مهندسی عمران

راهنمای اولیه برای برآورد هزینه ساخت ساختمان های تجاری

پیمانکاران و صاحبان ساختمان می توانند از برآورد هزینه های دقیق مرتبط با ساخت و ساز تجاری یا پروژه ساخت و ساز سود ببرند. هدف از برآورد هزینه ساخت و ساز پیش بینی مقدار پول مورد نیاز برای ساخت یک ساختمان برای استفاده تجاری است. تأثیر مالی بیش از حد یک عامل انگیزشی اصلی برای پیمانکاران و مشتریان است تا به دنبال برآوردهای قابل اعتماد باشند. پیمانکاران باید به طور کامل با فرآیند ساخت و ساز آشنا باشند تا عواملی که باید در برآورد هزینه گنجانده شوند را درک کنند. در ادامه مطلب همراه پورتال جامع مهندسین ایران باشید.

برآورد هزینه در ساخت و ساز: زمان انجام آن

برای ارائه یک پیشنهاد رقابتی، ابتدا باید درک کاملی از بودجه پروژه داشته باشید. تخمین هزینه های ساخت و ساز قبل از شروع پروژه ایده آل است. برآورد باید مشخص باشد تا از مشکلات و ضرر جلوگیری شود. تامین کنندگان می توانند به طور موثر برنامه ریزی کنند، حاشیه سود ایجاد کنند، پروژه ها را برنامه ریزی کنند و مدیریت منابع را با کمک برآورد هزینه دقیق سازماندهی کنند.
برآوردهای ساخت و ساز باید هزینه های مستقیم و سربار را در نظر بگیرند تا برآوردی را به مشتری ارائه دهند که برای هر دو طرف سودمند باشد. استفاده از نرم افزار برآورد هزینه ساخت و ساز به ویژه برای کارایی بسیار مهم است. شرکت های ساختمانی برآوردهای دقیق ساخت و ساز را با فناوری تهیه می کنند. CostCertified این به ایجاد پیشنهادهای رقابتی کمک می کند.

 

برآورد هزینه ساخت و ساز چیست؟

در حالی که هر پیمانکار، سازنده یا مدیر پروژه ممکن است از فرمول کمی متفاوت استفاده کند، آنها باید عوامل یکسانی را هنگام محاسبه هزینه های ساخت و ساز در نظر بگیرند. برآوردها بر اساس محدوده و مدت پروژه متفاوت است. مشتریان اغلب هنگام بررسی پیمانکاران بالقوه برای مناقصه، کمترین پیشنهاد را انتخاب می کنند و به عنوان یک پیمانکار باید نیازهای مشتری خود را در اولویت قرار دهید. برخی از بخش های مهم برآورد ساختمان عبارتند از:

  • هزینه‌های مستقیم – هزینه‌هایی هستند که مستقیماً برای منابع و نیروی کار پرداخت می‌شوند.
  • هزینه های غیرمستقیم – مستقیماً به فعالیت های ساخت و ساز مانند کنترل کیفیت، ایمنی، آب و برق، اداری، هزینه های قانونی، مجوزها و غیره مربوط نمی شود.
  • نرخ ساعتی – مبلغ پرداختی به هر یک از اعضای تیم برای هر ساعت کار، از جمله اضافه کاری.
  • هزینه های پیمانکار فرعی– این هزینه ها توسط پیمانکاران فرعی متحمل می شوند، از جمله تمام منابعی که برای تکمیل کار اختصاص داده شده است، مانند نیروی کار، مواد و تجهیزات.
✔ حتما بخوانید:  تحقیق مصالح فلزی ساختمان

ملاحظات برای برآورد دقیق هزینه های ساخت و ساز

عوامل بسیاری بر تعیین برآورد هزینه نهایی یک پروژه ساخت و ساز تأثیر می گذارد. دانستن متغیرهایی که بر قیمت مسکن تاثیر می گذارند، امکان برآورد دقیق قیمت را فراهم می کند. در اینجا چند نکته وجود دارد که باید به خاطر داشته باشید تا به شما در ارائه یک پیشنهاد رقابتی کمک کند.

