رپورتاژ آگهی

روش تقویت دهان برای یادگیری تلفظ یک زبان خارجی

یادگیری تلفظ یک زبان خارجی

هنگامی که توانستید صداهای مختلف را در یک زبان تشخیص دهید، می توانید شروع به تقلید از آنها کنید.

چیزی که در آلمانی واقعاً مرا تحت تأثیر قرار داد، صدای پیچیده «ch» و صدای «qu» بود. دهان من فقط نمی فهمید که چگونه برای ایجاد این صداها حرکت کنم. آموزش زبان انگلیسی

پس از تمرین زیاد، مطالعه، مشاهده و اصلاحات بر اساس توصیه بومی، توانستم یاد بگیرم که چگونه به درستی این صداها را در دهان متولد آمریکا-آمریکایی خود شکل دهم.

اگر هنوز با یک معلم کار می کنید (مانند italki، همانطور که در بالا ذکر شد)، بهتر است اکنون روی تقلید صداها تمرکز کنید. از آنها بخواهید در مورد نقاط ضعف شما در تلفظ آن زبان صادق باشند و سپس تلاش بیشتری برای کار بر روی این نقاط ضعف انجام دهند.

همچنین انتخاب یک لهجه در زبان مقصد خود را برای تمرکز روی آن در نظر بگیرید.

به عنوان مثال، اسپانیایی تعداد زیادی برای انتخاب دارد. انتخاب یک لهجه برای کار، در حال حاضر، می تواند به شما کمک کند خیلی بهتر تمرکز کنید و پیشرفت کنید. پیدا کردن یک مربی و منابع در این لهجه بیشتر از همه کمک خواهد کرد!

همیشه می توانید بعداً فوکوس لهجه خود را تغییر دهید، اما انتخاب تمرکز در ابتدا کمک زیادی به شما می کند.

مهمترین وظیفه در اینجا تماشای سخنوران بومی است و به ویژه (هرچند ممکن است عجیب باشد و احساس کنید)، لب ها/زبان/کلی دهان آنها را بسیار دقیق تماشا کنید. ببینید هر قسمت با هر صدا چگونه حرکت می کند.

شما می‌توانید این کار را از طریق یک ویدیو در یوتیوب یا یک فیلم تماشا کنید، نه اینکه به طور جدی به لب‌های غریبه‌ها در ملاء عام که با شما صحبت می‌کنند، شروع کنید، اما در هر صورت: به این موضوع توجه نکنید!

سعی کنید آنچه را که می بینید تقلید کنید. پس از آن حتی می توانید سعی کنید در مقابل آینه نیز تقلید کنید تا ببینید در مقایسه با لب ها/زبان/دهان خودتان چگونه حرکت می کند!

یک نکته عالی این است که ویدیوهای YouTube را از افراد بومی تماشا کنید و ابتدا آن را با سرعت کامل تماشا کنید، سپس برای بار دوم به سرعت ۷۵٪ یا حتی ۵۰٪ بروید. این به شما کمک می کند به راحتی و به طور موثر حرکات دهان آنها را ببینید و صداها را همانطور که باید بشنوید (سرعت کامل) و سپس جزئیات دقیق را ببینید و بشنوید (سرعت کمتر).

یادگیری تلفظ یک زبان خارجی

یادگیری IPA (الفبای آوایی بین المللی) نیز می تواند در اینجا به شما کمک کند! در اینجا پیوندی به یک مقاله عالی وجود دارد که در مورد چیستی، نحوه کار و چرایی یادگیری آن برای کمک به یادگیری زبان صحبت می کند.

اساسا IPA می تواند به شما کمک کند تا بدانید چگونه یک کلمه را بدون شنیدن آن از طریق فونتیک تلفظ کنید. همچنین می تواند به شما کمک کند یاد بگیرید چگونه دهان خود را برای ایجاد صداهای خاص حرکت دهید که بسیار مفید است!

همچنین راه های بسیار دیگری برای تمرین صداهای یک زبان وجود دارد. بهترین کار این است که روشی را انتخاب کنید که با زندگی و برنامه شما کار کند و به شما علاقه مند باشد!

