مهندسی کامپیوتر

قدرت وای فای خود را چند برابر کنید !

با این کار ها قدرت وای فای خود را چند برابر کنید !

 

سیگنال های بی سیم اغلب می توانند بدون هیچ دلیل مشخصی قطع شوند و بنابراین ناامید شدن از اتصال به اینترنت می تواند یکی از مشکلاتی باشد که ممکن است هرروز با آن دست و پنجه نرم کنید.با این کار ها شما می توانید قدرت وای فای خود را چند برابر کنید !در ادامه با پورتال جامع مهندسین ایران همراه باشید.
با این حال ، بیشتر اوقات متوجه خواهید شد که این مسئله فقط اتصال اینترنت شما نیست ، بلکه سیگنال Wi-Fi است که از مودم یا روتر شما پخش می شود. درک تفاوت مهم است!

در اینجا چند روش برای بهبود سیگنال Wi-Fi و عملکرد مودم / روتر آورده شده است.

1. بهترین مکان را برای روتر مودم خود پیدا کنید

اگر شما یک طراح هستید ، داشتن روتر در فضای باز ممکن است با زیبایی شما در تضاد باشد. اما اگر بهترین سیگنال Wi-Fi را در خانه خود می خواهید و به آن نیاز دارید ، این چیزی است که فقط باید با آن کنار بیایید.

اطمینان حاصل کنید که مودم / روتر شما در مرکز خانه شما قرار دارد تا بهترین پوشش ممکن را در همه جا داشته باشید. اگر روی سطح صاف قرار نگرفت ، آنرا بلند کرده و برای پوشش بهتر روی دیوار نصب کنید. از همه مهمتر ، هرگز مودم / روتر خود را پشت دستگاه دیگری مانند تلویزیون قرار ندهید.

قدرت وای فای خود را چند برابر کنید

2. سعی کنید از تداخل جلوگیری کنید

مودم / روترها با توجه به اینکه به سیگنالهای بی سیم متکی هستند ، عناصر زیادی را علیه آنها کار می کنند. لوازم خانگی یا محل کار شما مانند مایکروویو و تلفن بی سیم می توانند در سیگنال تداخل ایجاد کنند.

✔ حتما بخوانید:  آموزش حذف برنامه های پیش فرض ویندوز

یک روتر مودم دو باند (منظور دستگاهی است که دارای دو شبکه Wi-Fi برای اتصال به آن است) اما این همیشه راه حل نیست. بسیار مهم است که مودم / روتر خود را از لوازم دور نگه دارید تا اطمینان حاصل کنید که بهترین سیگنال وای فای را همیشه دریافت می کنید.

قدرت وای فای خود را چند برابر کنید

3. کانال Wi-Fi مناسب را پیدا کنید

مودم / روترهای موجود در ساختمانهای دیگر یا خانه های مجاور نیز ممکن است در سیگنال Wi-Fi شما تداخل ایجاد کنند. روترهای بی سیم می توانند در تعدادی از کانال ها کار کنند ، بنابراین یافتن کانال مناسب شما را از بسیاری از درد سر ها نجات می دهد.

می توانید با استفاده از ابزاری مانند Microsoft’s Wi-Fi Analyzer بهترین کانال را بیابید و سپس به مودم / روتر خود وارد شوید و کانال را روی باندهای Wi-Fi خود تغییر دهید. شما می توانید کانال های مختلف Wi-Fi را آزمایش کنید و ببینید کدام کانال برای دستگاه ها و محیط خانه شما بهتر کار می‌کند.

4. برنامه های پهنای باند خود را کنترل کنید

برنامه های خاصی وجود دارد که از پهنای باند زیادی استفاده می کنند و دسترسی به اینترنت را برای همه افراد دیگر در خانه شما دشوار می کند. بازی های آنلاین، چت های ویدیویی و سایر برنامه ها باید به ترتیب کیفیت خدمات تنظیم شوند. این به شما کمک می کند تا برنامه ها را اولویت بندی کنید بنابراین مهمترین برنامه ها بیشترین پهنای باند را دارند ، بنابراین تجربه بهتری را ارائه می دهید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

دانلود فایل

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.