مهندسی معماری

تخت ها چگونه تغییر خواهند کرد؟

آیا تا به حال از خواب بیدار شده اید که واقعاً چند ساعت خوابیده اید؟ در حال حاضر، دستگاه‌های مختلفی مانند ساعت‌های هوشمند یا دستبندهای هوشمند وجود دارند که خواب شما را کنترل می‌کنند، الگوهای خاصی را برای تفسیر ریتم شبانه‌روزی شما تشخیص می‌دهند و کیفیت استراحت شما را بهبود می‌بخشند. علاوه بر اندازه گیری و بهبود مدت و کیفیت خواب، درک روند فعلی و آینده در تخت خواب ها (و محیط آنها) می تواند یک استراتژی مهم برای معماران و طراحان در ایجاد محیط های خواب و آرامش موثر باشد. از طریق تجزیه و تحلیل و نوع شناسی مختلف، مقاله زیر نشان می دهد که ما از بسترهای آینده چه انتظاراتی داریم که توسط پیشرفت های تکنولوژیکی، عملیات پایدار و استراتژی های سازمان فضایی هدایت می شود. پس در ادامه مطلب تخت ها چگونه تغییر خواهند کرد؟ همراه پورتال جامع مهندسین ایران باشید.

تکنولوژی: تخت هوشمند

از تشک های باستانی – متشکل از لایه های نی و فوم – گرفته تا تخت های هوشمند مبتنی بر فناوری پیشرفته جمع آوری داده های خواب، طراحی تخت همیشه با نیازهای انسان و نوآوری تکامل یافته است.

تخت هوشمند

دیگر خبری از بالش اضافی نیست

اتوماسیون کارهای روزمره از طریق ادغام فناوری گامی رو به جلو در ایجاد بستری با طراحی ارگونومیک است. با اتصال بی سیم به اینترنت، ادغام برنامه ها یا کنترل از راه دور به شما امکان می دهد موقعیت ها را تنظیم کنید، تخت را به مکانی نه تنها برای خواب، بلکه برای مطالعه، تماشای تلویزیون یا حتی کار تبدیل کنید. فناوری تخت هوشمند که با مواد و اجزای سازنده بهبود یافته است، تجربه خواب را برای کاربران مختلف، به ویژه افراد ناتوان یا افراد مسن، بهبود می بخشد.

✔ حتما بخوانید:  نقشه سه بعدی ساختمان چیست؟ طراحی خانه سه بعدی

تخت

تخت هوشمند

با هم، اما نه مخلوط

چه ترجیح می‌دهید در یک محیط سرد یا گرم بخوابید، چه در حالت ایستاده یا خمیده، سلامت دیجیتال شخصی به ما این امکان را می‌دهد که فضای یکسانی را بدون نیاز به اشتراک‌گذاری سبک خواب به اشتراک بگذاریم. یک تخت هوشمند می تواند فضای یکسانی را در مناطق مختلف به اشتراک بگذارد و موقعیت، دما و ویژگی های اضافی مانند ماساژ بدن را تغییر دهد.

تخت هوشمند

تخت هوشمند

راحتی عالی با حفظ زیبایی شناسی

طراحی فضایی که ترکیبی از راحتی پیشرفته با حفظ جذابیت های زیبایی باشد، می تواند منجر به تختخواب های هوشمندی شود که شیک نیز هستند. متعادل کننده فرم و عملکرد، طراحی تخت مدرن شامل ارگونومی و مواد مدرن (با استفاده از رنگ ها و بافت ها برای متمایز کردن اجزا و فضا) به همراه موارد ضروری برای خواب آرام و مزایای آن است که می تواند شامل بهبود عملکرد مغز، خلق و خو و سلامت باشد.

تخت هوشمند

طراحی تخت هوشمند

پایداری: مواد سبک و طبیعی

بازگشت به اصول اولیه نیز راهی برای بهبود الگوهای خواب است. نزدیک بودن به طبیعت – و مواد طبیعی – فشار خون و هورمون های استرس را کاهش می دهد و بدن انسان را برای بهبود کیفیت خواب تحریک می کند. همراه با گنجاندن طبیعت در طراحی اتاق خواب، استفاده از استراتژی های طراحی ساده اما قوی با توسعه معماری پایدار همراه است.

بهبود تماس با طبیعت

در مورد آوردن تجربه کمپینگ به زندگی روزمره خود چطور؟ در تصمیم برای شکستن دیوارها، این شیروانی در Taliesin West روش جدیدی برای خوابیدن برای علاقه مندان به فضای باز پیشنهاد می کند. فرار از شلوغی شهر و بهره مندی از مزایای طبیعت مادر – هوای تازه، رعد و برق طبیعی و سکوت محض – استراتژی ساده ای است که منجر به طراحی تخت باز و. این پروژه که برای تغییر مداوم در محیط ساخته شده آماده شده است، با طراحی یک دهانه انعطاف پذیر که با نور و سایه کویر بازی می کند، کل مفهوم این پروژه سازگاری عملکردی و زیبایی شناختی را بهبود می بخشد.