وضعیت محل ساخت و ساز

شرایط در محل ساخت و ساز ممکن است محرک هزینه باشد. تهیه تخمین هزینه پروژه ساخت و ساز نیازمند بررسی کامل محل ساخت و ساز برای شناسایی آب و هوا، مواد آلوده، جویبارهای مجاور، ترافیک و سایر شرایط حساس است.

عامل تورم

تورم می تواند باعث نوسانات قیمت نهاده های ساختمانی مانند مصالح، نیروی کار و ماشین آلات شود. از آنجایی که ساخت و ساز ممکن است سال ها طول بکشد، ممکن است لازم باشد هنگام تخمین هزینه ها، تورم را در نظر بگیرید تا از بیش از حد بودجه جلوگیری کنید.

 

مراحل برای برآورد دقیق ساختمان

به بیان ساده، اگر برآورد بودجه پیمانکار اشتباه باشد، پروژه یا از بودجه خارج می شود یا پیمانکار ورشکست می شود. پیروی از این دستورالعمل ها می تواند برآوردهای قابل اعتمادتری را برای پروژه های ساختمانی ارائه دهد.

ارزیابی پروژه ساختمانی

اولین قدم در ایجاد یک برآورد دقیق، همیشه بررسی کامل پروژه ساخت و ساز است. از سایت دیدن کنید، مستندات را مرور کنید و با مشتری و معمار پروژه صحبت کنید. در مورد اینکه آیا در طول بازدید از سایت شما باید ملاحظات خاصی در نظر گرفته شود بحث کنید.

اندازه و قیمت مواد

استفاده از ابزار تفریق دیجیتال برای بدست آوردن اعداد دقیق بسیار توصیه می شود. تیک آف به اشتراک گذاری اطلاعات از طریق ابر دیجیتال را تسهیل می کند. پس از تعیین مقدار، می توان قیمت ها را تعیین کرد. پیمانکاران می توانند افزایش هزینه ها را بر اساس جدول زمانی پیش بینی شده محاسبه کنند و این داده ها را در برآورد برای افشای کامل ارائه دهند. لطفا توجه داشته باشید که قیمت کل شامل سایر هزینه ها و هزینه های نیروی کار خواهد بود که میزان آن بسته به محدوده پروژه و تعداد کارگران مورد نیاز متفاوت خواهد بود.

✔ حتما بخوانید:  شاتکریت چیست؟ و نحوه ی اجرای آن

خطرات احتمالی را تعریف کنید

پروژه های ساخت و ساز ساختمان های تجاری نیز از این قاعده مستثنی نیستند که هر پروژه می تواند دارای ریسک باشد. ارزیابی ریسک به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که شما و مشتریانتان در یک صفحه هستید. با گنجاندن جایگزین‌های احتمالی، به راه‌هایی برای جلوگیری یا کاهش خطرات فکر کنید. ارتباطات به گونه ای محاسبه می شود که در صورت تحقق خطرات، برنامه و بودجه ای برای پیشگیری از آنها وجود داشته باشد.

ارسال

پس از ارزیابی پروژه و تعیین محدوده، هزینه، نشانه گذاری و خطرات آن، پیمانکار باید برآوردهایی را برای ارائه تهیه کند. برای اینکه مالک پروژه به راحتی برآورد کلی را درک کند و بهترین پیمانکار را انتخاب کند، برآورد باید با مبنای برآورد مطابقت داشته باشد.

نتیجه

اگر شما یک سازنده، طراح یا معمار هستید که سعی می کنید هزینه یک پروژه را بفهمید، می توانید از داده های بالا به عنوان نقطه شروع استفاده کنید. توانایی تولید تخمین دقیق برای موفقیت هر پیشنهادی حیاتی است. برآورد دقیق سنگ بنای یک تلاش موفق ساخت و ساز است.

 

منبع: ny-engineers

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

دانلود فایل

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.