مهندسی برق

خطرات تماس سیم های برق با مبلمان

عدم ایجاد اقدامات پیشگیرانه و حفاظتی می تواند باعث بروز حوادث خانگی شود. به همین دلیل باید مراقب سیم های برق باشید.

احتمالاً از خطرات تماس سیم های برق با مبلمان بی اطلاع هستید. در واقع، این می تواند منجر به حوادث جدی خانگی شود. در این مقاله، این مشکل و راه‌حل‌های احتمالی را به دقت بررسی می‌کنیم. پس در ادامه همراه پورتال جامع مهندسین ایران باشید.

بیشتر آتش‌سوزی‌هایی که در خانه‌ها اتفاق می‌افتد معمولاً به دلیل اتصال کوتاهی است که می‌توان از آن جلوگیری کرد. مردم تنها پس از وقوع آتش سوزی از این مسائل آگاه می شوند. این باید تغییر کند.

انسان ها معمولاً بعد از مرتکب اشتباه همه چیز را تغییر می دهند. در واقع، ما اغلب از خطرات آگاه نیستیم. به همین دلیل باید اتفاقات را پیش بینی کنید و سعی کنید از بی دقتی دوری کنید. پیشگیری بهترین ابزار برای خانه ای امن است.

 سیم های برق با مبلمان

جایی که مردم معمولا سیم های برق را قرار می دهند

عموماً افراد سیم های برق را پشت مبلمان قرار می دهند. آنها معمولاً پنهان هستند زیرا برای دیدن جلوه ای خوبی ندارن و زیبایی یک اتاق را خراب می کنند. مخفی کردن سیم ها می تواند خطرناک باشد.

به عنوان مثال، یک تلویزیون قدیمی با سیم برق آسیب دیده. تماس با مبلمان چوبی می تواند منجر به آتش سوزی شود. شما هرگز نمی دانید چه زمانی ممکن است یک دستگاه بیش از حد گرم و اتصالی کند و منجر به آتش سوزی و… شود.

فقط به این دلیل که کابل های برق مخفی هستند به این معنی نیست که باید از آنها غافل شوید. شما باید منطقه را بررسی کنید، مطمئن شوید که هیچ خطری وجود ندارد، و بررسی کنید که کابل های برق در شرایط خوبی هستند تا از خطرات احتمالی جلوگیری شود.

✔ حتما بخوانید:  دکل برق چیست؟

حوادث خانگی و سایر خطرات

تماس سیم های برق با مبلمان می تواند باعث بروز حوادث خانگی و اتش سوزی شود . آنها ممکن است زمانی رخ دهند که انتظارش را ندارید. در زیر می خواهیم خطرات مختلف احتمالی را تجزیه و تحلیل کنیم:

  1. همانطور که در بالا اشاره کردیم، اتصال کوتاه یکی از رایج ترین آنها است. یک جرقه ساده می تواند هر چیزی را شعله ور کند و در کمترین زمان آتش ایجاد کند.
  2. کابل های برق که روی زمین نزدیک میز ناهار خوری یا در آشپزخانه قرار دارند ممکن است به دلیل پاشیده شدن یا ریختن مایعات آسیب ببینند. بدیهی است که این یک خطر بسیار بزرگ است، حتی اگر آنها در شرایط خوبی باشند.
  3. مبلمان فلزی که با کابل های خالی در تماس هستند می توانند جریان الکتریکی را هدایت کنند. مردم معمولا از این نوع خطرات بی خبرند. با این حال، آنها در مبلمان تلویزیون، چراغ های رومیزی و غیره رایج هستند.
  4. در مورد لوازم خانگی بسیار مراقب باشید. آنها حاوی سیم کشی خارجی هستند که در پشت پنهان شده است. هر گونه خرابی می تواند به دستگاه آسیب برساند یا آن را غیرقابل استفاده کند.
  5. همچنین، سیم‌های برقی که به‌طور دائم به دوشاخه‌های برق متصل هستند، بیش از حد داغ می‌شوند. بنابراین، سعی کنید تا حد امکان آنها را از برق بکشید. این راهی برای جلوگیری از حوادث و صرفه جویی در هزینه است.

 سیم های برق با مبلمان

هنگام آشپزی مراقب باشید

در حین آشپزی، معمولاً چند وسیله مورد نیاز خود را به برق وصل می‌کنید، مانند غذاساز ، آبمیوه‌گیری، مخلوط‌کن، و غیره .

مانند نمونه های قبلی، سیم برق ممکن است آسیب دیده یا در مکانی خطرناک قرار گرفته باشد: کنار اجاق گاز، در یک منطقه مرطوب و غیره . ممکن است سطحی بسوزد، خود دستگاه بشکند یا حتی ممکن است آتش سوزی رخ دهد.

اقدامات پیشگیرانه

بدون شک بهترین اقدام پیشگیری این است که وضعیت سیم های برق را بررسی کنید و از خرید لوازم برقی باکیفیت و نوار برق مطمئن شوید.

✔ حتما بخوانید:  دزیمتر صدا چیست؟ و هر آنچه که درباره آن باید بدانید!

از سوی دیگر، برای شما نیز مهم است که مراقب باشید. احتیاط همه چیز است، و اگر مراقب خانه خود باشید، از خود و خانواده خود محافظت خواهید کرد و خانه ای امن خواهید داشت .

وقتی متوجه شدید که سیم برق در وضعیت بدی قرار دارد، باید آن را عوض کنید یا کل دستگاه را تعویض کنید. اگر به استفاده از آن ادامه دهید، ممکن است منجر به تصادفی شود که می‌توانست از آن جلوگیری شود یا سایر موقعیت‌های ناگوار.

منبع: decortips

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

دانلود فایل

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.