سازمان نظام مهندسی

سایت سازمان نظام مهندسی استان فارس

سازمان نظام مهندسی استان فارس به آدرس اینترنتی fceo.ir زیر مجموعه ای از سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور است. یکی از اهداف اصلی ایجاد این سازمان، وضع قوانین و مقررات ملی ساختمان، نظارت بر پروژه های ساختمانی و ارائه خدمات مهندسی به افراد دارای پروانه اشتغال است.

در سال 1374 پس از تصویب قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور تاسیس شد. پس از آن نیز برای دسترسی راحت تر متقاضیان، سامانه های نظام مهندسی هر یک از استان های کشور نیز طراحی شدند. یکی از اهداف اصلی ایجاد این سازمان، وضع قوانین و مقررات ملی ساختمان و نظارت بر پروژه های ساختمانی است.

سازمان نظام مهندسی استان فارس متشکل از هیات عمومی، شورای مرکزی، ریاست، شورای انتظامی و سازمان نظام مهندسی استان ها می باشد. در سازمان های استانی مانند سازمان نظام مهندسی استان فارس نیز بر طبق چارت سازمانی، سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، هیات عمومی، شورای انتظامی، ریاست و بازرسی وجود دارد. امکانات متنوعی در سامانه نظام مهندسی فارس وجود دارد که در ادامه مقاله به بررسی آن پرداخته و سامانه fceo.ir را معرفی می نماییم. پس همراه پورتال جامع مهندسین ایران باشید.

سازمان نظام مهندسی استان فارس

سایت سازمان نظام مهندسی استان فارس به نشانی fceo.ir می باشد که ارائه دهنده خدمات مختلفی می باشد.

معرفی سازمان نظام مهندسی استان فارس

پس از تاسیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در سال 1374 و بر اساس قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، زیرشاخه های این سازمان در هر استان و به صورت سازمان های نظام مهندسی استانی تشکیل شد. با این حساب، فعالیت های مورد نظر این سازمان برای مهندسان، به صورت متمرکز و با نظم و مدیریت بهتری در سطح استانی انجام می شد.

✔ حتما بخوانید:  سایت سازمان نظام مهندسی استان اردبیل

در این راستا، سازمان نظام مهندسی استان فارس به عنوان یکی از سازمان های نظام مهندسی استانی و زیرمجموعه ای از سازمان نظام مهندسی کشور تاسیس شد. از ابتدای ارائه خدمات دولتی و خصوصی به صورت الکترونیک، سازمان های نظام مهندسی استانی نیز، اقدام به راه اندازی سایت های تخصصی برای ارائه خدمات خود نمودند.

سازمان نظام مهندسی استان فارس از چند سال قبل سایت خود را به آدرس www.fceo.ir برای ارائه خدمات الکترونیک راه اندازی کرد. در این سایت خدمات مختلفی مانند سامانه خدمات مهندسی، سامانه سازندگان، سامانه نقشه های تفکیکی، سامانه شورای انتظامی، سامانه گزارش مالیاتی، سامانه عضویت، سامانه بازرسی، کتابخانه دیجیتال ارائه می شود. همچنین بخشی برای اخبار، اطلاعیه ها و فراخوان ها و قسمتی نیز برای ارائه خدمات رفاهی و تخفیف ها به اعضای سازمان نظام مهندسی استان فارس در نظر گرفته شده است.

نحوه ورود به کارتابل سازمان نظام مهندسی استان فارس

اگر به سایت سازمان نظام مهندسی استان فارس به آدرس fceo.ir مراجعه کنید، خدمات مختلفی که در این سایت ارائه می شود را مشاهده می کنید. این خدمات در 2 بخش خدمات رفاهی و خدمات الکترونیک، ارائه می شوند.

سایت سازمان نظام مهندسی استان قم نیز خدمات الکترونیکی و رفاهی بسیاری برای اعضای خود قرار داده که می توانید با استفاده از اینترنت و از راه دور بسیاری از کارهای روزمره خود را انجام دهید.

خدمات رفاهی شامل تخفیفات ارائه شده توسط سازمان نظام مهندسی استان فارس  برای اعضای این سازمان است. این تخفیفات مربوط به فروشگاه های مختلف و اماکن تفریحی است که اعضا این سازمان با مراجعه حضوری به اماکن معرفی شده در این بخش و ارائه کارت نظام مهندسی، می توانند از خدمات رفاهی ارائه شده استفاده کنند. اما برای استفاده از خدمات الکترونیک موجود در سازمان نظام مهندسی استان فارس fceo.ir، لازم است تا افراد وارد کارتابل سایت شوند.

به این منظور ابتدا آدرس www.fceo.ir را در مرورگر خود وارد کنید و از صفحه باز شده (صفحه اصلی سایت) بر روی سربرگ “ورود به سامانه” کلیک کنید.

