راهنمای خرید

آنچه شما باید قبل از خرید خانه بدانید

خرید خانه امروزه علاوه بر رفع نیاز اساسی بشر به سرپناه و حریم شخصی، به یک سرمایه گذاری بلند مدت با بازدهی قابل قبول تبدیل شده؛ اگر قصد خرید خانه با توجه به بودجه خود را دارید، قبل از هرچیز باید هدف خود را از خرید مشخص کنید. آیا خرید خانه برای سکونت شخصی خود و خانواده تان است و ممکن است تا چند سال به فکر فروش آن نباشید و یا اینکه قصد اجاره دادن آن به شخص دیگر و یا فروش واحد در آینده نزدیک را دارید.

در هر کدام از این حالت ها باید شرایط رونق و یا رکود بازار مسکن را بررسی کنید، اگر خریدتان با هدف مصرف شخصی است در قبل از دوران رونق و در شرایط رکود مسکن وارد عمل شوید؛ زیرا دوران رکود به معنی کاهش تقاضا و به دنبال آن کاهش رشد قیمت ها در کوتاه مدت است. پس بهتر است با تمرکز و آرامش لازم و در زمان مناسب مهم ترین خرید زندگی تان را انجام دهید.

ولی اگر خریدتان به منظور سرمایه گذاری است و احتمالا در مدت زمان کوتاهی قصد فروش واحد مسکونی مورد نظر و یا قصد اجاره به غیر را دارید، مناسب ترین زمان خرید در پایان دوران رکود و آغاز رونق بازار مسکن است؛ به این دلیل که با افزایش تقاضا برای خرید، روند رشد قیمت با سرعت بیشتر طی می شود و دوره بازگشت سرمایه به مراتب کوتاه تر خواهد بود.

برای سرمایه گذاری اولین نکته ای که باید در نظر داشته باشید پتانسیل رشد قیمت منطقه منتخب شما در آینده است. برای مثال در شهر تهران، مناطقی که از نظر حمل و نقل عمومی و دسترسی به مرکز شهر در وضعیت بهتری هستند و یا خارج از محدوده طرح ترافیک واقع شده اند، رشد قیمت بالاتری نسبت به سایر مناطق برای آنها پیش بینی می شود.

✔ حتما بخوانید:  راهنمای انتخاب سایز کیس کامپیوتر

 

راهنمای خرید مسکن

در ادامه چند نکته در مورد خرید، اجاره یا سرمایه گذاری مسکن را مطرح کرده ایم که ممکن است مفید باشد.

محل سکونت: بررسی کانون شهری و توسعه آن

این تنها جهت گیری است که در ارزش مسکن تاثیرگذار می باشد. کاهش گرما در افزایش مصرف انرژی های گرمایشی و نور بسیار تاثیرگذار است. علاوه بر این دسترسی به حداقل فضاهای خدماتی همچون فضای سلامت و درمان، و امنیت حمل و نقل در کنار الزاماتی مانند تاسیسات الکتریکی و مکانیکی و سیستم های تاسیساتی حائز اهمیت می باشند. همچنین روش جمع آوری زباله و فاضلاب (به عنوان مثال جمع آوری سیستماتیک آب در یک روز بارانی و وجود سیستم جلوگیری از سیلاب) یک آپشن مهم به شمار می رود که در خرید یا اجاره خانه بسیار مهم می باشد. تمام موارد فوق، عوامل زیربنایی و فرایندهای اجتماعی را با توجه به مقیاس محله تحت تاثیر قرار داده و می توانند در افزایش و کاهش سرمایه گذاری مسکن شما نقش داشته باشند.

قوانین محلی و وضعیت اصلاحیه اموال را بدانید

در مورد برنامه های درازمدت خود، تمام مقررات محلی و منطقه ای که برای سازگار شدن شما و سرمایه تان ضروری است را بررسی کنید. به این موضوع خوب فکر کنید: در بسیاری موارد نادیده گرفتن مقررات ساختمان می تواند برنامه های گسترش یا نوسازی ملک شما را با شکست مواجه کند. همچنین بسیار مهم است که از ثبت قانونی و صحیح مسکن خود مطابق با قوانین شهرداری اطلاع داشته باشید تا از بروز هر گونه اقدام غیرقانونی یا هزینه های اضافی (بخصوص اگر ساکنین سابق بدهکار بودند) جلوگیری شود.

✔ حتما بخوانید:  راهنمای انتخاب سایز کیس کامپیوتر

در مورد متریال و مصالح شناخت کافی داشته باشید.

متریال های ساختمانی عمر جاودانه ندارندو در برخی مواقع بایستی نیاز به سرمایه گذاری در نقاشی یا تعمیرات را درک کنیم. به همین جهت برای درک و فهم عمر مواد و مصالح ساختمانی با کیفیت، (چه در داخل و چه خارج بنا) و آنچه که ممکن است درآینده نزدیک یا دور رخ دهد، وقت کافی بگذارید.