✔ حتما بخوانید:  جمله های معماران معروف دنیا

تخت زیبا

طراحی با مواد طبیعی

علاوه بر مزایای خواب، طراحی با مواد زیست محیطی کلیدی برای کاهش ردپای کربن یک پروژه معماری است. معماری اتاق رابطه بین فضا و طبیعت را با بازی با نور و سایه و کاوش با سقف شیروانی دوبل بررسی می کند. تنها با موارد ضروری، ایجاد یک فضای روستایی با استفاده از چوب، بامبو، چوب خیزران و سایر مواد طبیعی محلی ساخته شده است. به دنبال این مفهوم طبیعی، استراتژی مواد تخت در استفاده از نارون بازیافتی متمایز می شود، که ورقه های مختلف – هر کدام با ویژگی های خاص خود – را به هم متصل می کند تا یک طراحی زیبایی شناسی طبیعی ایجاد کند.

تخت هوشمند

فقط یک تشک

زندگی در یک اتاق به هم ریخته نیز عاملی برای تجزیه و تحلیل اضطراب و خواب خوب شما است. طراحی ساده و مینیمال تخت خواب می تواند راهی ساده برای کمک به خواب بهتر شما باشد. به عنوان بخشی از یک پروژه ساخت و ساز پایدار، طراحی داخلی Domus Pipem سود مضاعف همکاری با پایداری را نشان می دهد، جایی که سادگی در طراحی تخت خواب کیفیت خواب را بهبود می بخشد. با نگاه به جادار بودن، اتاق تنها یک تشک، تخت و چند عنصر تزئینی دارد که از پالت رنگی خاکی پیروی می کنند.

اتاق خواب

طراحی اتاق

استفاده از فضا: فضایی با ویژگی های سازمانی

به نظر می رسد استفاده خوب از فضا اخیراً یک ایده بسیار محبوب است. با توجه به تراکم شهرها و افزایش قیمت خانه ها در شهرها، معماری اتاق خواب هویت های چندگانه را بررسی می کند و به چیزی بیش از یک اتاق خواب تبدیل می شود. علاوه بر برنامه ریزی فضایی موثر، معماری این استراتژی ها را در طراحی مبلمان گنجانده است. این مورد در مورد تختخواب هایی است که دارای ویژگی های سازماندهی مانند قفسه ها، صندلی ها یا کشوها هستند، فضای مورد استفاده را کاهش می دهند و امکان جریان آسان را فراهم می کنند.

✔ حتما بخوانید:  آسمان‌ خراش‌ های زیست‌ اقلیمی

فضای خواب

این کابین کوچک از Nordmarka، مطابق با سنت معروف خلوتگاه‌های معماری کوچک، فضایی سبک و باز ایجاد می‌کند، با یک مفهوم ساده اما کاربردی، این استراتژی طراحی چیدمان کوچک مبتنی بر افزایش سطوح به سمت منطقه مرکزی است. با استفاده از فضای آزاد، چیدمان فضای سرگرمی را با فضای خواب بزرگسالان ترکیب می کند، جایی که کناره تخت در صورت نیاز به مکانی تبدیل می شود.

طراحی اتاق با تخت

بازی با سطوح

از طریق ادغام میزها، فرش‌ها و جعبه‌های چوبی به اندازه اتاق، بازسازی آپارتمان Lower East Side از حالت عمودی برای سازماندهی مجدد فضا استفاده می‌کند. با تغییر فضای باز آپارتمان اصلی، چیدمان جدید از سقف های دو ارتفاع برای ایجاد یک فضای چند منظوره استفاده می کند. پروژه تخت بیش از مبلمان، طراحی را به سطح دیگری ارتقا می دهد و فضایی را برای کار یا فعالیت های تفریحی باقی می گذارد. در اینجا، تخت به یک ساختار مرکزی تبدیل می شود که کل چیدمان از آن سازماندهی می شود.

طراحی اتاق با تخت

دیوارها ساخته می شوند

بدون اینکه به یک طرح گره بخورد، یک تبدیل گاراژ در سن دیگو یک پیکربندی فضایی انعطاف‌پذیر ایجاد می‌کند که به سرعت تغییر می‌کند و با تغییرات آینده سازگار می‌شود. در راستای این طراحی پویا و آماده برای پذیرش یک یا چند نفر در یک زمان (با در نظر گرفتن ساختارهای مختلف خانواده در آینده)، این پروژه از یک قفسه کتاب کشویی برای تبدیل اتاق نشیمن به اتاق مهمان استفاده می کند. یکپارچه سازی تخت در پشت قفسه کتاب یک استراتژی کلیدی است که به ساکنین اجازه می دهد تا هر زمان که بخواهند بدون به خطر انداختن فضای موجود از آن استفاده شود. بدون به خطر انداختن عملکرد اصلی تخت، به شما این امکان را می دهد که بسته به موقعیت، قابل مشاهده یا پنهان باشید.

طراحی تخت خواب هوشمند

تخت هوشمند

 

منبع: archdaily

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

دانلود فایل

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.