معرفی نرم افزار STAAD.Pro

آشنایی با نرم افزار STAAD.Pro

 

در این مقاله قصد داریم شمارو با یک نرم افزار مهندسی برای طراحی ساختمان های مسکونی و برج ها و آسمان خراش ها آشنا کنیم پس در ادامه با پورتال جامع مهندسین ایران همراه باشید.

 

نرم افزار STAAD.Pro

مهندسین طراح در بیست سال گذشته، انواع مختلف سازه‌ها از قبیل ساختمانهای مسکونی، آسمان خراش ها، مخازن ذخیره، تونل‌ها و حتی ساز پیانو را به کمک نرم‌افزار STAAD.Pro طراحی و محاسبه کرده‌اند.امروزه، STAAD.Pro بهترین انتخاب در صنعت نرم افزار برای تجزیه و تحلیل استاتیک، پویا، P- دلتا، تجزیه و تحلیل غیر خطی، پیچش و تجزیه و تحلیل کابل است.

یکی از مزایای اصلی این برنامه پشتیبانی از حروف طراحی با مواد مختلف مانند فولاد، بتن، چوب، آلومینیوم و مقطع عرضی است. توانایی محاسبات پویا و مطالعه رفتار ساختاری سازمانی خاک با خروجی منحصر به فرد آن، STAAD.Pro بدون شک رقابت برای سایر نرم افزارهای صنعتی و صنعتی است.

STAAD.Pro تنها توسعه دهنده نرم افزاری است که بیش از ۴۰ کشور جهان را شامل می شود، از جمله ایالات متحده، انگلستان، کانادا، استرالیا، فرانسه، آلمان، اسپانیا، نروژ، فنلاند، هندوستان و دیگر کشورها. کشورهای دیگر به آن اضافه خواهند شد.

STAAD.Pro یک نرم افزار کاملاً سازگار با فن آوری COM – Component Object Model است.

رابط برنامه STAAD.Pro بر اساس استانداردهای جهانی است. با استفاده از محیط گرافیکی پیشرفته، ویرایشگر و صفحه گسترده در داخل برنامه بسیار پیچیده و پیچیده می تواند به شیوه ای کوتاه و منطقی ایجاد شود.

قابلیت گزارشدهی جامع از نتایج و اطلاعات ساختاری اولیه که کاربر می تواند با توجه به نیازهای قطعات دلخواه برای گزارش را انتخاب کند.

قابلیت اضافه کردن آرم شرکت به خروجی برنامه، همچنین توانایی تبادل اطلاعات با نرم افزار MS-Excel و MS-Word یکی دیگر از ویژگی های STAAD.Pro می باشد.

محیط کاربری آسان

STAAD.Pro نرم افزاری است که توسط مهندسان معروف طراحی شده است که مفهوم مدل سازی، تجزیه و تحلیل و طراحی یک ساختار را درک می کنند. تجربه ۲۰ ساله همراه با پیشنهادات مهندسین که با این نرمافزار کار می کنند، این نرم افزار را طراحی و تحلیل کاربردی ترین نرم افزار کاربردی در بازارهای جهانی کرده است. ابزار موجود در STAAD.Pro حذف وظایف زمان و تکراری.

نوار ابزار به سادگی در رابط کاربری GUI به راحتی به اطلاعات مورد نیاز برای ایجاد مدل، تجزیه و تحلیل و طراحی دسترسی پیدا می کند. پس از قرار دادن این نوار ابزار به طریقی که احتمال خطا در مدل سازی ساختار را به حداقل می رساند.
گزینه ای برای ساخت سازه های از پیش تعریف شده (آماده سازی الگوهای) در STAAD.Pro به کاربر اجازه می دهد مدل خود را در یک زمان کوتاه ایجاد کند. با تعیین ارتفاع، عرض، طول و تعداد دنده ها در هر جهت، می توانید مدل دلخواه را ایجاد کنید. این مدل فوق العاده برای مدل سازی سقف ساختمان، پل ها و برج های خشخاش است.

STAAD.Pro اطلاعات موجود در صفحات گسترده در محیط خود پذیرفته شده و بنابراین ایجاد هندسه ساختاری به راحتی می تواند ساخته شود. این ویژگی برای مدل سازی ساختارهای پیک مانند پل ها، برج های خنک کننده، مخازن تحت فشار و حتی قطارهای اتوبوس های شهری بسیار مفید است.

مروری گذرا بر قابلیت های STAAD.Pro

مروری گذرا بر قابلیت های محیط گرافیکی برنامه

 

این مقاله هارو از دست ندهید:

خروج از نسخه موبایل