نرم افزار مهندسی

بهترین نرم افزار های معماری سال 2022 نرم افزار 2 بعدی و 3 بعدی

طراحی معماری با قلم در کنار آن کشیده شده است

بهترین نرم افزار معماری به شما کمک می کند تا نقشه کشی ساختمان سه بعدی بسازید که ماندگار باشند.

نرم افزار طراحی برای معماران به حرفه ای ها اجازه می دهد مدل سازی اطلاعات کسب و کار (BIM) را انجام دهند و فرآیند طراحی کارآمدتری را از طریق استفاده از ابزارهای مدل سازی سه بعدی ایجاد کنند.

در مطالعه‌ای از توسعه‌دهنده نرم‌افزار معماری برتر Autodesk هفتاد درصد از معماران می‌گویند استفاده از BIM خطاهای پروژه را کاهش می‌دهد. ۶۴% می گویند که به ارائه پروژه های خلاقانه با کیفیت بالاتر کمک می کند. ۵۶ درصد می گویند که رضایت مشتری را افزایش می دهد.

با افزایش فهرست نرم افزارهای معماری، اهمیت فناوری در سراسر صنعت نیز افزایش می یابد. امروزه ترسیم، طراحی مجدد، ذخیره و چاپ طرح‌ها – برای شما و رقبایتان – هرگز آسان‌تر نبوده است.

و در حالی که بسته‌های مختلف طراحی دیجیتال وجود دارد، وقتی تصمیم می‌گیرید کدام نرم‌افزار معماری بهترین است، نمی‌توانید به نرم‌افزار طراحی گرافیک استاندارد تکیه کنید.

نرم افزار های معماری

این به این دلیل است که بهترین نرم افزار معماری فقط افراد حرفه ای را با ابزارهای طراحی برتر برای زنده کردن دیدگاه ها توانمند نمی کند. برای پروژه‌های جدی‌تر، نرم‌افزار طراحی نما ساختمان همچنین می‌تواند شامل اطلاعات مهندسی باشد تا اطمینان حاصل شود که سازه‌های شما در یک محیط واقعی قابل دوام هستند.

نرم‌افزار اختصاصی معماری حتی می‌تواند برای راه‌اندازی مدیریت گردش کار و محاسبه وظایف مدیریت پروژه استفاده شود، که برخی از آن‌ها گنجانده شده، یکپارچه شده‌اند یا به سادگی می‌توانند به برنامه دیگری صادر شوند.

ما بهترین نرم‌افزار معماری را برای طراحی ساختمان انتخاب کرده‌ایم – بنابراین می‌توانید روی خلق جهان‌هایی که می‌خواهید تمرکز کنید.

✔ حتما بخوانید:  اتوکد چیست صدور مجوز اتوکد تریک هیجان انگیز اتوکد

بهترین نرم افزار معماری کدام است؟

اتوکد

اتوکد به لطف توسعه دهنده Autodesk شامل مجموعه ابزارهای طراحی و معماری خاص، مدت هاست که جزء اصلی مهندسان و معماران ساخت و ساز بوده است. این فقط یک برنامه طراحی به کمک رایانه (CAD) نیست.

با استفاده از اتوکد، متخصصان معماری می توانند بازده بیشتری را انتظار داشته باشند. این برنامه با افزودن تولید خودکار آبجکت و اشیاء از پیش ساخته شده، فرآیند طراحی را سرعت می بخشد. این به شما امکان می دهد به سرعت دیوارها، درها و پنجره ها و مکانیسم هایی برای ایجاد ارتفاعات، مقاطع و نقشه ها از هندسه مدل قرار دهید. کلوپ معماری با هدف ارتقا و رشد نرم افزار اتوکد در ایران توانسته بهترین پکیج آموزش اتوکد را با کمک اساتید عالی رتبه انتشار بدهد.

همچنین می‌بینید که بسیاری از برنامه‌های معماری دیگر با فایل‌های استاندارد اتوکد سازگار هستند – اگرچه با داشتن ابزار مناسب، می‌توانید اتوکد را به PDF (یا PDF به اتوکد) تبدیل کنید.

یک هشدار بزرگ وجود دارد AutoCAD معمولاً به عنوان یک ابزار معماری دو بعدی استفاده می شود، حتی با توجه به اینکه بسیاری از افراد در تجارت طراحی ساختمان به سمت کاربرد واقعی BIM حرکت می کنند. برای مشتریان BIM گرا، Autodesk Revit (انتخاب شماره ۶ ما برای بهترین نرم افزار معماری) را ارائه می دهد.

۳DS Max

۳DS Max یکی دیگر از پیشنهادات Autodesk است که نرم‌افزار مدل‌سازی سه‌بعدی را برای معمارانی که به دنبال ایجاد فضاهای باز فوتورئالیستی هستند، ارائه می‌کند.