✔ حتما بخوانید:  سایت سازمان نظام مهندسی استان آذربایجان شرقی

پس از آن، صفحه زیر برای شما باز می شود. در این صفحه امکان ورود به سامانه بر اساس “نام کاربری و رمز عبور” و “رمز یکبار” برای افرادی که اعضای سامانه نیستند، وجود دارد. نوع عضویت شما نیز باید برای ورود به کارتابل سازمان نظام مهندسی استان فارس مشخص شود.

سازمان نظام مهندسی استان فارس

نوع عضویت می تواند شامل اعضای حقیقی و کارمندان باشد. نام کاربری برای اعضای حقیقی، کد عضویت آن ها می باشد. کد عضویت را می توان از روی کارت عضویت بدست آورد، بدین صورت که شماره عضویت بطور مثال بصورت “17-XX-کد عضویت” می باشد.

نظام مهندسی استان فارس

کاربرانی که رمز یکبار عبور برای آنها الزامی می باشد. نام کاربری و رمز عبور خود را وارد نمایید و سپس برروی “ارسال پیامک” کلیک نمایید. صبر نمایید تا رمز یکبار عبور برروی گوشی شما ارسال شود. با استفاده از نام کاربری و رمز عبور و رمز یکبار عبور ارسال شده بر روی گوشی همراه خود می توانید وارد سیستم شوید.

امکانات سازمان نظام مهندسی استان فارس 

در سایت سازمان نظام مهندسی استان فارس fceo.ir، خدمات مختلفی برای اعضا این سازمان و سایر افرادی که به نوعی با این سازمان در ارتباط هستند، ارائه می شود. این خدمات به 2 صورت حضوری و الکترونیکی ارائه می گردند که در ادامه در مورد هر یک توضیح خواهیم داد.

اطلاعیه های سازمان نظام مهندسی فارس

یکی از سربرگ های موجود در سایت نظام مهندسی فارس، بخش مربوط به اخبار و اطلاعیه های این سازمان است. این بخش شامل 3 زیر مجموعه اخبار، اطلاعیه ها و فراخوان ها می باشد و در آن اعلانات ثبت نام آزمون نظام مهندسی، رویدادها، همایش ها و یادداشت های مربوط به سازمان نظام مهندسی استان فارس  نمایش داده می شود.

سازمان نظام مهندسی استان فارس

خدمات الکترونیک

هدف اصلی از راه اندازی سایت سازمان نظام مهندسی استان فارس، ارائه بخش بزرگی از خدمات حضوری در قالب میز الکترونیک است. در این بخش، قسمت های مختلفی برای دسترسی به خدمات الکترونیک مربوط به نظام مهندسی فارس وجود دارد.

✔ حتما بخوانید:  سایت سازمان نظام مهندسی استان تهران

خدماتی مانند پیگیری وضعیت صدور و تمدید پروانه اشتغال نظام مهندسی افراد حقیقی و حقوقی، سامانه های خدمات مهندسی، گزارش مالیاتی، شناسنامه فنی و ملکی، سازندگان، نقشه های تفکیکی، آبفا، شورای انتظامی، ارجاع کار کارشناسان ماده 27، پرتال آموزشی و …. این خدمات پس از ورود اعضا با شماره پروانه یا نام کاربری و رمز ورود به سایت نظام مهندسی استان فارس قابل استفاده خواهد بود.

نظام مهندسی استان فارس

خدمات رفاهی

یکی از خدمات دیگری که توسط سازمان نظام مهندسی استان فارس و به منظور بهره مندی اعضا این سازمان ارائه می شود، خدمات رفاهی است. این خدمات شامل تخفیفات مربوط به اماکن تفریحی، مراکز اقامتی، فروشگاه ها، مراکز آموزشی، مراکز پزشکی و سایر مراکز طرف قرارداد با سازمان نظام مهندسی فارس است. البته به دلیل شیوع بیماری کرونا، بخشی از این خدمات رفاهی مانند تخفیفات مربوط به استفاده از مراکز اقامتی و اماکن تفریحی به حالت تعلیق درآمده است و امکان پذیر نخواهد بود.

 

سایر خدمات نظام مهندسی

سازمان نظام مهندسی استان فارس یکی از سازمان های نظام مهندسی استانی است که اقدام به خدمات ویژه ای کرده است. این خدمات شامل تعرفه خدمات مهندسی طراحی و نظارت، آرشیو فرم ها، پرداخت آنلاین بدهی وام، لیست برنامه های فرهنگی، رفاهی و ورزشی می باشد. از سوی دیگر می توان از طریق نشریه سایت سازمان نظام مهندسی استان فارس از اخبار مهم نظام مهندسی از جمله منابع آزمون نظام مهندسی مطلع شد.


سوالات متداول سایت سازمان نظام مهندسی استان فارس

 

1) آدرس سایت سازمان نظام مهندسی استان فارس چیست؟
سامانه سازمان نظام مهندسی فارس به نشانی fceo.ir است.

2) امکانات سامانه نظام مهندسی استان فارس چیست؟
سامانه نظام مهندسی فارس fceo.ir دارای امکانات متنوع رفاهی، خدماتی و آموزشی است که در متن مقاله توضیح داده شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

دانلود فایل

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.