اخبار مهندسی

ثبت نام آزمون نظام مهندسی اردیبهشت ۱۴۰۲

ثبت نام آزمون نظام مهندسی موضوع اصلی صحبت این مقاله در پورتال جامع مهندسین ایران است. با هم شرایط ثبت نام آزمون نظام مهندسی را بررسی می کنیم و از زمان ثبت نام آزمون نظام مهندسی مطلع می شویم.

همانطور که می دانید ثبت نام آزمون نظام مهندسی یا آزمون ورود به حرفه مهندسان توسط وزارت راه و شهر سازی و دفتر امور مقررات ملی ساختمان انجام می شود. آزمون نظام مهندسی در 7 رشته و با 14 عنوان برگزار خواهد شد. با ما همراه باشید.

ثبت نام آزمون نظام مهندسی ۱۴۰۲

متقاضیان ثبت نام آزمون نظام مهندسی ۱۴۰۲ به منظور دریافت پروانه اشتغال به کار مهندسی در پایه سه با هم رقابت می کنند و باید در زمان مقرر به سایت معاونت مسکن و ساختمان مراجعه و مراحل ثبت نام خود را تکمیل نمایند.

وزارت راه و شهر سازی و دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان برای فارغ التحصیلان 7 رشته تحصیلی اقدام به ثبت نام آزمون نظام مهندسی کرده اند:

  • رشته عمران صلاحیت های نظارت، محاسبات و اجرا
  • رشته تاسیسات مکانیکی صلاحیت های طراحی، نظارت و اجرا
  • رشته تاسیسات برقی صلاحیتهای طراحی، نظارت و اجرا
  • رشته معماری صلاحیت های نظارت و اجرا
  • رشته شهرسازی
  • رشته نقشه برداری
  • رشته ترافیک

زمان ثبت نام آزمون نظام مهندسی اردیبهشت ۱۴۰۲

زمان ثبت نام آزمون نظام مهندسی ۱۴۰۲ از روز پنجشنبه مورخ 1401/12/11 آغاز خواهد شد و متقاضیان می توانند تا روز پنجشنبه مورخ 1401/12/18 با مراجعه به سامانه ثبت نام آزمون نظام مهندسی برای حضور در این رقابت نام نویسی کنند.

✔ حتما بخوانید:  نظام‌نامه انتخابات سازمان های نظام مهندسی ساختمان ابلاغ شد

دفترچه ثبت نام آزمون نظام مهندسی اردیبهشت ۱۴۰۲

متقاضیان آزمون نظام مهندسی باید پیش از هرچیز اقدام به مطالعه دفترچه ثبت نام آزمون نظام مهندسی اردیبهشت ۱۴۰۲ نمایند. به همین منظور در مقاله دانلود دفترچه ثبت نام آزمون نظام مهندسی ۱۴۰۲ مفصلا به این موضوع پرداخته ایم و فایل pdf دفترچه ثبت نام نظام مهندسی هم در آن موجود است.

شرایط ثبت نام آزمون نظام مهندسی ۱۴۰۲

شرایط ثبت نام آزمون نظام مهندسی ۱۴۰۲ به دو دسته مدارک تحصیلی و سابقه کاری تقسیم می گردد. که در ادامه به تفکیک آن ها را بررسی خواهیم کرد.

مدارک تحصیلی ثبت نام آزمون نظام مهندسی

متقاضیان آزمون نظام مهندسی برای صدور پروانه اشتغال به کار و دریافت پایه سه باید مدارک تحصیلی مورد تایید وزارت علوم در یکی از رشته های اصلی این آزمون با عناوین معماری ، عمران، تاسیسات مكانیكی، تاسیسات برقی، شهرسازی، نقشه برداری و ترافیك را داشته باشند.

همچنین کسانیکه مدارك تحصيلی كارشناسی ناپيوسته، كارشناسی با عناوين متفاوت از رشته هاي اصلی، كارشناسی ارشد و دكتری فاقد مدرك كارشناسی در رشته های اصلی و مواردي از اين قبيل برای اطلاع از امكان دریافت پروانه اشتغال به كار نظام مهندسی در رشته و صلاحیت مورد نظر خود، باید قبل از ثبت نام به اداره كل استان محل سكونت خود مراجعه و اطمینان حاصل نمایند.

شرایط سابقه کاری ثبت نام آزمون نظام مهندسی

برای ثبت نام در آزمون ورود به حرفه مهندسان شرط حداقل سابقه کار از تاریخ اخذ مدرك تحصیلي در هر مقطع تا 9 اردیبهشت ۱۴۰۲ مطرح می گردد. سابقه کار حرفه ای برای مقطع کارشناسی سه سال، کارشناسی ارشد دو سال و دکتری یک سال منظور شده است.

متقاضياني كه سنوات سوابق کار حرفه ای را تا 9 اردیبهشت ۱۴۰۲ اثبات نکنند امكان ثبت نام و شركت در آزمون نظام مهندسی را ندارند و در صورت نداشتن شرايط لازم و ورود اطلاعات نادرست جهت ثبت نام و قبولی در آزمون، قبولی آنان كان لم يكن تلقی شده و با آنها مطابق ضوابط و مقررات برخورد خواهد شد.

✔ حتما بخوانید:  اطلاعیه ثبت نام آزمون ورود به حرفه مهندسان مهر ۹۸

هزینه ثبت نام آزمون نظام مهندسی اردیبهشت ۱۴۰۲

وزارت راه و شهرسازی هزینه ثبت نام آزمون نظام مهندسی اردیبهشت ۱۴۰۲ را مطابق جدول زیر برای تمامی رشته ها ۱/۴۵۰/۰۰۰ ریال معادل ۱۴۵هزار تومان تعیین کرده است و متقاضیان ملزم به پرداخت الکترونیکی این مبلغ به عنوان وجه ثبت نام خواهند بود.

رشته آزمون مهندسی مبلغ (ریال)
عمران (نظارت- محاسبات- اجرا)
تاسیسات مکانیکی (نظارت- طراحی – اجرا)
تاسیسات برقی (نظارت- طراحی – اجرا )
نقشه برداری
معماری (نظارت – اجرا)
شهرسازی
ترافیک
۱/۴۵۰/۰۰۰

 

سایت ثبت نام آزمون نظام مهندسی

برای ثبت نام آزمون نظام مهندسی باید به سامانه آزمون های ورود به حرفه سایت inbr.ir مراجعه کنید. inbr به عنوان سایت ثبت نام آزمون نظام مهندسی شناخته می شود و تمامی اطلاعیه های آزمون نظام مهندسی از طریق این سایت به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

دانلود فایل

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.