی باید بدانیم که وظیفه این وسیله در ماشین چیست. به طور کلی گیربکس وظیفه انتقال نیروی محرکه از موتور به چرخ‌ها را بر عهده دارد. در واقع این قطعه نیروی لازم برای به حرکت درآوردن چرخ‌ها را تولید کرده و آن را به موتور سپس به چرخ‌ها می‌رساند. در این حین گیربکس باید گشتاور و سرعت را با یکدیگر تنظیم کند.

علائم خرابی گیربکس

تعمیر گیربکس اتوماتیک چینی را باید جدی بگیرید. زیرا کوچک‌ترین خطا و مشکلی می‌تواند جعبه دنده خودرو شما را با مشکلات جدی‌ای روبه‌رو کند. البته توجه به مشکلات و خطاهای کوچک می‌تواند در هزینه و وقت شما به صورت جدی صرفه‌جویی کند. تعدادی از علائم خرابی گیربکس را در زیر آورده‌ایم.

  1. اگر در هنگامی که خودرو خود را در دنده قرار می‌دهید و خودرو شروع به لرزش می‌کند، گیربکس شما مشکل دارد. البته این حالت برای خودرویی که در حال حرکت می‌باشد هم ممکن است رخ دهد.
  2. خرابی گیربکس می‌تواند بر اثر بریده شدن شفت نیز باشد.
  3. تقه زدن ماشین نیز می‌تواند ناشی از خراب شدن گیربکس باشد. بهتر است این مورد را به خوبی بررسی کنید و اجازه ندهید این تقه زدن بر سیستم‌ها و قطعات دیگر خودرو اثر منفی بگذارد.
  4. وجود صداهای غیر عادی مانند زوزه کشیدن یا صداهای زنگ مانند نیز می‌تواند ناشی از خراب بودن این قطعه باشد.
  5. گیر کردن دنده در هنگام تعویض نیز یکی از علائم رایج خراب شدن گیربکس است. این عامل به خصوص در گیربکس‌های دستی به وجود می‌آید. در صورتی که به این نکته توجه نکنید ممکن است کل سیستم تعویض دنده و قطعه گیربکس شما دیگر قابل تعمیر نباشد. در این حالت باید گیربکس دستی خود را تعویض کنید که هزینه زیادی را به دنبال دارد.
  6. گیر کردن دنده در حالتی که خودرو پارک است نیز یکی از علائم خرابی گیربکس می‌باشد. این مورد می‌تواند در گیربکس‌های اتومات و دستی رخ دهد. بهتر است قبل از صدمه‌های جدی به ماشین این مورد را بررسی و حل نمایید.
  7. اگر ماشین در هنگام تعویض دنده گاز هرز می‌خورد، قطعا گیربکس آن دچار مشکل شده است. در این حالت باید در اسرع وقت مشکل را حل نمایید. گاز هرز خوردن نیز می‌تواند در گیربکس‌های دستی و اتوماتیک رخ دهد.

تعمیر گیربکس اتوماتیک

زمان مناسب برای بررسی گیربکس

تعمیر گیربکس اتوماتیک چینی اگر در وقت مناسبی باشد می‌تواند در کاهش هزینه‌ها تاثیر زیادی داشته باشد. به طور کلی بررسی و به اصطلاح سرویس ماشین در زمان‌های مشخص می‌تواند از خراب شدن قطعات خودرو به خصوص گیربکس جلوگیری کند. البته توجه به علائم خرابی گیربکس توسط راننده نیز بسیار مهم است. هر کدام از علائمی که در بالا گفته شد می‌تواند بر اثر خرابی گیربکس باشد. اما توجه نمایید که ممکن است علائم دیگری نیز وجود داشته باشد که حاکی از خراب بودن گیربکس است. به همین دلیل بهتر است ماشین خود را در زمان‌های مشخص به تعمیرکار جهت سرویس‌های سالانه نشان دهید. سرویس گیربکس خودرو از دو جهت انجام می‌شود. ابتدا سالم بودن قطعه و عملکرد صحیح آن را بررسی می‌کنند و سپس میزان روغن گیربکس را می‌سنجند. البته ممکن است روغن گیربکس خراب یا کهنه شده باشد در این صورت نیز نیاز است تا آن را تعویض کنند.

روغن گیربکس حالت روان‌کننده‌ای داشته و در قسمت‌های متحرک گیربکس لازم و ضروری است. این ماده در گیربکس‌های اتوماتیک یک ماده بسیار مهم است. زیرا علاوه بر روان‌کنندگی باعث می‌شود قطعه خنک شود و در اثر داغ شدن بیش از حد آسیبی نبیند. تعویض روغن گیربکس بستگی به کارکرد کیلومتر دارد و معمولا هر ۳۰ تا ۴۰ هزار کیلومتر باید عوض شود.

تعمیر گیربکس اتوماتیک

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک چینی

تعمیر گیربکس اتوماتیک چینی به عوامل متعددی بستگی دارد. این نکته را در نظر داشته باشید که بدون شک هزینه تعمیر گیربکس نسبت به تعویض آن بسیار کم‌تر است. به خصوص اگر به موقع اقدام به تعمیر این قطعه کنید. در این صورت از به وجود آمدن مشکلات جدی در سیستم تعویض دنده خودرو جلوگیری کرده‌اید و در نتیجه هزینه تعمیر آن نیز کم‌تر می‌شود.

انتخاب تعمیرکار جهت تعمیر گیربکس اتوماتیک چینی نیز بسیار مهم است. بهتر است فردی را انتخاب کنید که در این زمینه تخصص کافی را داشته باشد. زیرا گیربکس قطعه حساسی است و هر گونه نقص در تعمیر آن مهم است. انتخاب تعمیرکار به روی هزینه نهایی نیز تاثیرگذار است. به طور کلی بهتر است از افراد حرفه‌ای و با مهارت در این کار بهره ببرید.

 

توجه: این مطلب یک رپورتاژ آگهی (تبلیغات) بوده و پورتال جامع مهندسین ایران هیچگونه نظر و مسئولیتی ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

دانلود فایل

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.