مصالح ساختمانی

واش بتن، زیباترین کفپوش بتنی مناسب باغ و ویلا

موزاییک های واش بتن یک نوع کفپوش بتنی هستند که این روز ها بسیار در صنعت محوطه سازی سر و صدا به پا کرده اند. این کفپوش های دوست داشتنی از ترکیب سنگدانه های زیبا و رنگی به همراه بتن تشکیل می شود. شکل ظاهری بسیار زیبا و جذاب این کفپوش ها باعث شده است که بسیاری از این محصول در کفسازی باغ و ویلا، به خصوص باغ هایی که دارای طبیعت خوبی هستند استفاده شود. علت این استفاده، شکل ظاهری بسیار طبیعی و این حس ترکیب خوب این کفپوش با طبیعت می باشد.

واش بتن

انواع موزاییک واش بتن

موزاییک های واش بتن این روز ها دارای انواع مختلفی هتسند و در ابعاد، طرح ها و سنگدانه های رنگی مختلف تولید می شوند. این محصولات معمولا در ابعاد ۴۰*۴۰، ۵۰*۵۰، ۳۰*۶۰ و ۴۰*۶۰ سانتی متر تولید می شوند. ضخات این کفپوش های دوست داشتنی با توجه به نوع تولید و تولید کننده بین ۲ تا ۴ سانتی متر متغیر است. همچنین تغریبا می توان گفت همه نوع رنگ سنگدانه برای واش بتن ها وجود دارد که میتوان تولید کرد.

اما انواع واش بتن ها را از نظر متریال، می توان به ۲ نوع افزودنی دار و بدون افزودنی تقسیم کرد که نوع افزودنی دار آن، دارای مقاومت بهتری نسبت به بدون افزودنی است. همچنین از نظر شکل ظاهری نیز به سه نوع ساب خورده، ساب خورده نواری و سنگ برجسته نیز تقسیم می شوند.

واش بتن قابدار

کاربرد موزاییک واش بتن

کاربرد این محصولات معمولا در نواحی مختلف است. یعنی به راحتی می توانید در حیاط منازل مسکونی، در پیاده رو های جلو منزل های مسکونی ، در حیاط باغ و ویلا، روف گاردن و … استفاه کنید. شاید برای شما سوال پیش بیاید که آیا در نواحی صنعتی و پارکینگ میتوان از واش بتن ها بهره برد ؟ باید در جواب این سوال به شما بگویم که خیر، در نواحی صنعتی که عبور و مرور ماشین های سنگین انجام می شود به هیچ عنوان استفاده از این محصولات توصیه نمی شود، زیرا این محصولات کاملا فانتزی هستند و حتی در پارکینگ هایی که عبور و مرور ماشین های سبک نیز به شدت زیاد انجام می شود، به دلیل اصحکاک بالا بین لاستیک و سنگدانه های، امکان آسیب دیدگی برای کفپوش ها وجود خواهد داشت.

واش بتن اجرا شده

ویژگی ها، مزایا و معایب

از مهمترین ویژگی های کفپوش های واش بتن، میتوان به شکل ظاهری بسیار زیبا و جذاب آن اشاره کرد. این روز ها واش بتن ها بسیار در بازار ساختمان پر طرفدار هستند و دلیلی اصلی آن شکل ظاهری بسیار زیبا محصولات و حس خوب طبیعی این کفپوش پس از اجرا می باشد. تنوع بالا در ابعاد، رنگ بندی سنگدانه ها و دارا بودن سه مدل طرح، از دیگر ویژگی های این محصول است که باعث شده است هر فردی با هر سلیقه ای به راحتی ابعاد، مدل و رنگ خاص خود را انتخاب کند.

مقاومت فشاری بالا این محصولات نسبت به دیگر محصولات فانتزی از اثرات مثبت افزودنی های بتن در این کفپوش هاست که در برابر ضربه و نیرو های وارده مقاومت خوبی را از خود به جا میگذارد. درباره مقاومت دمایی این محصول میتوان گفت که مناسب نواحی معتدل، گرم و تغریبا سرد می باشد. در همینجا میتوان به اولین ضعف این کفپوش ها اشاره کرد که نمیتوانید در نواحی سردسیر و یخبندان از این کفپوش دوست داشتنی بهره ببرید. جذب آب این محصولات با وجود افزودنی های بتن تغریبا بالا می باشد و پس از جذب آب در نواحی سردسیر و کاهش دما، دچار یخ زدگی و ترکیدگی خواهد شد. پس به هیچ عنوان در نواحی که شب ها دچار خبندان می شود از این محصول استفاده کنید.

واش بتن سنگ برجسته

اما یک واش بتن مرغوب دارای ویژگی های مختلفی است که میتوان به عیار خوب بتن آن اشاره نمود. اگر ملات واش بتن دارای عیار خوبی باشد، قطعا سنگدانه ها از بتن جدا نمی شوند و محکم در جای خود باقی خواهند ماند. تراکم خوب سنگدانه ها از دیگر ویژگی های خوب این کفپوش های دوست داشتنی است که مقاومت فشاری این محصول را به شدت بالا خواهد برد. همچنین تولید به روش استاندارد و استفاده از متریال به صورت صحیح از مواردی است که یک تولید کننده باید رعایت کند. به طور مثال استفاده صحیح و درست از میزان سیمان و جایگزین آن یعنی پودرسنگ که بسیار در کیفیت بتن این محصول اثر گذار است.

 

کلام آخر

اما در آخر باید بگویم که خرید واش بتن این روز ها در بازار بسیار سخت شده است و وجود محصولات نامرغوب باعث شده است مردم در خرید این کفپوش های کمی دو به شک باشند. پس شما هم در صورتی که روزی قصد خرید این محصولات را داشتید، بسیار دقت کنید و منابع معتبر را جهت خرید انتخاب کنید.  برای خرید این کفپوش ها، با کمی گشت و گذار در اینترنت می توانید تولیدکنندگان برتر این محصولات را شناسایی کرده و پس از دریافت مشاوره خرید خود را انجام دهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک های مفید
دکمه بازگشت به بالا

دانلود فایل

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.