رپورتاژ آگهی

بهترین میلگرد برای ساختمان سازی

در ساختمان سازی مراحل مختلفی وجود دارند که برای هر کدام ابزار و تجهیزات خاصی مورد نیاز است. استفاده از بهترین مصالح به خصوص در فونداسیون و اسکلت ساختمان، امنیت جانی و مالی ساکنان را تضمین می‌کند. یکی از این ابزارها میلگرد است که نقش مهمی در ساختمان سازی دارد. با شناخت و مقایسه کیفیت میلگردها، می‌توانید بهترین مصالح را در ساختمان خود استفاده کنید.

از این رو ما در این مقاله، بهترین میلگردها برای ساختمان سازی را با شما به اشتراک می‌گذاریم و برای خرید و اطلاع از قیمت میلگرد امروز بازار، سایت آیرومارت را معرفی می‌کنیم. در ادامه همراه ما باشید.

روش انتخاب بهترین میلگرد برای ساختمان سازی

برای ساخت میلگرد در کشور از روش‌های مختلفی استفاده می‌شود. در واقع روش تولید میلگرد به نوع آن و کارخانه سازنده بستگی دارد. هیچ تضمینی در انتخاب بهترین میلگرد برای ساخت و ساز وجود ندارد. چون ویژگی‌های هر کدام منحصر به‌فرد است و برای بخشی از ساختمان به کار می‌روند. بنابراین برای آشنایی بیشتر با این نمونه‌ها و شناسایی روش انتخاب بهترین میلگرد در ساختمان سازی، در ادامه در مورد هر یک توضیح خواهیم داد.

۱. میلگرد فولاد کربنی

این میلگرد یکی از پرکاربردترین میلگردها در بازار داخلی کشور به شمار می‌رود و با نام میلگرد سیاه نیز شناخته می‌شود. البته استحکام کششی خوب این نوع میلگرد باعث محبوبیت آن در بین کارفرمایان و مهندسان صنعت ساختمان شده است. اما باید مراقب باشید، اگر در منطقه مرطوبی مانند شمال زندگی می‌کنید، شاید میلگرد سیاه گزینه خوبی برای ساخت و ساز نباشد. زیرا ممکن است زنگ بزند و باعث شود که بتن ترک بخورد.

۲. میلگرد اپوکسی

این نوع میلگرد شبیه همان میلگرد سیاه است که بر روی آن یک پوشش اپوکسی دارد. اما نسبت به میلگرد سیاه به طور قابل توجهی در برابر زنگ زدگی و ضربه از خود مقاومت نشان می‌دهد. پوشش اپوکسی به کار رفته در اینجا بسیار نازک است. بنابراین هر چه به این پوشش آسیب بیشتری وارد شود، مقاومت به خوردگی این میلگرد کاهش می‌یابد.

۳. میلگرد اروپایی

در برخی کشورها از روش ترمکس برای ساخت میلگرد استفاده می‌شود. در این روش محصول پس از تولید، تحت فرآیندهای کوئنچ (سرد شدن سریع) و تمپرینگ (بازگشت دادن) قرار می‌گیرد. این فرآیند سطح بیرونی میلگرد را نسبت به قسمت داخلی آن مقاوم‌تر می‌کند. به همین دلیل این میلگرد را برای منطقه‌های ایمن‌تر به کار می‌برند.

۳. میلگرد گالوانیزه

پیش‌تر گفتیم که برخی افراد در مناطق مرطوب نمی‌توانند از میلگرد سیاه استفاده کنند. پیشنهاد ما این است که در این مناطق میلگرد گالوانیزه را به کار ببرند. استحکام این میلگردها کمتر از پوشش‌های اپوکسی است، اما در برابر آسیب‌پذیری مقاوم‌تر بوده و ارزش بیشتری نسبت به اپوکسی دارند. میلگرد گالوانیزه ۴۰ درصد گران‌تر از میلگرد با پوشش اپوکسی است. این نوع میلگرد را می‌توان بهترین میلگرد ایران برای ساختمان سازی به شمار آورد. 

