مهندسی معماری

طراحی ساختمان اداری دولتی پایتخت هند

طراحی ساختمان اداری دولتی در هند

 

پایتختی برای مردم؛این عنوان طراحی بخش بزرگی از شهر آماراواتی هند است که به پایتخت سیاسی-دولتی کشور هند نام انتخاب شده است. طراحی ساختمان های اداری دولتی پایتخت هند که با سبک معماری هایتک ساخته شده است ، نقطه عطف بزرگی در ساختارهای شهری این کشور به شمار می رود.

گروه معماری نورمن فاستر با ارائه یک مسترپلان ۲۱۷ کیلومتری، بخش عمده ای از طراحی و اجرای بخش سیاسی و دولتی ساختمان های پایتخت هند را بر عهده گرفته اند که شامل طراحی ساختمان مجلس، طراحی ساختمان دادگستری، مجتمع دادگاه عالی و چندین ساختمان اداری با کاربری دبیرخانه می باشد. در ادامه همراه پورتال جامع مهندسین ایران باشید.

ساختمان اداری دولتی پایتخت هند

 

طراحی ساختمان اداری و دولتی در هند

طبق برنامه های مشخص شده و بازدید نورمن فاستر از شهر آماراویتا، ساختمان مرکزی این مجموعه در حوالی رودخانه قرار می گیرد. سبک کار فاستر به نوعی است که از حداقل تا حداکثر ظرفیت های ارگانیک  سایت بهره می برد.

آب شیرین رودخانه کریشنا یک فرصت استثنایی برای عرضه محیطی سبز و کنترل شده برای این مجموعه ها می باشد که با تکنولوژی های هایتک به ارتقاء زیست بوم منطقه هم می افزاید.پنل های جذب انرژی، شیشه های فیلترکننده برای استفاده از نور طبیعی در داخل ساختمان و تسهیل مسیرهای شهر از مهم ترین ویژگی های این پروژه محسوب می شوند.

طراحی ساختمان اداری و دولتی در هند

طراحی شهری

طراحی شهری و مسیرهای ارتباطی با یک برنامه جامع و پیشرفته توسط سیستم های تکنولوژیک مختص به معماری آینده مدیریت می شوند. استراتژی حمل و نقل شامل وسایل نقلیه الکتریکی بوده و از تاکسی آب (قایق های کوچک حمل مسافر در شهر) و مسیرهای اختصاصی دوچرخه برای جابجایی استفاده خواهد شد.همچنین لبه های خیابان و مسیر سایه داری برای پیاده روی در نظرگرفته شده تا عموم را به پیادروی های کوتاه یا بلند تشویق کند.
طراحی بُعد اداری سیاسی شهر برای طرفداران پر و پا قرص زمین و دوستداران محیط زیست است که می تواند یک نمونه اجرایی عالی از شهری پشرفته و پاسخگو در مقیاسی بزرگ باشد. 

✔ حتما بخوانید:  5 رنگ مرموز در دکوراسیون کریسمس

طراحی ساختمان اداری و دولتی در هند

 

طراحی ساختمان اداری و دولتی در هند

 

طراحی ساختمان اداری و دولتی در هند

 

این مقاله هارو از دست ندهید:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

دانلود فایل

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.