رپورتاژ آگهی

اصلی ترین و برترین مزایا و ویژگی های پوکه معدنی

انواع پوکه های معدنی مزایا و برتری های مهمی نسبت به سایر متریال در طبیعت دارند. برای خرید و انتخاب هر یک از دسته بندی های این پوکه ها باید ویژگی های کاربردی هر یک از آن ها را مد نظر قرار دهید. محبوبیت بالای هر یک از دسته بندی های پوکه معدنی به دلیل وجود همین خواص و ویژگی های کاربردی است. با در نظر گرفتن این ویژگی های مهم بهتر می توانید برای خرید هر مدل از این محصولات اقدام کرده و نیازهای خود را در عرصه های مختلف صنعتی تامین کنید.

اصلی ترین خاصیت در انواع پوکه های معدنی چیست؟ 

انواع پوکه های معدنی با وزن سبک و ساختار متخلخل در طبیعت یافت می شوند. شاید این موارد مهمترین ویژگی پوکه های معدنی باشند؛ با این همه خواص و ویژگی های پوکه های معدنی به این موارد محدود نشده و هر یک از آن ها با ده ها مزیت و برتری ارائه می شوند. برخی از مهمترین خواص پوکه های معدنی را در زیر مشاهده می کنید:

 • غیر قابل احتراق بودن پوکه ها یکی از فاکتورهای کیفی و خواص منحصر به فرد آن ها است که سبب افزایش مصارف ساختمانی این اقلام شده و ایمنی محیط را با استفاده از آن ها افزایش می دهد. در صورتی که ساختمان شما در مناطق آب و هوایی گرم و خشک واقع شده، استفاده از پوکه برای جلوگیری از انتقال حرارت در آن توصیه می شود.
 • مواد معدنی بی شمار موجود در ساختار این اقلام نیز از ویژگی های پوکه معدنی بوده و سبب افزایش مصارف آن ها در باغبانی و پرورش گل شده است. هر یک از انواع پوکه ها در دنیای امروز این نیازهای مصرف کنندگان را در عرصه های کشت و زرع برآورده می سازند.
 • خاصیت عایق پوکه در برابر گرما و سرما نیز توجه بسیاری از مصرف کنندگان در صنایع مختلف را جلب کرده است. مصارف پوکه معدنی در عرصه ساخت و ساز بیشتر برای استفاده از خاصیت عایق کاری پوکه انجام می شوند.
 • طبیعی بودن پوکه های معدنی نیز از خواص مهم و تاثیرگذار هر یک از این متریال به شمار می رود. این مسئله میزان استفاده از آن ها را در عرصه های طبی و درمانی افزایش داده است.

ویژگی های پوکه معدنی

مهمترین ویژگی های ظاهری پوکه های معدنی کدام است؟ 

انواع پوکه های معدنی با ویژگی های به  خصوصی در طبیعت یافت می شوند. ویژگی های ظاهری این محصولات از نظر ابعاد، رنگ، میزان تخلخل و بافت حفره ای و… با هم متفاوت است. هر نوع از پوکه های معدنی که در معادن مختلف ایران و جهان به دست می آیند، از ظاهر به خصوصی برخوردار هستند. با در نظر گرفتن ویژگی های ظاهری پوکه های مختلف، می توان نوع آن ها را تشخیص داد. برخی از ویژگی های ظاهری این محصولات را در زیر مشاهده می کنید:

 • این سنگ ها در رنگ های مختلفی در طبیعت یافت می شوند. از میان رنگ های آن ها می توان به رنگ های سفید، سیاه، خاکستری و قهوه ای اشاره کرد که هر یک از آن ها در میان پرکاربردترین دسته بندی های پوکه معدنی مشاهده می شوند.
 • ابعاد پوکه ها تنوع گسترده ای دارد. شما می توانید هر یک از آن ها را بر مبنای نوع استفاده خود در ابعاد ریز و درشتی سفارش دهید. ریزترین و پرکاربردترین نوع پوکه در دنیای صنعت، مدل های عدسی هستند.
 • از ویژگی های ظاهری این اقلام، تفاوت شکل آن ها بر اساس نوع مواد معدنی به کار رفته در هر یک است. با افزایش یا کاهش برخی مواد معدنی در پوکه ها، شکل ظاهری آن ها تحت تاثیر قرار می گیرد.

