رپورتاژ آگهی

روش شاد زیستن و داشتن یک زندگی به دور از اضطراب

روش شاد زیستن

داشتن یک زندگی شاد تنها با حذف افکار منفی و مثبت اندیشی ممکن است. کافی ست خود را از انواع اضطراب و استرس رهایی دهید. در این مطلب چند روش ساده برای این کار می آموزید.

۱-کاری که دوست دارید را انجام دهید

word image 66

اگر شما فوتبال بازی کردن، نوشتن شعر، نواختن یک موسیقی و یا هر چیز دیگری را دوست دارید، برای انجام آن وقت بگذارید. با اینکار میفهمید که با انجام کارهایی که دوست دارید، غرق در شادی میشوید.

۲-به دیگران کمک کنید

گاهی اوقات بعد از رسیدن به اهداف شخصی مان، هنوز هم احساس پوچی میکنیم چون به زندگی فرد دیگری کمک نکرده ایم. وقتی ما داوطلبانه به دیگران کمک میکنیم، احساس خوبی در ما ایجاد میشود. تاثیر این احساس باعث ایجاد یک منبع بالقوه ی قوی برای خوشحالی ما است.

۳-سپاسگزار باشید

word image 68

وقتی به تمام چیزهایی که دارید فکر کنید و برای داشتن آنها سپاسگزار باشید، متوجه میشوید که چه انسان خوشبختی هستید. بدون آنکه حتی متوجه این باشید که نیازهای اولیه ی ما مثل غذا و یا سقفی بالای سرمان به ما از طرف خداوند اعطا شده است. با قدردانی از چیزهایی که دارید، در زندگی احساس شادی بیشتری داشته باشید. 

۴-با دیگران مشارکت و همکاری کنید

word image 69

وقتی شما افکار، زمان و توانایی هایتان را با دیگران به اشتراک میگذارید، احساس بهتری خواهید داشت. زندگی بدون مشارکت، تبدیل به تنهایی میشود. وقتی با دیگران مشارکت کنید، آنها احساس خوبی نسبت به شما خواهند داشت و به شما کمک میکنند تا بیشتر از زندگیتان لذت ببرید. سعی کنید کارهایتان را به صورت گروهی انجام دهید!

۵-بیشتر بخندید

word image 70

تمرین کنید که بیشتر بخندید و لبخند بزنید تا تاثیر آن را بر خود و اطافیانتان ببینید. میتوانید همیشه برای خندیدن تلاش کنید. خندیدن همیشه میتواند شما را خوشحالتر کند. حتی اگر خودتان را مجبور به اینکار کنید، هنوز هم احساس بهتری خواهید داشت.

۶-ورزش کنید

آخرین باری که ورزش کردید یا به باشگاه رفتید کی بوده است؟ ورزش کردن استرس را کم میکند و موجب ترشح اندورفین میشود. انجام ورزش های مختلف مثل فوتبال، والیبال و… همچنین میتواند سرگرم کننده هم باشد. ما پیشنهاد می کنیم یوگا و مدیتیشن انجام دهید! فوق العاده زندگی شادتری خواهید داشت!

۷-به دنبال یک مربی زندگی باشید

word image 72

یک مشاور/روانشناس/مربی زندگی به شما کمک میکند تا زندگیتان را ارزیابی کنید و به شما بگوید چرا در زندگی احساس خوشحالی نمیکنید. شاید شما باورها و اعتقادات محدود کننده ای دارید یا یک بلوک عاطفی دارید که نمیتوانید آن را تشخیص دهید. با صحبت کردن با یک مربی زندگی میتوانید بفهمید که چرا واقعا خوشحال نیستید و چه کاری میتوانید انجام دهید تا احساس بهتری کنید.

 

توجه: این مطلب یک رپورتاژ آگهی (تبلیغات) بوده و پورتال جامع مهندسین ایران هیچگونه نظر و مسئولیتی ندارد.
این مطلب چقدر مفید بود؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

دانلود فایل

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.