رپورتاژ آگهی

چگونگی انجام پایان نامه ارشد و دکتری توسط دانشجو

پس از ارائه سمینار در مقطع کارشناسی ارشد، نوبت به آن رسیده که دانشجویان به فکر انجام پایان نامه ارشد باشند. به هر حال، یکی از مهم ترین مراحل تحصیل در مقطع دکتری و کارشناسی ارشد، انجام پایان نامه توسط دانشجو است. اگرچه برخی از دانشجویان، اطلاعات کلی در رابطه با نحوه انجام پایان نامه دارند؛ اما به هر حال ممکن است که در هنگام انجام پایان نامه دکتری و کارشناسی ارشد، دچار مشکل شوند.

در ادامه این مقاله قصد داریم در رابطه با چگونگی انجام پایان نامه توسط دانشجو، صحبت کنیم. بنابراین، اگر دانشجو هستید و می خواهید به تازگی کار خود را در زمینه انجام دادن پایان نامه، شروع کنید؛ با ما در این مقاله همراه باشید.

چگونگی انجام پایان نامه توسط دانشجو

تمامی مراحل انجام پایان نامه باید به صورت تخصصی انجام شود تا دانشجویان بتوانند در کوتاه ترین زمان ممکن، به مرحله دفاع برسند. اگرچه شاید رسیدن به روز دفاع، آرزوی بسیاری از دانشجویان باشد؛ اما می توان با کمک دریافت مشاوره انجام پایان نامه ارشد و دکتری، خیلی سریع تر و راحت تر به جلسه دفاع رسید.

در ادامه قصد داریم در رابطه با چگونگی انجام پایان نامه توسط دانشجو صحبت کنیم. پس اگر قصد انجام پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد را دارید، با ما در این مقاله همراه باشید.

انتخاب موضوع پایان نامه و شروع به نگارش پروپوزال

یکی از مهم ترین مراحل برای انجام پایان نامه ارشد، انتخاب موضوع است. برای انتخاب موضوع نیاز است که دانشجویان ابتدا خلاءهای موجود در مورد یک موضوع را بررسی کنند. سپس، به نیاز جامعه، صنعت و علم توجه کنند و بهترین موضوع را برای پایان نامه خودشان انتخاب نمایند.

برای انتخاب موضوع پایان نامه، باید حتما با اساتید راهنما مشورت شود. چرا که بسیاری از دانشگاه ها، بر اساس اهداف علمی خودشان موضوع به دانشجو می دهند و دانشجو قدرت تصمیم گیری زیادی برای انتخاب موضوع نخواهد داشت.

برای نگارش پروپوزال، نیاز است که دانشجو موضوع را انتخاب کند و بر اساس قالب تعیین شده توسط دانشجو، مراحل نگارش پروپوزال را بر اساس اهداف تعیین شده، انجام دهد. در نگارش پروپوزال باید دقت شود که پروپوزال، نباید حاوی مطالب غلط و غیر قابل باور و انجام باشد. چرا که عمدتا تمامی موضوعاتی که در پایان نامه درج می شوند، باید در پایان نامه اجرا شوند.

انجام پایان نامه ارشد توسط دانشجو
انجام پایان نامه ارشد توسط دانشجو

دریافت تاییدیه پروپوزال و شروع به مطالعه مطالعات پیشین

پس از نگارش پروپوزال، نوبت به دریافت تاییدیه از اساتید راهنما است. به همین خاطر، سعی کنید که در هنگام نگارش پروپوزال به یک سری موضوعات توجه داشته باشید و استانداردهای نگارش پروپوزال را بررسی کنید. پس از نگارش پروپوزال و دریافت تاییدیه از اساتید راهنما، می توانید شروع به نگارش پایان نامه خودتان کنید.

برای نگارش پایان نامه، ابتدا باید مطالعات قبلی که پیرامون مطالعه جدید شما هستند را بررسی کنید. یکی از فصل های پایان نامه، به مطالعات پیشین اختصاص پیدا می کند. به همین خاطر، سعی کنید که دقت کافی در هنگام مطالعه کردن مقالات قبلی داشته باشید.

