رپورتاژ آگهی

تجربیات مطالعه آزمون نظام مهندسی برق

یکی از مهمترین اصولی که داوطلبان آزمون نظام مهندسی برق برای قبولی در این آزمون بدانند، نحوه مطالعه این آزمون سخت است. در این مقاله، این اصول به صورت کامل تشریح شده است. براین اساس ابتدا ویژگی منابع کمک آموزشی و المان های موثر در دوره معرفی شده و در نهایت جدول زمانبدی مطالعه ارایه شده است.

 

قبولی رایگان

برای موفقیت در آزمون نیاز به صرف هزینه نیست و داوطلبان می توانند به صورت کاملا رایگان در این آزمون موفق شوند. برای این منظور می توانند با کلیک روی «بسته رایگان آزمون نظام مهندسی برق» یک پکیج فوق العاده شامل فیلم آموزشی، کتاب تمام رنگی و رفع اشکال آنلاین را دریافت کنید. هزچند استفاده از «پاسخ تشریحی سوالات نظام مهندسی برق» نیز بسیار مفید است.

آزمون نظام مهندسی برق

ویژگی منابع کمک آموزشی

قبولی در آزمون نظام مهندسی برق، صرفا با اکتفا به مباحث و منابع اصلی کار بسیار سختیست و داوطلبان نیاز مبرم به منابع کمک آموزشی برای موفقیت دارند، در این بخش، چهار ویژگی اصلی این منابع به صورت کامل معرفی می شود.

سوالات سال های قبل: پرسش محور بودن منابع آموزشی یک اصل بسیار مهم است چرا که با حل پرسش های سال های قبل می توان به سه نکته مهم رسید:

  • قسمت های مهم و پرسوال منابع
  • تیپ و سلیقه طراحی سوالات
  • شناسایی مفاهیمی که جزییات آن به صورت کامل در مباحث و منابع معرفی شده وجود ندارد

طبقه بندی: قطع به یقین، یکی از اصلی ترین فاکتورهای سنجش کیفیت هر منبع کمک آموزشی، طبقه بندی مفاهیم است، نباید رویه مطالعه این گونه باشد که داوطلب مجموعه مطالبی را مطالعه کرده و بعد از اتمام آن سراغ حل پرسش های آزمون برود. تست زنی باید در ابتدا با هدف آموزش و نه سنجش، باید هر مطلبی که مطالعه می شود، پرسش مربوط به آن دقیقا در همانجا حل و یاد گرفته شود، چنین رویه ای دو تا تاثیر مهم دارد:

  • یادگیری عمیق و کاملا مفهومی
  • پیدا کردن سریع مفهوم و پرسش آن در جلسه آزمون

دسته بندی: آزمون های طراحی و نظارت از نظر منابع تفاوت چندانی (به جز مبحث 12) ندارند، تفاوت این دو آزمون بیشتر در نحوه طرح سوالات است، سوالات طراحی بیشتر جنبه محاساباتی داشته و سوالات نظارت بیشتر جنبه بهره برداری و تئوری. پس حتما از منابعی استفاده کنید که پرسش ها را دسته بندی و سوال هر صلاحیت را مشخص کرده باشد.

آموزش مستقیم: با توجه به اینکه سوالات آزمون بیشتر مفهوم و کاربردی بوده و مفاهیم آن قبلا در دروس دانشگاهی مطرح نشده، پس داوطلبان به شدت نیاز به آموزش مستقیم از طریق فیلم و کلاس، بویژه برای مباحث 13 و 15، را دارند.

آزمون نظام مهندسی برق

المان های موثر در دوره مطالعه

در این بخش، چهار فاکتور مهم که روی مدت زمان لازم برای مطالعه و آمادگی داوطلب تاثیر دارد را مرور می کنیم؛

بیس علمی: بسیار مهم است که داوطلب چقدر مطالب دانشگاهی را با چه کیفیتی یاد گرفته و تسلط دارد.

تجربه عملی: با توجه به اینکه این آزمون برای ورود به حرفه مهندسی بوده و تلاش می شود که سوالات آن جنبه کاربردی داشته باشد، داوطلبان با تجربه عملی، بویژه در زمینه تاسیسات برقی، بسیار موفق تر هستند.