مثال ها:

 • با آهنگ ها آواز بخوانید، حتی سرعت آنها را (در یوتیوب یا سایر برنامه های دارای این قابلیت) کاهش دهید تا به طور کامل هر صدا را بشنوید و تکرار کنید.
 • با صدای بلند بخوانید، به خصوص اگر همراه با یک کتاب صوتی با صدای بلند بخوانید!
 • برنامه های تلویزیونی، فیلم، مستند، ویدئو و غیره را تماشا کنید و کلمات و عباراتی را که می شنوید تکرار کنید.
 • از برنامه ها و سایت هایی استفاده کنید که می توانند تلفظ شما را ضبط کنند (مانند Busuu، Duolingo و غیره). اگر سایر اعضای انجمن بتوانند آن را اصلاح کنند و یادداشت برداری کنند (مانند Busuu) – خیلی بهتر!
 • ویدیوها یا صداهای خود را در حال صحبت با سایت‌ها، انجمن‌ها یا مبادلات زبانی (مانند YouTube، Tumblr یا یک برنامه تبادل زبان مانند HelloTalk) پست کنید.
 • در جلسات ملاقات برای آن زبان شرکت کنید (آنلاین یا حضوری – Meetup یک سایت عالی برای امتحان است!)

گزینه ها بی پایان هستند!

تقلید و صحبت مداوم در اینجا کلیدی است.

سعی کنید تک تک صدایی را که می شنوید تقلید و تکرار کنید و به سرعت رشد خواهید کرد.

و نگران صحبت کردن نباشید اگر فکر می کنید که کاملاً عالی صحبت می کنید. من اغلب این موضوع را دارم و فقط مانع یادگیری ما می شود.

مطمئناً نوزادان در ابتدا تلفظ یا گرامر کاملی ندارند، اما در طول روز غرغر می کنند. آنها در نهایت به جایی می رسند که می توانند همه صداها را بشنوند و به درستی تقلید کنند، اما با غر زدن و استفاده مکرر از آن زبان به این مکان می رسند!

اگرچه سبک یادگیری بزرگسالان و نوزادان کاملاً متفاوت است، اما هنوز می‌توانیم چیزهای زیادی در مورد یادگیری از نوزادان بیاموزیم.

صرف نظر از سطح خود فقط صحبت کنید و در نهایت به آن خواهید رسید. یک روز، شما در شنیدن و صحبت کردن صداهای مختلف تسلط خواهید یافت. فقط باید تمرین کنی! بهترین آموزشگاه زبان آلمانی تهران

نکات و ترفندهای تلفظ اضافی

 • از دیکشنری‌های صوتی مانند Forvo استفاده کنید تا به شما کمک کند تا دقیقاً بدانید هر کلمه‌ای را که می‌بینید چگونه تلفظ کنید!
 • از پیچاندن زبان استفاده کنید! برخی را در زبان مقصد خود بیابید و سعی کنید بر آنها مسلط شوید.
 • اگر می خواهید با بلند خواندن/گوش دادن به کتاب های صوتی یاد بگیرید، این مقاله را در مورد چگونگی پیدا کردن گزینه های عالی بررسی کنید!
 • خودت را ضبط کن! من اغلب فکر می کنم تا زمانی که خودم را در یک ضبط صدا نمی شنوم، صدای خیلی خوبی دارم، هاها. به راحتی می توان فکر کرد که صدای خاصی یا کلمه ای را میخکوب کرده اید و ضبط کردن خود مطمئناً به باز کردن چشمان شما کمک می کند، اگر این کار را نکرده اید! (با این حال بهتر است، آن ضبط را از طریق تبادل زبان برای یک بومی ارسال کنید و ببینید نظر آنها چیست!)
 • صحبت از تبادل زبان شد، از این استفاده کنید! به یک زبان آموز زبان خود کمک کنید و از او بخواهید در زبان خود به شما کمک کند! سایت ها و اپلیکیشن های زیادی برای رسیدن به این هدف وجود دارد. اغلب برای آنها صوت بفرستید (یا شخصاً ملاقات کنید) و از آنها بخواهید مستقیم و محکم در تلفظ شما به شما کمک کنند.
 • از کنترل های سرعت در ویدیوها به خوبی استفاده کنید! برای درک بهتر صداها و دیدن حرکات، سرعت کار را در YouTube یا Netflix کاهش دهید.
 • این مقاله را برای چند منبع شنیداری عالی (مانند شعرهایی که با صدای بلند خوانده می شوند، رادیو جهانی، آهنگ های جهانی موسیقی، بازی ها و موارد دیگر!) بررسی کنید.
 • استفاده یا ایجاد بازی! خودتان را روی حداقل جفت ها امتحان کنید (صداهایی که بسیار شبیه هم هستند!) و یک بازی از آن بسازید، یا بازی ها را به صورت آنلاین جستجو کنید. تعداد زیادی معلم خلاق با برخی بازی های سرگرم کننده برای کمک به آموزش تلفظ شما وجود دارد!

 

توجه: این مطلب یک رپورتاژ آگهی (تبلیغات) بوده و پورتال جامع مهندسین ایران هیچگونه نظر و مسئولیتی ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

دانلود فایل

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.