فایده پوکه معدنی چیست؟ 

فواید و ویژگی های پوکه معدنی در همه عرصه های صنعتی مورد توجه مردم امروز قرار می گیرند. گذشته از طبیعی بودن و خواص عایق و سایر ویژگی های این اقلام، برخی از مزایای استفاده از آن ها میزان کاربردهای آن ها را افزایش داده اند. از مهمترین فایده های این محصولات کاربردی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. وزن ناچیز پوکه ها استفاده از آن ها را در بسیاری از حوزه ها میسر کرده است. با وجود این قابلیت مهم حمل و جا به جایی پوکه ها برای استفاده در بخش های مختلف صنعت به سهولت انجام می گیرد.
 2. از فایده های این پوکه ها می توان به خواص تصفیه کنندگی و پاکسازی آن ها اشاره کرد. از مهمترین مصارف پوکه معدنی، استفاده از آن ها در حوزه تصفیه آب است که مزایای بی شماری در این بخش ایفا می کند.
 3. مقاومت بالای این اقلام نیز از مهمترین ویژگی های پوکه معدنی به شمار می رود. هر یک از این اقلام در برابر آتش سوزی و ضربات مختلف فیزیکی استحکام اولیه خود را حفظ کرده و به همین خاطر در صنایع ساخت و ساز کارایی ویژه ای دارند.
 4.  از مصارف پوکه معدنی می توان به کاربردهای سایندگی آن ها اشاره کرد. سطح متخلخل و زبر پوکه ها سبب استفاده از آن ها در صنایعی که نیاز به ماده ساینده دارند، شده است.

مصارف پوکه های معدنی در شهرهای مختلف

انواع پوکه های معدنی با میزان استفاده بسیار بالایی در شهرها و استان های مختلف کشور ما معرفی می شوند. در راستای استفاده بهتر از هر یک از این اقلام کاربردی باید حتما با مصارف این پوکه ها آشنایی داشته باشید. برخی از مهمترین کاربردهای این اقلام را در ادامه شرح می دهیم:

استفاده در ساخت آبنما

ویژگی های ظاهری پوکه ها استفاده از آن ها را در ساخت آبنما با نتایج مطلوبی همراه می کند. هر یک از آن ها ساخت و راه اندازی آبنما را ساده تر می کنند و سبب حفظ استحکام این سازه ها در بخش های مختلف ساختمان یا ویلای شما خواهند شد. در این زمینه اغلب از پوکه های معدنی با رنگ سفید استفاده می کنند که جلوه زیباتری در این سازه ها به وجود می آورند.

استفاده در ساخت آکواریوم 

از ویژگی های پوکه معدنی، مواد معدنی مهمی است که در خود محبوس کرده اند. با به کار بردن آن ها در سطح آکواریوم، املاح معدنی بسیار زیادی وارد آب شده و شرایط زندگی برای ماهی ها و جانوران آبزی بهتر و مطلوب تر خواهد شد. از این رو توصیه می کنیم، حتما از ابعاد ریز این اقلام برای تکمیل فضای داخلی آکواریوم استفاده کنید.

پوکه معدنی

استفاده در ساخت محصولات بهداشتی

از مصارف پوکه معدنی می توان به کاربردهای آن ها در عرصه های بهداشتی و آرایشی اشاره کرد. ساخت انواع محصولات رفع جوش، ماسک های لایه بردار و…. با استفاده از این سنگ ها به سهولت انجام می گیرد. هر یک از آن ها به دلیل خاصیت ساینده ای که دارند برای این مصارف بسیار مناسب خواهند بود.

جمع بندی

این مطلب با هدف افزایش آگاهی مخاطبین در خصوص خواص و ویژگی های پوکه های معدنی و کاربردهایی که به دلیل وجود این خواص و مزایا در این اقلام به وجود آمده اند، جمع آوری شده است. با استفاده از هر یک از دسته بندی های این مواد معدنی، فعالیت های صنعتی شما بهتر انجام شده و محصولات تولیدی با کیفیت بیشتری همراه خواهند شد. هر یک از دسته بندی های پوکه در انواع عدسی، نخودی، فندقی و… با خواص و ویژگی های مهمی همراه هستند که پیش از استفاده باید آن ها را بشناسید.

 

توجه: این مطلب یک رپورتاژ آگهی (تبلیغات) بوده و پورتال جامع مهندسین ایران هیچگونه نظر و مسئولیتی ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک های مفید
دکمه بازگشت به بالا

دانلود فایل

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.