آموزش موبایل

نحوه انتقال شارژ همراه اول به همراه اول

یکی از مشکلات اساسی مشترکانی که خط اعتباری همراه اول دارند، اتمام اعتبار خط آن‌ها است. اتفاقی که برای خطوط دائمی همراه اول هیچ گاه رخ نمی‌دهد، با بروز چنین مشکلی باید شارژ برای سیم کارت اعتباری خریداری کرد، اما بعضی اوقات شرایط خریداری اعتبار نیست و اکثر مشترکان در این هنگام به دنبال کد‌های دستوری برای انتقال اعتبار از خط همراه اول به همراه اول هستند.

راه‌های زیادی برای افزایش اعتبار خطوط اعتباری همراه اول وجود دارد، اما گاهی اوقات به دلیل عدم دسترسی به اینترنت، نداشتن پول در حساب، نداشتن زمان کافی و… امکان شارژ سیم کارت اعتباری همراه نیست. اپراتور‌های ارایه دهنده سرویس‌های مخابراتی با درک درستی از این موضوع، قابلیتی را فراهم کرده‌اند که به موجب آن می‌توانید با یک تماس یا پیامک از کسی که خط همراه اول دارد، درخواست اعتبار حساب کنید.

روش انتقال اعتبار همراه اول به همراه اول

سرویس انتقال اعتبار همراه اول به مشترکین این شرکت امکان می دهد تا در زمان کوتاه با استفاده از روش های انتقال اعتبار از سیم کارت های دائمی به سیم کارت های اعتباری و یا انتقال اعتبار از سیم کارت های اعتباری به اعتباری، در سریع ترین زمان شارژ یا اعتبار خود را به دیگران منتقل کنند. سرویس جذاب همراه اول انتقال اعتبار از سیم کارت های دائمی به اعتباری است که برای مشترکین همراه اول مفید خواهد بود. برای انتقال اعتبار همراه اول از هر نوع سیم کارت به سیم کارت دیگر 4 روش متفاوت وجود دارد که در ادامه به شما توضیح خواهید داد.

روش و ترفند انتقال شارژ همراه اول به همراه اول

مدتی قبل مشترکین همراه اول برای انتقال اعتبار همراه اول بایستی رمز ورود را وارد می کردند و تنها با آن رمز قادر به انتقال شارژ بودند. در حال حاضر دیگر نیازی به رمز ندارد و کاربران به راحتی می توانند با کمک چهار روش زیر شارژ خود رابه دیگران منتقل کنند.

انتقال شارژ همراه اول با پیامک

همراه اول سامانه پیامکی را برای انتقال اعتبار در نظر گرفته که کار شما را برای انتقال اعتبار همراه اول به همراه اول آسان می کند.

مرحله اول: در ابتدا باید عدد 1 را به شماره 8911 ارسال کنید. با ارسال این عدد، پیامک راهنمایی برای شما ارسال می شود که در آن نحوه صحیح ارسال پیامک جهت انتقال شارژ توضیح داده شده است.

مرحله دوم: پس از اینکه پیامک راهنما را دریافت کردید، پیامک دیگری را به شماره 8911 ارسال کنید. پیامک دوم شما بید مطابق با الگویی که در پایین قرار دادیم ارسال شود. در پیامک باید کد انتقال شارژ همراه اول را به صورت زیر از چپ به راست وارد کنید، و به شماره 8911 ارسال کنید.

کد پیامکی انتقال شارژ به همراه اول:

مبلغ انتقال(به ریال) *شماره مقصد(با پیش شماره)

مثال: 10000*09121111111

مرحله سوم: پس از انجام مرحله هایی که در بالا توضیح داده شد، پیامکی براش شما ارسال می شود که اطلاعات وارد شده را به شما نمایش می دهد. اطلاعات را چک کنید و اگر درست بود، عدد 1 را به 8911 ارسال کنید تا انتقال شارژ همراه اول به همراه اول انجام شود.