سازه و تاسیسات بسیار مهم هستند

بررسی تاسیسات آنقدر ضروری است که می توانید در چند آیتم آنها را به صورت پیش فرض معرفی کنیم: بررسی فشار آب، کنتور برق و جعبه کنتور ساده ترین روش برای کسب سلامت تاسیسات مکانیکی و الکتریکی است. همچنین با بررسی سال ساخت خانه و چک کردن ستون ها در سطوح پایین خانه می توانید از سلامت سازه آگاه شوید تا دردسر های نوسازی یا بازسازی های زودهنگام از روی دوشتان برداشته شود. با داشتن اطلاع از مسائل مربوط به مقررات اجرایی می توانید از سلامت تاسیسات و سازه آگاه شوید، و اینکه آنها مطابق با نیازهای فعلی شما هستند یا خیر. بزرگترین مشکل اقتصادی شما در مورد تاسیسات و سازه بروزرسانی آنهاست.

مراقب پلان و عرصه بندی فضای خانه باشید

به یاد داشته باشید که مبلمان و دکوراسیون موفقیت یک فضا را تعیین می کنند، بخصوص زمانی که شما با دکوراسیون خود احساس ارتباط و همبستگی داشته باشید. شما نمی خواهید برای خانه جدیدتان مبلمانی جدید بخرید که باب میل شما نیست. به همین دلیل برای فضای مناسب که هارمونی لازم با دکوراسیون شما را دارد وقت بگذارید. لذا سعی کنید در هنگام خرید یا اجاره فضا را با مبلمان و دکوراسیونی که دارید مجسم کنید.

بررسی هزینه های گذرا و پیش بینی هزینه های تعمیر و نگهداری

شما می توانید با ارزش ترین و اقتصادی ترین خانه را پیدا کنید، اما به سرعت متوجه خواهید شد که ایده خوب یا بد شما بر اساس هزینه هایی است که به طور منظم برای این ملک پرداخته اید. برای جلوگیری از هزینه های مربوط به تعمیر و نگهداری، بررسی لازم برای وجود بودجه یا کمک هزینه مربوط به نظافت در بخش مربوط به مالیات امور مسکن بسیار ضروری است.

✔ حتما بخوانید:  راهنمای انتخاب سایز کیس کامپیوتر

خرید خانه

لیست قیمت ها را جستجو کنید

قیمت مسکن مد نظر خود را در منابع مختلف بررسی کنید تا منجر به ضرر مالی برای شما نشود. شاید تعجب کنید که عدم آگاهی کاربران تا چه حد می تواند بر روی بازار مسکن تاثیر بگذارد. همیشه در مورد هزینه های ساخت ساز و آنچه که شرکت های مربوط به املاک و مستغلات ارائه می دهند تحقیق کنید. توصیه می شود که از افرادی متخصص در مورد دیدگاه های بازار مسکن کمک بگیرید.

با همسایگان آینده خود صحبت کنید و از آنها مطلع باشید

جدا از اینکه ملک شما یک آپارتمان است یا خانه ویلایی، فروش یا خرید یک ملک با توجه با فرد یا افرادی که در آن ناحیه زندگی می کنند، بسیار حائز اهمیت می باشد. این جزئیات ریز و درشت مانند: فروش ملک با قیمت مناسب توسط مالک قبلی یا دلیل ترک آنها بسیار در تعیین ارزش ملک نقش دارند.

با روند مربوط به قرارداد و هزینه های ثبت آشنا شوید

فرایند خرید و فروش مسکن به وضوح کار ساده ای نیست. بنابراین عوامل متعددی وجود دارد که ممکن است بر میزان پولی که شما در نظر گرفته اید نسبت به مواردی چون حق کمیسیون و ثبت اسناد رسمی در افزیش و کاهش خرید و فروش مسکن شما تاثیرگذار باشد. به همین علت به شما پیشنهاد می کنیم که با افراد خبره و باتجربه در این زمینه مشورت کنید.
از حق و حقوق خود به عنوان مصرف کننده در بازار املاک و مستغلات آگاه باشید.
اکثرمان وظایف خود را می شناسیم، اما از حق و حقوق خود بی اطلاعیم. در بازار املاک و مستغلات، جایی که سرمایه گذاری های کلان و خرُد بسیار زیاد می باشد، متغیرهای زیادی وجود دارد که می بایست آنها را بشناسید تا مسیر ورود و خروج شما به این بخش از سرمایه گذاری را تسهیل سازد.

✔ حتما بخوانید:  راهنمای انتخاب سایز کیس کامپیوتر

خرید خانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

دانلود فایل

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.