رپورتاژ آگهی

تبدیل قولنامه با کد رهگیری به سند تک برگ برای خرید ویلا تهراندشت

به هنگام خرید ویلا تهراندشت ممکن است با ویلاهای بسیاری مواجه شوید. که سند تگ برگ ندارند و به صورت قولنامه ای هستند. این موضوع ممکن است شما را برای خرید ویلا سردرگم کند. شاید فکر کنید که آیا خرید ملک یا زمین به این صورت عاقلانه است یا خیر؟ بهتر است ابتدا به بررسی این مسئله بپردازیم که قولنامه چیست؟ قولنامه برگه ای است که متن آن در حضور افرادی به عنوان شاهد نوشته می شود. که به منزله توافق بر سر یک موضوع می باشد. در واقع قولنامه ضمانت نامه ای کتبی مبنی بر پرداخت هر نوع تخلفی مطابق با قوانین مدنی ایران می باشد.

خرید ویلا تهراندشت

کاربرد قولنامه برای خرید ویلا تهراندشت چیست؟

معمولا برای خرید ویلا تهراندشت قولنامه ها به شکلی طراحی می شود .که دو فرد به صورت کتبی به یکدیگر متعهد می شوند. که در زمان مشخصی به دفترخانه مراجعه کنند. و براساس شروط ذکر شده در قولنامه معامله ی خود را انجام دهند. چنانچه هر کدام از طرف های معامله به هر دلیلی نتوانند در زمان مشخص در دفترخانه حضور داشته باشند. وجه ضمانت نامه به طرف مقابل داده می شود.

 

نکاتی برای خرید ویلا تهراندشت به صورت قولنامه ای

برای خرید ویلا تهراندشت باید به نکاتی در رابطه با قولنامه توجه کنید که عبارتند از:

قانون اول: این قانون مربوط می شود به ساختمان های موجود در زمین های قولنامه ای که فقط برای بنا، سند تک برگی صادر می شود. قانون دوم: برای گرفتن سند تک برگ برای باغات و زمین های کشاورزی باید هر کدام از آنها به طور جداگانه پلاک ثبتی داشته باشند. قانون سوم: برای خانه هایی می توان سند تک برگی با قولنامه گرفت که مالک یا ورثه ی آن در دسترس نباشند. برای مطمئن شدن از نبود وراث باید از ثبت احوال گواهی دریافت کرد. در غیر این صورت پرونده رد می شود. قانون چهارم: چنان چه آپارتمانی شرایط دریافت سند را داشته باشد. بدون مشکل سند انتقال پیدا خواهد کرد.

 

مدارک مورد نیاز گرفتن سند برای خرید ویلا تهراندشت

  •     مرحله اول: تهیه ی مدارک لازم برای خرید ویلا تهراندشت و تبدیل قولنامه به سند عبارتند از: ا-سند اولیه ی ملک و یک کپی از آن.  ۲-هر تعداد قولنامه ای که در نهایت به نفر اول برسد.
  •     مرحله ی دوم: تهیه ی نقشه با مختصات UTM که خود شامل دو مرحله می شود. که عبارتند از: ۱-مالک باید با یک کارشناس نقشه برداری دادگستری یا مهندس نقشه برداری مورد تایید نظام مهندسی از ملک بازدید کنند. ۲- برای تهیه ی نقشه، مهندس نقشه بردار مختصات UTM را همراه فایل صادر شده از جانب ثبت احوال ارائه دهد.

خرید ویلا تهراندشت

گرفتن سند برای خرید ویلا کردان

مرحله سوم گرفتن سند برای خرید ویلا تهراندشت تهیه تصویر اسناد و مدارک در قالب فایل jpg ، pnj می باشد. که عبارتند از: ۱-تصویر از شناسنامه و کارت ملی. ۲- تصویر قولنامه ملک. ۳- ممکن است ملک بارها به نام افراد مختلف قولنامه شده باشد. در این صورت باید از تمام قولنامه ها تا قولنامه نفر اول کپی تهیه شود. ۴- تصویر تمام صفحات سند ملک. ۵- نقشه ملک با مختصات UTM . 6-فیش بانکی هزینه های مربوط به تبدیل قولنامه به سند.

 

مراحل تبدیل قولنامه به سند برای خرید ویلا

برای خرید ویلا و تبدیل قولنامه به سند نیاز به عبور از چهار مرحله ی دیگر است که عبارتند از:

۱-تکمیل فرم درخواست پذیرش : باید فرم درخواست سند را در سایت دریافت سند تکمیل کنید. سپس شماره ای برای ورود به سامانه به شما داده می شود. از این پس می توانید با این سامانه به سایت مراجعه کنید. ۲-تکمیل درخواست دریافت سند: با استفاده از شماره ورود به سامانه یا کد ملی می توانید فرم درخواست دریافت سند خود را تکمیل کنید. ۳-ارسال مدارک برای گرفتن سند: پس از این که فرم خود را تکمیل کردید پرینتی تهیه کنید و همراه سایر مدارک از طریق پست به دفتر ثبت اسناد ارسال کنید. ۴-مرحله پایانی: برای گرفتن سند می توانید به سامانه مراجعه کنید و سند خود را تایید کنید و شماره ی پرونده را دریافت کنید.

 

به منظور تبدیل قولنامه به سند برای خرید ویلا کردان به کجا باید مراجعه کنید؟

اگر از خرید ویلا کردان و یا تهراندشت منصرف شده اید به علت این که ویلا سند ندارد و به صورت قولنامه ای می باشد. نگران نباشید می توانید به آسانی برای ملک قولنامه ای خود سند دریافت کنید. برای گرفتن سند باید ابتدا به هیات ها حل اختلاف مراجعه کنید. تا شما را برای گرفتن سند راهنمایی کنند. سه نکته مهمی که برای گرفتن سند باید به آن توجه کنید عبارتند از: میزان هزینه ای که برای گرفتن سند باید صرف کنید، زمانی که برای گرفتن سند صرف می شود. مراحل مختلف گرفتن سند

خرید ویلا تهراندشت

منظور از معامله ی قولنامه ای ملک چیست؟

برخی از بناهای ساختمانی را به علت تخلفات مالک به هنگام ساخت نمی توان به صورت رسمی سند زد. این تخلفات عبارتند از: مسکونی کردن پارکینگ، ساخت یک طبقه ی غیر مجاز در پشت بام، ورود به حریم پیاده رو و … قبل از خرید هر ملکی به ویژه خانه های قولنامه ای باید کلیه ی اطلاعات در زمینه موقعیت قرارگیری ملک و عواملی که سبب شده است ملک سند رسمی نداشته باشد را بررسی کنید. پس در مرحله اول خرید ملک باید از شهرداری منطقه استعلامات مربوطه را بگیرید.

 

آیا برای گرفتن سند به کد رهگیری نیاز دارید؟

در گذشته برای انجام معاملات صرفا به یک قولنامه دستی اکتفا می شد. اما حدود ده سال است که دولت برای بدست آوردن آمار دقیق معاملات انجام شده و رصد قیمت بازار مسکن قانون کد رهگیری را در بنگاه های املاک اجرا می کند. طبق این قانون قولنامه های دستی فاقد اعتبار می باشند.  مطابق قانون هیچ بنگاهی اجازه ی نوشتن قولنامه ی دستی بدون کد رهگیری را ندارد. قولنامه با کد رهگیری دارای مزایایی می باشد که عبارتند از:

  1. می توانید در هر کجای کشور که هستید در رابطه با صحت قولنامه ی خود استعلام بگیرید.
  2. یکی از تخلفاتی که در قولنامه ی دستی وجود دارد این است که بعدا امکان دارد شخص در قولنامه دستکاری انجام دهد. اما چنانچه این قولنامه ثبت شود دیگر هیچ گونه دستکاری در سند انجام نمی شود.
  3. تنظیم کامل مشخصات فردی و مشخصات ملک که احتمال هرگونه کلاهبرداری را کاهش می دهد.

 

توجه: این مطلب یک رپورتاژ آگهی (تبلیغات) بوده و پورتال جامع مهندسین ایران هیچگونه نظر و مسئولیتی ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک های مفید
دکمه بازگشت به بالا

دانلود فایل

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.