رپورتاژ آگهی

انتخاب سنگ کار مناسب

سنگ تراش کیست؟

سنگ تراش یا سنگ کار کسی است که قطعات ناهموار سنگ را به اشکال خاصی در می آورد تا یک ساختار یا یک اثر هنری خلق کند. این سازه‌ ها می‌توانند شامل بناهای تاریخی، ساختمان‌ها، کلیسا ها، سنگ قبر ها و غیره باشند.

سنگ کار ها از آغاز تمدن مسئولیت ساخت بناها، مجسمه ها و سازه ها را بر عهده داشته اند. برخی از بزرگترین آثار هنری و برجسته ترین سازه ها توسط سنگ تراش ها ایجاد شده است.

 سنگ تراشی و نمای ساختمان
سنگ تراشی و نمای ساختمان

سنگ کار چه کاری انجام می دهد؟

سنگ کاری شکل دادن قطعات نامنظم سنگ به اشکال خاصی برای ساختمان، تزئین و مونتاژ سنگ برای ساخت سازه ها می باشد. در سنگ تراشی صاف کردن سطوح معیوب یا ناهموار سنگ و ترمیم سنگ های شکسته یا ترک خورده توسط سنگ تراش انجام می شود.

  در انتخاب فرد مناسب برای سنگ کاری موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • مهارت های کار تیمی
 • درک و پیروی دقیق از دستورالعمل ها
 • توانایی پیروی دقیق از طرح های داده شده
 • سلامت جسمانی خوب
 • یک ذهن خلاق
 • توانایی استفاده از ابتکار عمل
 • مهارت های عملی
 • مهارت ظریف کاری
 • توانایی انجام محاسبات اولیه

 

سنگ کاری در کجا انجام می شود؟ 

سنگ کاری در فضایی باز و نسبتاً خطرناک انجام می شود. به همین خاطر استفاده از کلاه های مخصوص و محتاط بودن در روند کار بسیار مهم است. این کار از نظر فیزیکی کار سختی است. با این حال، پیشرفت های مختلف در فن آوری سنگ تراشی به سنگ تراشان امروزی اجازه می دهد تا در شرایط مختلف کار کنند.

 سنگ کاری را می توان به عنوان کار سختی در نظر گرفت زیرا سنگ کارها باید از داربست بالا بروند، از چکش استفاده کنند و تمام روز را با بلند کردن مواد سنگین و کار بر روی زمین های ناهموار بگذرانند. سنگ تراشان اغلب به صورت خصوصی قرارداد می بندند.

انواع روش های سنگ تراشی
انواع روش های سنگ تراشی

کاشی کاری

 کاشی هایی که در روند ساخت و ساز ساختمان ها استفاده می شوند، صفحات نازکی هستند که برای پوشش سطوحی مانند سقف، کف و دیوارها استفاده می شوند. در ادامه به نحوه استفاده و کاربرد کاشی ها در کاشی کاری می پردازیم. کاشی ها یک عنصر اصلی در زیبایی داخلی و همچنین نمای بیرونی ساختمان ها هستند. کاشی ها عمدتا از خاک رس یا از مواد خام معدنی ساخته شده اند. امروزه کاشی ها از مواد بازیافتی نیز ساخته می شوند. شکل کاشی ها با فرآیند های مختلف مانند اکستروژن، پرس در دمای بالا یا روش های مختلف دیگری به دست می آید.

 پس از فرم دهی، کاشی ها باید خشک شوند تا شکل نهایی آنها به دست آید. این کاشی ها پس آن که خشک شدند باری دیگر در معرض دمای بالا قرار می گیرند. این مرحله برای اطمینان از به دست آمدن شکل نهایی کاشی ها انجام می گیرد. قرار دادن کاشی ها در دمای بالا باعث می شود تا زمانی که آنها در روند کاشی کاری ساختمان به کار می روند، دچار آسیب نشوند. انواع کاشی های مورد استفاده در کاشی کاری ساختمان ها به صورت لعاب دار یا بدون لعاب موجود می باشد. همچنین کاشی ها غیر قابل احتراق هستند.