بررسی کامل تمامی جوانب تحقیق و شروع تحقیق

پس از بررسی مطالعات قبلی، اطلاعات خوبی به دست می آورید و متوجه می شوید که باید از کجا شروع کنید. تمامی جوانب تحقیق را بررسی کنید و مراحل تحقیق خود را انجام دهید. سعی کنید که وقت کافی برای انجام پایان نامه ارشد و دکتری بگذارید تا در نهایت بتوانید به آن چیزی که می خواهید، برسید.

گاهی ممکن است چند ماه بر روی تحقیق خودتان کار کنید. بنابراین، قطعا این مرحله از انجام پایان نامه، کار آسانی نخواهد بود.

پیاده سازی تمامی اطلاعات کسب شده در قالب یک پایان نامه

پس از اینکه تمامی مراحل مربوط به انجام تحقیق، مطالعات پیشین، اعتبارسنجی و … انجام شدند، نوبت به آن رسیده که مراحل نگارش پایان نامه را انجام دهید. نگارش پایان نامه به صورت اصولی و بر اساس استانداردهای موجود در دانشگاه ها، باید صورت گیرد.

از این رو، توصیه می شود که افراد برای انجام پایان نامه ارشد، ابتدا استانداردهای موجود در سایت دانشگاه خودشان را بررسی کنند و سپس مراحل پیاده سازی اطلاعات کسب شده را در قالب یک پایان نامه انجام دهند. لازم به توضیح است که در آخر پایان نامه، باید یک بخش به نام پیشنهادات درج شود که معمولا برای اساتید راهنما این بخش بسیار حائز اهمیت است.

در بخش پیشنهادات پایان نامه ارشد، نیاز است که افراد بر اساس خلاءهای موجود در تحقیق خودشان و تحقیقات دیگر، یک سری پیشنهاد ارائه کنند تا افراد دیگر بتوانند از این پیشنهادات برای انجام تحقیق های بعدی استفاده کنند.

دریافت تاییدیه از اساتید راهنما و آماده شدن برای جلسه دفاع

پس از نگارش پایان نامه ارشد و انجام پایان نامه دکتری، نوبت به آن رسیده که افراد مراحل تاییدیه را برای نگارش پایان نامه کارشناسی ارشد انجام دهند. برای این کار نیاز است که تمامی جوانب کار، با اساتید راهنما چک شوند و در نهایت از اساتید راهنما تاییدیه گرفته شود. پس از دریافت تاییدیه، استاد راهنمای اصلی موظف است که یک زمان خاص برای دفاع پایان نامه به دانشجو اختصاص دهد.

در زمان دفاع، دانشجو نیاز به یک فایل پاورپوینت دارد که تمامی مطالب پایان نامه خود را به درستی ارائه کند.

دریافت مشاوره انجام پایان نامه، راهی برای سرعت بخشیدن به مراحل انجام پایان نامه

موسسه همراه شریف در زمینه انجام پایان نامه ارشد و دکتری به دانشجویان آموزش و مشاوره می دهد. از این رو، دانشجویانی که اطلاعات کافی در رابطه با انجام پایان نامه ندارند، می توانند از این موسسه کمک بگیرند و کلیه مراحل انجام پایان نامه را زیر نظر یک مشاور متخصص انجام دهند.

نحوه انجام پایان نامه
نحوه انجام پایان نامه

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم در رابطه با نحوه انجام پایان نامه ارشد برای دانشجویان کارشناسی ارشد صحبت کنیم. ممکن است مراحل انجام پایان نامه دکتری، کمی با روش های ذکر شده برای انجام پایان نامه ارشد متفاوت باشند؛ اما به هر حال، تقریبا مشابه هستند.

موسسه همراه شریف، می تواند به دانشجویان کمک کند تا با موفقیت بیشتری مراحل انجام پایان نامه را پشت سر بگذارند. در این زمینه نیز آموزش ها و جلسات مشاوره مختلفی را به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می کند.  

 

 

توجه: این مطلب یک رپورتاژ آگهی (تبلیغات) بوده و پورتال جامع مهندسین ایران هیچگونه نظر و مسئولیتی ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

دانلود فایل

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.