رپورتاژ آگهی

نکات مهم برای لوله کشی استخرهای آب

استفاده از لوله استخری مناسب از مهم‌ترین مواردی است که باید در زمان لوله کشی استخرهای آب در نظر گرفته شود. درواقع پرواضح است که لوله کشی درست و اصولی استخر، نه تنها به افزایش عمر استخر منجر می‌شود، بلکه کیفیت آب ورودی و تصفیهٔ درست آب را نیز نتیجه می‌دهد، بنابراین نیاز است که از لوله های استخری مناسب به‌کارگیری و از همه مهم‌تر مراحل انجام کار با دقت و وسواس پیگیری شود.

حال در این مطلب قصد داریم دربارهٔ اقدامات اولیه برای لوله کشی استخر صحبت کنیم و در انتها نیز به یک مرکز معتبر به جهت خرید باکیفیت لوله استخری می‌پردازیم.

لوله کشی استخرهای آب

مهم‌ترین مراحل راه‌اندازی و اجرای لوله کشی استخر

در این بخش به روش راه‌اندازی لوله استخری اشاره می‌کنیم و همچنین سعی داریم به نکات بااهمیتی بپردازیم که مدنظر قرار دادن آن‌ها در زمان لوله کشی استخر دارای اهمیت خواهد بود:

 • نصب زهکش‌ها و کف آبروها

قبل از شروع لوله کشی استخر، باید وسایل اصلی برای کارهایی مانند کف آبروها، زهکشی‌ها و ورودی لوله آب آماده شود. پرواضح است که این قطعات در قالب فیلتر استفاده می‌شوند، به این معنا که کف آبرو اجسام شناور و حتی چربی‌های بدن شناگران را به بیرون از استخر انتقال می‌دهند که خروجی این لوله به لولهٔ فاضلاب متصل خواهد بود. از طرفی زهکشی لوله استخری نیز برای کف استخر است و خاک و آشغال را از استخر پاک‌سازی می‌کند.

 • اتصال کوپلینگ‌ها

در مرحلهٔ بعدی لوله کشی استخر، باید به چسباندن قطعات اقدام کرد که البته به تکنیک خاصی نیاز است. برای این منظور، مقداری pvc در انتهای کوپلینگ‌ها و همچنین محل‌ موردنیاز آب‌گیری، تخلیه و حتی ورودی‌ها استفاده شده و سپس از چسب روی این قطعات استفاده می‌شود. این روش برای متصل کردن کلیهٔ لوله‌ها در هر بخش از استخر استفاده خواهد شد.

 • اجرای لوله‌های زهکشی

این مرحله در زیر زمین حفر شده و انجام می‌شود و باید به‌گونه‌ای در نظر گرفته شود که با ایجاد هر مشکل در لوله کشی، نیاز به تخریب زمین نباشد. برای این منظور، استخر کاملاً تخلیه شده و یک زانویی ۹۰ درجه در انتهای اتصالات جاگذاری خواهد شد. حال از روش پاک‌کنندهٔ pvc و سپس اتصال چسب بهره ببرید. نهایتاً یک لوله مستقیم در انتهای زانویی قرار داده و آن را به بخش‌های از استخر که آب از آن نواحی تخلیه می‌شود، جاگذاری کنید.

 • اتصال لوله‌های کف آبروها

در این بخش باید از دو تکنیک تمیز کردن و چسب زدن استفاده کرد تا لوله‌های pvc 1 و ۱.۲ اینچ را از کف آبروها تا رسیدن به جایگاه پمپ جاگذاری شود. ممکن است در این بخش به خم کردن لوله آب نیز احتیاج باشد که در این صورت باید از آهن اره‌بری استفاده کنید. پرواضح است که اگر از متخصصان راه‌اندازی لوله استخری به‌کارگیری شود، نتایج بهتری را شاهد خواهیم بود.

 • جاگذاری لوله‌های ورودی برای جریان آب

حال به سراغ دراز کردن لوله pvc رفته و آن‌ها را به‌سمت جت‌های آبی مربوطه جاگذاری کنید. پرواضح است که بسته به حجم استخر به جهت منتقل کردن آب به همهٔ بخش‌های استخر، نیاز است که از اتصالات T در لوله‌ها استفاده کنید. دقت کنید که این کار اگر به‌وسیلهٔ متخصصان انجام شود، نتایج بهتری درپی خواهد داشت.