 انواع کاشی ها بر اساس کاربرد آنها در کاشی کاری

 انواع مختلفی از کاشی ها در ساخت و ساز ساختمان ها استفاده می شوند. کاشی ها بسته به نوع سطحی که باید در آن قرار بگیرند، انتخاب می شوند. انواع کاشی ها بر اساس کاربرد آنها در کاشی کاری شامل موارد زیر است:

 • کاشی های سقفی
 • کاشی کف
 • کاشی دیوار
 • کاشی های پارتیشن

 کاشی های سقف از جنس سفال هستند که در روند ساخت در معرض دمای بالا قرار گرفته و پخته می شوند. ساخت این نوع کاشی ها مانند ساخت آجر است. کاشی‌ های دیوار و کاشی‌ های کف، در نمای داخلی و بیرونی ساختمان به کار می‌روند. این نوع کاشی ها عمدتا بر اساس دکوراسیون ساختمان انتخاب شده و استفاده می شود. کاشی هایی که برای دیوار و کف استفاده می شوند به دو صورت لعاب دار و بدون لعاب موجود می باشند.

 کاشی های کف بیشتر از دیگر کاشی ها طراحی و تزئین می شوند زیرا ظاهر آنها در زیبایی و شکل کفپوش ساختمان بسیار مهم است. این نوع کاشی ها در معرض بار، فشار و سایر شرایط نامطلوب تخریب نخواهند شد. بنابراین این کاشی ‌ها با دوام ‌تر، مقاوم ‌تر در برابر سایش و نفوذ ناپذیر در برابر آب بوده و تمیز کردن آن ها آسان‌ تر می باشد. کاشی های کف علاوه بر ویژگی های ذکر شده باید ظاهر زیبایی نیز داشته باشند. درجه پخت مواد موجود در کاشی پارامتری است که کاشی های دیوار و کف را متمایز می کند. در مقایسه با کاشی های کف، کاشی های دیوار در دمای پایین تری پخته می شوند. پس از آن کاشی ها لعاب داده شده و در دمای پایین تری دوباره پخته می شوند.

 نوع کاشی ها بر اساس مواد مورد استفاده در آنها 

انواع کاشی های مورد استفاده در ساختمان سازی  بر اساس جنس و نوع ساخت آنها به شرح زیر است:

 • سرامیکی
 • کاشی غیر چینی
 • کاشی چینی

 

انتخاب سنگ کار و کاشی کار مناسب

یکی از با اهمیت ترین بخش ساختمان ها نمای ساختمان است. گروه خدمات ساختمانی سون توسط مهندس علی مومنی تاسیس گردیده و  به صورت تخصصی در زمینه های زیر فعالیت می کند:

 • بنایی ساختمان به صورت جزئی و کلی با کیفیت تضمینی
 • زیباسازی و نماسازی ساختمان
 • طراحی و ساخت سازه و امکانات لوکس

گروه خدمات ساختمانی سون از سال 1385 تا کنون افراد متخصصی را آموزش داده است. افراد متخصصی که در این گروه فعالیت می کنند، دوره های آموزشی و تخصصی خود بر اساس تکنیک های روز دنیا گذرانده اند. به همین دلیل شما می توانید به راحتی به گروه خدمات ساختمانی سون اعتماد کنید.

سنگ کارها و کاشی کارهایی که در این موسسه فعالیت می کنند، به طور تخصصی و با سالها تجربه خدماتی نظیر نماسازی، زیباسازی، سنگ کاری و کاشی کاری ساختمان ها را ارائه می دهند. برای استفاده از خدمات گروه ساختمانی سون می توانید به سایت 7kashikar.ir مراجعه کنید یا با شماره تلفن ۰۹۱۹۴۰۵۹۸۳۲ تماس گرفته و خدمات مورد نیاز خود را درخواست کنید.

نمای ساختمای مدرن
نمای ساختمای مدرن

 

توجه: این مطلب یک رپورتاژ آگهی (تبلیغات) بوده و پورتال جامع مهندسین ایران هیچگونه نظر و مسئولیتی ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

دانلود فایل

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.