این ابزار خلاق یکی از اولین ابزارهایی بود که رندر سخت افزاری تصاویر سه بعدی را ارائه داد. امروزه، ارزش آن در ایجاد تصاویری خیره کننده و انیمیشن های پروازی است که آن را به یکی از بهترین نرم افزارهای رندر معماری برای تبلیغ پروژه شما تبدیل می کند. و دارای ویژگی‌های اتوماسیون است تا روند طراحی را در مسیر خود نگه دارد.

✔ حتما بخوانید:  کلید های میانبر Photoshop ، InDesign ، Illustrator برای معماران

نرم افزار های معماری

در کنار بسته اشتراک پایه ۳DS Max، می‌توانید بین سه «مجموعه صنعت» برای مطابقت با استفاده خود انتخاب کنید: طراحی محصول، رسانه و سرگرمی، و مجموعه معماری، مهندسی و ساخت‌وساز.

این آخرین مجموعه نرم افزارهای معمار برتر مانند AutoCAD، Civil 3D و Revit را در خود جای داده است. همچنین دارای ابزارهایی برای تجزیه و تحلیل سازه، جزئیات فولاد، تجزیه و تحلیل عملکرد ساختمان و حتی محاسبات مسیر خودرو است.

این سطح از کنترل و قابلیت به این معنی است که ۳DS Max، به عنوان یک کل، منحنی یادگیری تندتری نسبت به سایر نرم افزارهای معماری موجود در لیست دارد. اما پس از تسلط، برنامه ایده آلی برای معمارانی است که محیط های غنی را به صورت سه بعدی می سازند.

Civil 3D

۳D – یکی دیگر از برنامه‌های معماری ستاره‌ای از جعبه ابزار Autodesk – فراتر از مدل‌سازی و ترسیم قابلیت‌های CAD است که مورد نیاز اکثر معماران و سازندگان است.

Civil 3D با ایجاد پیچ ​​و تاب مهندسی عمران به پلت فرم، به شما امکان می دهد طرح ها و محیط های مبتنی بر مدل های سه بعدی ایجاد کنید. اگر با گردش‌های کاری BIM کار می‌کنید، متوجه خواهید شد که این ابزار همچنین یک خط لوله اسنادی کارآمد و مبتنی بر طراحی ارائه می‌کند تا پروژه‌های مشترک را در مسیر خود نگه دارید.

ابزار طراحی مهندسی عمران برای کار با سایر محصولات Autodesk – به ویژه AutoCAD، Revit و ۳DS Max طراحی شده است. این باعث می شود آن را به یکی از بهترین برنامه های نرم افزار معماری برای حرفه ای ها در اعماق اکوسفر Autodesk تبدیل کند.

یکی از قابلیت‌های مفید، ادغام تصاویر پیمایشی با مدل‌سازی زمین، جاده‌ها، شماتیک‌های خدماتی و هندسه ساختمانی است. همه این عناصر در یک بسته واحد با حاشیه نویسی قرار می گیرند. این به مهندسان اجازه می دهد تا بر روی یک منطقه خاص تمرکز کنند و در عین حال نظارت کنند که چگونه تغییرات طراحی ممکن است بر سایر مناطق تأثیر بگذارد.

✔ حتما بخوانید:  تشخیص ورژن فایل اتوکد (AutoCAD)

Revit

Revit، یکی دیگر از ابزارهای طراحی Autodesk برای معماران، پیشنهاد BIM گرا این شرکت است. اگر اتوکد را دوست دارید، اما به قابلیت‌های مدل‌سازی اطلاعات ساختمان نیاز دارید، این یکی از بهترین نرم‌افزارهای معمار موجود است.

نرم افزار های معماری

کاربرد صنعتی فراتر از معماری به تنهایی دارد. مهندسان سازه و MEP و کسانی که در ساخت و ساز هستند نیز از نرم افزار معماری سه بعدی بهره مند خواهند شد، که طراحی ساختمان، مدل سازی و ویژگی های هماهنگی و همکاری را در زمانی که تیم روی همان طرح کار می کنند را امکان پذیر می کند.

طراحانی که از Revit استفاده می کنند با اشیا کار می کنند، نه بردار بین دو نقطه. این بدان معناست که آنها می توانند سریع و با اطمینان کار کنند. و درست مانند Autodesk’s Civil 3D، اسناد را می توان برای تسهیل گردش کار BIM ساده کرد.

با این حال، اگر از AutoCAD به Revit فارغ‌التحصیل می‌شوید، ممکن است در ابتدا این انتقال کمی دشوار باشد. اما هنگامی که منحنی یادگیری تندتر را افزایش دادید، نرم افزار معماری یک مزیت رقابتی جدی را نسبت به برنامه های کاربردی طراحی سنتی باز می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

دانلود فایل

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.