پس از اینکه مراحل بالا را انجام دادید، همراه اول پیامک تاییدیه انتقال اعتبار را به شما و شماره مقصد ارسال می کند.

وارد کردن کد انتقال شارژ همراه اول به همراه اول

مرحله اول: به بخش شماره گیری گوشی همراه خود بروید و کد USSD زیر را وارد کنید.

کد انتقال شارژ اعتباری به اعتباری

ستاره 10 ستاره 142 مربع

*10*#142

مرحله دوم: پس از وارد کردن کد بالا در فیلد نمایش داده شده، شماره موبایل خود را وارد کنید.

مرحله سوم: در فیلد بعدی از شما می خواهد که مبلغ انتقال را وارد کنید.

با انجام مرحله سوم، پیامک انجام انتقال اعتبار به شماره مبدا و مقصد ارسال خواهد شد.

کد انتقال شارژ دائمی به اعتباری

برای جا به جایی اعتبار از سیم کارت دائمی به اعتباری بایستی از کد زیر استفاده کنید.

ستاره 10 ستاره 141 مربع

*10*#141

انتقال اعتبار از طریق اپلیکیشن همراه من

اپلیکیشن اختصاصی شرکت همراه اول به نام ” همراه من ” را بر روی گوشی خود نصب کنید. پس از وارد شدن به حساب خود به بخش شارژ من بروید و بر روی گزینه انتقال اعتبار کلیک کنید. با وارد کردن شماره موبایل مقصد و مبلغ داخواه، سیم کارت مقصد را شارژ کنید. (برای استفاده از این سرویس در اپلیکیشن همراه من بایستی رمز دوم خود را فعال کنید.)

انتقال شارژ همراه اول

نکاتی که باید بدانیم

 1. همراه اول سقف انتقال 50 هزار تومن در ماه برای هر سیم کارت در نظر گرفته است. شما اجازه انتقال اعتبار بیش از 50 هزار تومن در ماه ندارید.
 2. در هر بار انتقال اعتبار، شما مجاز هستید که حداقل هزار تومان و حداکثر 10 هزار تومان به سیم کارت مقصد منتقل کنید.
 3. اگر امکان خرید اعتبار برایتان فراهم است، بهتر از اعتبار بخرید چرا که همراه اول با هر بار انتقال اعتبار از ما 40 تومان کارمز دریافت می کند.
 4. اگر سیم کارت غیر فعال باشد و یا در شبکه موجود نباشد، نمی توانید آن را شارژ کنید.
 5. امکان انتقال شارژ به سیم کارت های خاموش وجود دارد.
 6. مبلغ شارژ را به رسال وارد کنید.
 7. از زمانی که شما مبلغی را به سیم کارت دیگر منتقل میکنید، 90 روز مهلت دارید تا از آن شارژ استفاده کنید در غیر این صورت مبلغ انتقالی بعد از 90 روز از حساب سیم کارت کسر خواهد شد.

ترفندی برای انتقال شارژ با یک کلیک

اگر دائما مجبور به انتقال شارژ با مبلغی معین به سیم کارت ثابتی هستید، کد USSD که در پایین قرار داده ایم را به مخاطبین خود اضافه کنید. در زمانی که قصد انتقال شارژ دارید کافیست کد را در لیست مخاطبین خود پیدا کرده و بر روی گزینه تماس کلیک کنید تا شارژ منتقل شود.

کد انتقال شارژ از اعتباری به اعتباری

 • ستاره “10” ستاره “142” ستاره “شماره مقصد” ستاره “مبلغ شارژ” مربع
 • *10*142*0991*****54*#50000

کد انتقال شارژ همراه اول از دائمی به اعتباری

 • ستاره “10” ستاره “141” ستاره “شماره مقصد” ستاره “مبلغ شارژ” مربع
 • *10*141*0991*****54*#50000

 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا