امور حقوقی، فنی قراردادها و بیمهفایل

دانلود استانداردها و ایمنی در اماکن ورزشی

استانداردها و ایمنی در اماکن ورزشی

دانلود پژوهش استانداردها و ایمنی در اماکن ورزشی، مجری بیژن شیری و ناظر مهدی مرندی. به سفارش شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور. (فصل سوم استاندارد های عمومی)

درحال حاضر با توجه به تعیین میزان سرانه فضاهای ورزشی و راهبردهای سازمان تربیت بدنی، موارد به شرح زیر توسط شرکت توسعه، در دست پیگیری و اجراست:

افزایش سرانه فضاهای ورزشی در کشور تا سقف یک متر مربع
احداث اماکن ورزشی به نسبت ۳۰ % فضای سرپوشیده و ۷۰ % فضاهای ورزشی رو باز (این راهبرد با مصوب برنامه چهارم توسعه کشور مغایر است)
افزایش آگاهی های اجتماعی درباره اثرات فعالیت های ورزشی در حفظ و ارتقاء سلامتی و توجه اقشار مختلف مردم ازجمله جوانان به اندام مناسب و موزون باعث تغییر رفتار ورزشی مردم شده است.

در این زمینه رویکرد فردگرایی ایجاد شده،سبب جذابتر شدن فعالیت های ورزشی متنوع موجود گردیده است.و این روال باعث تغییر دیدگاه های عرصه کنندگان خدمات ورزشی شده ،وبه همین دلیل فعالیت های ورزشی آینده در اماکن و تاسیسات بسیار متنوع تری نسبت به اماکن و تاسیسات سنتی انجام خواهد گرفت.

زیرا نوع ورزش ها و زمان بهره مندی از آنها خصوصا در اوقات فراغت به فضاهای با کیفیت بالا و لوکس نیاز دارد.البته همزمان با با این تغییرات متنوع نباید از از احداث اماکن و تاسیسات سنتی نیز غافل شد.

ضمن اینکه برای احداث اماکن ورزشی، علاوه بر مطالعات لازم برای تعیین نیاز،مکان یابی و جانمائی، امکان سنجی، و… برای برنامه ریزی و اجرا باید اقدامات دیگری را انجام داد.از جمله در حال حاضر در کشورهای پیشرفته برای برنامه ریزی و طراحی از کار گروه های ذینفع نیز بهره می گیرند.

مثلا در امر طراحی، کار گروهی با حضور کارشناس، ورزشکار، مربی و…رشته یا رشته هایی که قرار است فضای ورزشی آن ساخته شود، جهت تعیین نیازمندی های ورزشکاران ،مربیان در زمان آموزش ،تمرین و مسابقات و ایجاد شرایط ایمنی وایجاد زمینه های خدمات مورد نیاز برای تسهیل فعالیت های آنان وحتی جلوگیری از ایجاد مزاحمت برای اهالی محل از نظر رفت و آمد ورزشکاران و تماشاچیان و…تشکیل می گردد.

این اقدامات به همراه وجود مدیریت صحیح با اصول و معیارهای مشتری مداری و ارائه خدمات مناسب ورزشی و غیره، استفاده از محیط را با کنترل شرایط روانی به وجود می آورد.

 

مشخصات:

  • نوع فایل : pdf
  • فایل دانلودی: zip
  • حجم فایل : ۵۴۷ KB
  • تعداد صفحات : ۵۰

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک های مفید
دکمه بازگشت به بالا

دانلود فایل

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.