تعداد دفعات آزمون: با هر بار آزمون، داوطلبان تجربه و دید مناسبی به آزمون پیدا کرده و واقع بینانه تر می توانند برای آزمون برنامه ریزی کنند.

میزان تمرکز: بسیار مهم است که مطالعه ای که داوطلب انجام می دهد چقدر با تمرکز و دقیق باشد، کیفی و عمیق بودن مطالعه از مدت زمان آن بسیار موثرتر است.

سالهای فارغ التحصیلی: هر چقدر داوطلب با درس و مطالعه فاصله داشته باشد، طبیعتا مدت زمان بیشتری را ارتبطا با مفاهیم و آمادگی ذهنی و جسمی برای آموزش لازم دارد.

 

جدول زمان بندی مطالعه

در جدول زیر، مدت زمان پیشنهادی و حدودی برای مطالعه موفق در آزمون نظام مهندسی برق ارائه شده است، تاکید می شود که این جدول کاملا تخمینی بوده و قابل تعمیم به تمام داوطلبان نیست. المان های موثر که در بخش قبلی گفته شد، تاثیر مستیقمی روی این جدول دارد.

 

جدول: زمان پیشنهادی برای مطالعه

ماههای مانده تا آزمون حداقل تعداد دقایق در روز شیب افزایش ماهانه تقسیم بندی مطالعه
منابع تخصصی و سنوات قبل منابع فرعی و متفرقه مرور جمع بندی+کلیدواژه
حداقل6 ماه 60 5% نیمه اول یک چهارم دوره یک ماه 15 روز
5 ماه 90 10% 3 ماه 1 ماه 20 روز 10 روز
4 ماه 120 20% 70 روز 20 روز 20 روز 10 روز
3 ماه 150 25% 45 روز 20 روز 18 روز 7 روز
2 ماه 180 40% 35 روز 10 روز 8 روز 7 روز
1 ماه 240 27 روز مرور نکات کلیدی و تمرکز کمتر به سوالات 3 روز

 

توجه

کلیه مطالب این مقاله از «کتاب سبز نظام مهندسی برق» تالیف «مهندس محمد کریمی» از «انتشارات خانه کتاب مهندسین» بوده و هر گونه استفاده از آن صرفا با اجازه کتبی از این انتشارات مجاز است.

 

پیشنهاد ویژه

با توجه به آنچه گذشت، داوطلبان آزمون نظام مهندسی با استفاده از یک سری ترفندهای قبولی در آزمون، می توان احتمال قبولی در این ازمون سخت را چند برابر افزایش داد. با بررسی های انجام شده توسط تیم مطالعات ما، آکادمی مهندس کریمی تمامی این ترفندها را در مجموعه محصولات آزموشی خود لحاظ کرده و استفاده از این محصولات آموزشی، بدلیل استقبال بسیار زیاد و رضایت قابل توجه داوطلبان آزمون، به شدت پیشنهاد می شود.

محصولات آموزشی این آکادمی دارای گارانتی و پشتیبانی های زیر است:

گارانتی قبولی: گارانتی بازگشت وجه در صورت عدم قبولی

گارانتی کیفیت: بازگشت وجه در صورت عدم رضایت از کیفیت

گارانتی محتوا: بازگشت وجه در صورت عدم تطبیق سوالات آزمون با منابع ارایه شده

گارانتی استخدام: استخدام نفرات برتر در آکادمی مهندس کریمی

پشتیبانی ارتقا: راهنمایی برای طراحی و نظارت تاسیسات برقی بعد از قبولی

آپدیت رایگان: به روزرسانی رایگان محصولات آموزشی

همچنین آکادمی مهندس کریمی، دارای مجوز کسب و کار مجازی، نماد اعتماد الکترونیک، ساماندهی و نشر کتاب است.

برای مشاهده جزییات بیشتر با آکادمی تماس بگیرید:

صفحه اختصاصی آزمون: mohammad-karimi.com/nezam

تماس: ۰۲۱۶۶۴۰۴۱۸۶

واتساپ: ۰۹۱۲۰۲۲۳۷۲۴

تلگرام و اینسناگرام: @tasisat_bargh

 

توجه: این مطلب یک رپورتاژ آگهی (تبلیغات) بوده و پورتال جامع مهندسین ایران هیچگونه نظر و مسئولیتی ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

دانلود فایل

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.