مهندسی معماری

تفاوت نمای سنگ خارجی با داخلی

نمای سنگ ساختمان چیست؟

به پوشش بیرونی ساختمان که یکی از بخش های مهم و اصلی به حساب می آید، نمای ساختمان گفته می شود. نمای سنگ ساختمان یکی از متریال هایی است که از آن برای پوشش دهی بنای ساختمان استفاده می شود. یکی از اصلی ترین بخش های ساختمان، نمای بیرونی آن است، چون علاوه بر این که موجب ایجاد جلوه ی زیبایی برای ساختمان می شود، بیانگر کیفیت و سبک و ارزش بنا نیز می باشد. در هر منطقه مطابق با شرایط محیطی و آب و هوایی که وجود دارد از مصالح متعددی استفاده می شود. استفاده از سنگ های طبیعی یک امری قدمت دار و بسیار رایج می باشد که از گذشته های دور تا به امروز همچنان ادامه دارد. سنگ های طبیعی یکی از اولین مصالحی است که انسان ها از آن برای ساخت خانه استفاده می کردند.

استفاده از نمای سنگ ساختمان دلایل زیادی دارد و به خاطر همین موارد است که بیشتر معماران سنگ را برای نمای ساختمان انتخاب می کنند. یکی از علت های استفاده از متریال سنگ به عنوان نمای ساختمان، زیبایی منحصر به فرد و خاص آن است که به دلیل رنگ های طبیعی و زیبایی که دارد، تکرار نشدنی است. مقاومت بالا و نگهداری راحت و نظافت و شست و شوی آسان سنگ های طبیعی، یکی دیگر از علت های استفاده از سنگ در نمای ساختمان است. انجام نمای سنگ ساختمان به خاطر وجود معادن سنگی زیاد در کشور ایران، اقتصادی از سایر متریال ها می باشد و از قیمت مقرون به صرفه و مناسب تری برخوردار است. از دیگر دلایل استفاده از سنگ در نمای ساختمان، امکان استفاده از این نما در انواع سبک های معماری مدرن و کلاسیک می باشد.

✔ حتما بخوانید:  طراحی اولین استادیوم پایدار فوتبال در چین

تفاوت نمای سنگ خارجی با داخلی

در تفاوت نمای سنگ خارجی با داخلی باید از جهت های مختلف ویژگی های موجود را مورد بررسی قرار داد. بررسی های صورت گرفته نشان از این دارد که شما برای هر نوع نما باید از سنگ های خاصی استفاده کنید. در نمای خارجی باید نوع و جنس سنگ ها بسیار سخت تر از نمای داخلی باشد. طول عمر در سنگ های خارجی باید بسیار بیشتر باشد. ضخامت در سنگ های خارجی نیز بسیار متفاوت با سنگ های داخلی می باشد.

در این محصولات شما هر چه ضخامت بالاتری را در اختیار داشته باشید می توانی طول عمر بیشتری را مشاهده کنید. ظرافت در نمای داخلی باید بسیار بیشتر از خارج رعایت شود. نمای خارجی تقریبا گذرا بوده و توجه زیادی به آن نمی شود. در نمای داخلی شما وقت بسیار بیشتری را می گذرانید. باید کیفیت و زیبایی در داخل به شکلی باشد که افراد از آن خسته نشده و به جزئیات توجه شود.

تفاوت نمای سنگ

ظرافت کار در نمای داخلی

در نمای داخلی ظرافت کار بسیار با اهمیت می باشد و باید از سنگ کار های بسیار حرفه ای نیز استفاده شود. تفاوت نمای سنگ خارجی با داخلی در شاخص های بسیار زیادی می باشد و باید در هنگام انتخاب و خرید نیز به آن ها توجه شود. سنگ نمای داخلی باید به شکلی باشد که بتوان به راحتی آن را نظافت نمود. استفاده از مواد براق کننده و پولیش کاری نیز از ویژگی های سنگ نمای داخلی می باشد.

باید قابلیت ترمیم را نیز برای سنگ نمای داخلی در نظر گرفت. به دلیل اینکه در داخل ساختمان ترمیم راحت تر می باشد پس می توان از سنگ های نازک تر استفاده نمود. در نمای خارجی باید جنس سنگ به گونه ای باشد که فرسایش در آن ایجاد نشود. فرسایش در سنگ های خارجی با توجه به شرایط جوی بسیار زیاد می باشد پس باید در انتخاب سنگ خارجی وسواس بیشتری به خرج داد.

✔ حتما بخوانید:  نقشه سه بعدی ساختمان چیست؟ طراحی خانه سه بعدی

چرا تفاوت نمای سنگ خارجی با داخلی وجود دارد

قطعا این سوال برای شما نیز به وجود آمده است که چرا تفاوت نمای سنگ خارجی با داخلی وجود دارد. شاید بتوان اولین و اصلی ترین عامل را شرایط آب و هوایی در نظر گرفت. استفاده از دو نوع سنگ برای داخل و خارج می تواند مزایای بسیار زیادی را نیز داشته باشد. در خارج ساختمان شما از سنگ های مقاوم تر استفاده می کنید. سنگ های خارجی دارای استحکام بیشتر بوده اما دارای قیمت بسیار بالاتری نیز می باشند. تفاوت در قیمت را نیز می توان یکی از اصلی ترین موارد برای ایجاد تنوع عنوان کرد. در سنگ نمای داخلی شما می توانید از سنگ های مختلف با قیمت های بسیار بهتری استفاده کنید.

این قیمت باعث شده است تا بتوان از طرح های متنوع برای هر قسمت داخلی استفاده کرد. برای انتخاب هر نوع سنگی باید از افراد حرفه ای کمک بگیرید.کاژه به عنوان یک مجموعه قوی در این زمینه می تواند به خوبی برای شما مفید باشد. با کمک گرفتن از این مجموعه می توانید بالاترین کیفیت را دریافت کرده و از خدمات آن ها نیز بهره مند شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

دانلود فایل

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.