رپورتاژ آگهی

قبل از استخدام طراح برای دکوراسیون آشپزخانه این مطلب را بخوانید!

قبل از استخدام طراح برای دکوراسیون آشپزخانه این مطلب را بخوانید!

یک طراح آشپزخانه حرفه‌ای می‌تواند به شما کمک کند تا آشپزخانه‌ی رویاهایتان را به واقعیت تبدیل کنید. از نظر طراحی و ساخت، دکوراسیون آشپزخانه معمولاً پیچیده‌تر از سایر اتاق‌های خانه است. برنامه‌ریزی اول شامل لوله‌کشی، برق و گاهی خطوط گاز است و بعد به سراغ لوازم، جانمایی وسایل و سایر جزئیات می‌روید. طراحی و دکوراسیون آشپزخانه جزئیات و ریزه‌کاری‌های زیادی دارد. آیا واقعاً می‌خواهید همه‌ این کارها را به تنهایی انجام دهید؟

استخدام طراح

مزایای استفاده از طراح آشپزخانه

استخدام یک متخصص برای دکوراسیون آشپزخانه به این معنی نیست که کنترل ساخت آشپزخانه رویایی‌تان را را کنار بگذارید. این بدان معناست که آن رویاها را در اختیار کسی بگذارید که بتواند به شما کمک کند تا اینکار را به بهترین شکل انجام دهید. استخدام یک طراح حرفه‌ای می‌تواند در هزینه کل بازسازی شما صرفه‌جویی کرده و به شما در ساخت آشپزخانه‌ای که تصور کرده‌اید کمک کند.

چقدر باید برای دکوراسیون آشپزخانه خود هزینه کنیم؟

قبل از ملاقات با طراح آشپزخانه، باید ایده‌ای از بودجه کلی خود داشته باشید و هزینه‌های طراح یا معمار حرفه‌ای را در نظر بگیرید. با این حال، تعیین هزینه دکوراسیون آشپزخانه معمولا دشوار است. قاعده کلی این است که ارزش آشپزخانه شما باید چیزی حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد از ارزش کل خانه باشد. یعنی اگر خانه شما ۲ میلیارد تومان ارزش دارد، باید دست‌کم ۲۰۰ میلیون تومان برای ساخت یا بازسازی کامل آشپزخانه خود هزینه کنید.

شما همچنین می‌توانید بازگشت سرمایه‌گذاری آشپزخانه را در نظر بگیرید. بازسازی و دکوراسیون آشپزخانه بدون شک بر قیمت خانه در هنگام فروش مجدد می‌افزاید.

اما ارزش فروش مجدد تنها یکی از محرک‌های بازسازی و دکوراسیون آشپزخانه است. طبق نظرسنجی Houzz از مالکان خانه درباره اولویت‌های بازسازی، ۸۸٪ “بهبود طراحی” و ۸۱٪ “بهبود عملکرد” (در مقایسه با ۶۷٪ که ارزش فروش را در اولویت قرار دادند) ذکر کردند.

به نظر می‌رسد اکثر صاحبخانه‌ها آشپزخانه خود را بازسازی می‌کنند تا آسایش بیشتری داشته باشند. یک طراح خوب به شما کمک می‌کند حداکثر استفاده را از آشپزخانه خود داشته باشید.

برای طراحی و دکوراسیون آشپزخانه می‌توانید به شرکت‌های معماری، که وظایف طراحی و ساخت را بر عهده دارند مراجعه کنید. بسیاری از این شرکت‌ها در سایت چیدانه پروفایل حرفه‌ای دارند و نمونه‌کارهایشان را با شما به اشتراک می‌گذارند.

پرداخت هزینه برای طراح آشپزخانه

هزینه‌های یک طراح آشپزخانه درجه یک می‌تواند ۸ تا ۱۰ درصد از هزینه پروژه شما را شامل شود.

قبلا هم اشاره کردیم که دکوراسیون آشپزخانه جزئیات و ریزه‌کاری‌های زیادی دارد که هریک تاثیر زیادی بر هزینه نهایی دارند و هزینه‌های یک طراح تنها بخشی از کل هزینه‌هاست.

طراحان آشپزخانه نیز با توجه سبک طراحی و و شیوه اجرای خود، هزینه‌های مختلفی را به روش‌های مختلف دریافت می‌کنند.

توصیه ما این است که از طراحان سوالات زیادی بپرسید و بدانید با پول خود چه خدماتی دریافت می‌کنید.

اکثر طراحان مستقل آشپزخانه به صورت ساعتی کار می‌کنند. اگر طراح شما هزینه نهایی را ساعت به ساعت محاسبه می‌کند، باید در ابتدا برایتان تخمین بزند که از نظر او پروژه شما به چند ساعت کار نیاز دارد؟

طراحان دیگر معمولا بر اساس هر پروژه هزینه ثابتی دریافت می‌کنند. این هزینه شامل طراحی آشپزخانه و هزینه کابینت می‌شود. و معمولا کارهایی مثل کمک در انتخاب لوازم، تجهیزات و… را ساعتی حساب می‌کنند.

صرف نظر از نحوه دریافت هزینه توسط طراح، مطمئن شوید که می‌دانید چه خدماتی شامل هزینه‌ای می‌‌شود.

طراحی و دکوراسیون آشپزخانه

چگونه طراح آشپزخانه پیدا کنیم

بهتر است اول کمی درباره دکوراسیون آشپزخانه و روش‌های طراحی آن جستجو کنید و به دنبال عکس‌هایی باشید که دکوراسیون آشپزخانه مورد نظر شما را به تصویر می‌کشند. می‌توانید برای جمع آوری این تصاویر به صورت آنلاین وقت بگذارید. چیدانه اولین مجله آنلاین دکوراسیون داخلی است که به صورت تخصصی در این زمینه فعالین می‌کند. حتما به بخش دکوراسیون آشپزخانه در مجله چیدانه سر بزنید.