 • بستن درپوش انتهای لوله‌ها

در آخرین مرحله نیاز است که در انتهای همهٔ لوله‌های اصلی درپوش قرار دهید تا ازاین‌رو از ورود خاک و سنگ به درون لوله‌ها جلوگیری کرده باشید. نهایتاً با باز کردن درپوش، لوله‌ها را به پمپ اتصال دهید. ضمناً در نظر داشته باشید مراقبت از لوله استخری به جهت عدم ایجاد مشکل، فوق‌العاده دارای اهمیت است که در این خصوص استفاده از لوله‌های باکیفیت مهم خواهد بود.

لوله کشی استخرهای آب

نکات مهم در زمان لوله کشی استخر

پرواضح است که برای لوله کشی استخر، نیاز به رعایت یک‌سری پیش‌نیازها وجود دارد که در ادامه سعی می‌کنیم به‌طور خلاصه‌وار، به مهم‌ترین آن‌ها اشاره کنیم تا یک لوله کشی مهندسی‌شده داشته باشید. این نکات عبارت‌اند از:

 1. ایجاد یک سیستم گردش آب فوق‌العاده مهم است. ضمن این‌که نحوهٔ لوله کشی به جهت گرم کردن و همچنین تصفیهٔ استخر حتماً باید به‌وسیلهٔ افراد باتجربه و متخصص انجام شود.
 2. برای افزایش کیفیت آب ورودی و همچنین تصفیهٔ مناسب آب استخر، مسیرهای جداگانه‌ای را در نظر گرفته و تعبیه کنید تا مشکلی حتی در طول استفاده از استخر پیش نیاید.
 3. نوع لوله استخری را با توجه به شرایطی مانند نوع کاربری استخر، هزینه‌ها و… انتخاب کنید. اگر در این خصوص اطلاعات چندانی ندارید، توصیه می‌کنیم با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید. البته گفتنی است که لوله‌های pvc برای سیستم گردش آب و مقاومت در برابر کلرزنی بهترین گزینه است.
 4. استفاده از یک عایق مناسب برای مراقبت از لوله‌ها، از مهم‌ترین مواردی است که باید در زمان اجرای لوله کشی استخر در نظر داشته باشید.
 5. همان‌طور که می‌دانید، مسیر لوله کشی ابتدا از پمپ آغاز شده و سپس به فیلتر و درنهایت سیستم گرمایش ختم می‌شود. برای اطلاع از درستی این مسیر، کافی است که از متخصصان امر درخواست بررسی کنید.
 6. انتخاب لوله‌ها و اندازهٔ آن‌ها باید براساس حجم استخر و از همه مهم‌تر میزان آب مصرفی باشد. درواقع فقط در این صورت است که خدمات‌دهی به بهترین شکل ممکن انجام می‌شود.
 7. انتخاب یک مرکز تخصصی که دارای انواع لوله و اتصالات باشد نیز دارای اهمیت است. برای مثال، استفاده از لوله استخری یاس گلپایگان و پیمتاش ترکیه بنابه نیاز در موقعیت‌های مختلف، قابل تهیه و به‌کارگیری هستند.

لوله کشی استخرهای آب

جمع‌بندی

در این مقاله سعی کردیم تا دربارهٔ نکات مهم لوله کشی استخرهای آب صحبت کنیم و همان‌طور که می‌دانید، انواع لوله استخری وجود دارد که برای تهیهٔ آن‌ها باید از مراکز معتبر استفاده کرد. برای این منظور پیشنهاد می‌کنیم از وب‌سایت لوله و اتصالات بهره‌مند شوید که سال‌هاست درزمینهٔ فروش انواع لوله، تأسیسات و تجهیزات ساختمانی و… فعالیت دارند. گفتنی است که از مزیت‌های به‌کارگیری از این مجموعه، می‌توان به خرید ارزان و آسان و همچنین قیمت‌های باورنکردی و به‌صرفه اشاره کرد. حال برای این‌که بتوانید از خدمات گروه لوله و اتصالات استفاده کنید، کافی است که به سایت این مرکز مراجعه نمایید.

توجه: این مطلب یک رپورتاژ آگهی (تبلیغات) بوده و پورتال جامع مهندسین ایران هیچگونه نظر و مسئولیتی ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

دانلود فایل

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.