علاوه بر این تورهای خانه گردی چیدانه را نیز به شما توصیه می‌کنیم. در تورهای خانه گردی چیدانه می‌توانید دکوراسیون خانه‌های ایرانی را ببینید و از مدل طراحی و دکوراسیون آشپزخانه‌ها در هر خانه ایده بگیرید. وقتی آشپزخانه‌ای را می‌بینید که دوستش دارید، در صورت ارائه نام طراح آن را یادداشت کنید و به پروفایل طراح مورد نظر در چیدانه بروید.

اهالی فن و متخصصین بازسازی و دکوراسیون در چیدانه پاسخگوی نیازهای شما هستند.

هنگامی که طراحان مورد نظرتان را پیدا کردید، برای مشاهده نمونه کارهای بیشتر به وب سایت آنها مراجعه کنید، با تجربه و رویکرد طراحی آنها آشنا شوید و مشاوره اولیه را ترتیب دهید.

مشاوره اولیه قبل از دکوراسیون آشپزخانه!

اکثر طراحان آشپزخانه یک مشاوره اولیه رایگان (معمولاً یک ساعت یا کمتر) ارائه می‌دهند که در آن می‌توانید چگونگی تناسب سبک او با برنامه خودتان را ارزیابی کرده و در مورد موارد عملی مانند هزینه طراحی و جدول زمانی بحث کنید. بهتر است بودجه مشخصی تعیین کنید و آن را با طراح درمیان بگذارید.

به خاطر داشته باشید که این جلسه “طراحی” نیست. در حالی که طراح احتمالاً ایده‌های خلاقانه‌ای در مورد پروژه شما به اشتراک می‌گذارد، اما هدف این این است که ببینید آیا طراح برای پروژه شما مناسب است یا خیر؟

اکثر طراحان نمونه کارهایی با خود به همراه خواهند داشت. برای بررسی نمونه کارها وقت بگذارید، به آنچه دوست دارید و دوست ندارید اشاره کنید و سوال بپرسید. شما می‌خواهید بدانید:

آیا آشپزخانه ای مشابه آشپزخانه من طراحی کرده اید؟ اگر نمونه‌کارهای طراح شبیه چیزی‌ست که به دنبال‌ش هستید، طراح می‌تواند مناسب باشد.

آیا میتوانم نظر مشتریهای سابقتان را بدانم؟ طراحان خوب خوشحال می‌شوند شما را با مشتریان راضی ارتباط دهند. وقتی با آنها تماس می‌گیرید سوالات خاصی بپرسید: آیا طراح به نظرات شما احترام گذاشت؟  آیا دوباره از آن طراح استفاده می‌کنید؟

آیا با تامین کنندگان یا پیمانکاران خاصی کار می‌کنید؟ آیا با پیمانکار من همکاری خواهید کرد؟

آیا طرح خود از دکوراسیون آشپزخانه را روی کاغذ ارائه میدهید یا با استفاده از برنامههای سهبعدی مدلسازی میکنید؟ به یاد داشته باشید که لزوما مدلسازی سه‌بعدی دکوراسیون آشپزخانه نشانه برتری یک طراح نیست و برخی از طراحان عالی از روش‌های ساده‌تری برای انتقال ایده‌های خود استفاده می‌کنند.

پیش بینی می‌کنید جدول زمانی این پروژه چگونه باشد؟ مطمئن باشید کسی که انتخاب می‌کنید زمان اختصاص داده به پروژه شما را دارد.

چگونه به طراح آشپزخانه خود کمک کنیم تا طرح بهتری ارائه دهد؟

بهترین طراحی نتیجه یک فرایند مشارکتی است که هم طراح و هم مشتری را درگیر می‌کند. صداقت و ارتباط خوب در هر دو طرف تا حد زیادی در دکوراسیون آشپزخانه رویاهایتان تاثیرگذار است.

طراح آشپزخانه شما نه تنها سلیقه شما، بلکه نحوه استفاده شما و خانواده از آشپزخانه را نیز در طراحی خود لحاظ می‌کند. آیا هر شب آشپزی می‌کنید؟ آیا خانواده شما بیش از یک آشپز دارد؟ آیا در آشپزخانه خود سرگرم هستید؟ هرچه طراح سوالات بیشتری از شما بپرسد، طراحی آشپزخانه‌ای که مطابق خواسته‌ها و نیازهای شخصی شما باشد، راحت‌تر خواهد بود.

توصیه می‌کنیم که در مورد بودجه، نیازها و خواسته‌های خود شفاف باشید. مطمئن شوید که طراح واقعاً به شما گوش می‌دهد و خواسته‌های شما را در نظر می‌گیرد.

دکوراسیون آشپزخانه

در پایان

دکوراسیون آشپزخانه فرآیندی پیچیده است و می‌تواند هزینه‌بر باشد. سرمایه گذاری روی طراحی مناسب در ابتدا می‌تواند هزینه‌های اضافی را کاهش داده و شانس شما را برای رسیدن به آشپزخانه رویایی‌تان با بهترین قیمت افزایش دهد. برای کسب اطلاعات و ایده‌های بیشتر به بخش دکوراسیون آشپزخانه در مجله چیداه سربزنید.

نویسنده: مژگان احمدی

 

توجه: این مطلب یک رپورتاژ آگهی بوده و پورتال جامع مهندسین ایران هیچگونه نظر و مسئولیتی ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

دانلود فایل

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.