۴. میلگرد فایبرگلاس

میلگرد فایبرگلاس یک گزینه عالی برای تقویت بتن است، زیرا در مقابل خوردگی و زنگ‌زدگی، مقاومت بالایی دارد. اما عیب این نوع میلگرد این است که ساختار فیبر کربنی آن اجازه خم شدن میلگرد در حین استفاده را نمی‌دهد. اگر قیمت میلگرد روز بازار را در سایت آیرومارت مشاهده کنید، متوجه می‌شوید که میلگرد فایبرگلاس از روش اپوکسی بسیار گران‌تر است.

۵. میلگرد فولاد زنگ نزن یا استیل

این میلگرد به عنوان گران‌ترین آرماتور برای بتن شناخته می‌شود. اگر قیمت میلگرد استیل را چک کنید، متوجه خواهید شد که این میلگردها با قیمت چند برابر اپوکسی در بازار موجود به فروش می‌رسند. استحکام این میلگرد نسبت به نوع سیاه آن قابل توجه‌تر است. فولاد زنگ نزن در پروژه‌های بزرگ و مهمی که حفظ ایمنی و دوام ساختمان‌ها در اولویت است، استفاده می‌شود. میلگرد استیل، بهترین آرماتور برای بسیاری از پروژه‌ها به حساب می‌آید.

بهترین میلگرد

انتخاب انواع میلگرد برای ساختمان های بتنی

هنگام بررسی قیمت میلگرد برای ساختمان سازی، باید به این نکته نیز توجه داشت که با توجه به تنوع بسیار زیاد بتن مسلح، انتخاب میلگرد مناسب که از نظر اقتصادی و ایمن استاندارد باشد، زمان‌بر است. بر این اساس، صنعت ساخت و ساز استانداردهای متعددی برای مصالح ساختمانی از جمله اندازه و نوع فولاد دارد. از طرفی انواع میلگردهای مورد استفاده در بتن نیز معمولا در دو مدل تولید می‌شوند که عبارتند از:

۱. شبکه سیمی جوش داده شده

در روسازی‌هایی از جنس بتن مانند پیاده‌روها، استخرها، پل‌ها یا مخازن، بهترین راه استفاده از شبکه سیمی جوش شده است. این نوع آرماتورها وزنی سبک دارند و بهتر است در آنها شبکه به کار ببرید. این شبکه از سیم‌های فولادی تشکیل شده است که به صورت طولی و عرضی شبکه را شکل می‌دهند. برای وصل کردن این سیم‌ها از جوش الکتریکی استفاده می‌شود. این شبکه‌ها را می‌توان بهترین میلگرد برای ساختمان دانست.

۲. میلگرد پیش تنیده

برای بتن پیش تنیده از فولاد متشکل از سه گروه مفتول، مفتول بافته شده و میلگرد استفاده می‌شود. فولاد فشرده نیز بسیار مستحکم است و می‌توان آن را به شکل رشته‌ای به کار برد.

قیمت میلگرد ساختمان سازی

قیمت میلگرد ساختمان سازی به موارد مختلفی بستگی دارد. یکی از این موارد قطر میلگرد است که با توجه به کارخانه تولید کننده با میلگردهای دیگر فرق می‌کند. اطلاع از ماده خام اولیه و آنالیز تولید، بر قیمت فروش میلگرد تاثیر مستقیم دارد. علاوه بر این، نرخ ارز در بازارهای داخلی و خارجی همواره تاثیر بیشتری بر نوسانات بازار و قیمت میلگرد آجدار می‌گذارند.

اخیرا قیمت داخلی میلگرد آجدار به قیمت صادراتی تولیدکنندگان شبیه‌تر بوده است. البته صادرات میلگرد تنها زمانی برای تولیدکنندگان مقرون به‌صرفه است که قیمت دلار و جهانی بالا باشد. به طور کلی هزینه میلگرد به طور لحظه‌ای تغییر می‌کند و شما می‌توانید قیمت به روز آن را در سایت آیرومارت به نشانی www.iromart.com مشاهده کنید.

یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت میلگرد، مشکلات مرتبط با تغییرات فصلی و اقلیمی است. مثلا ​​فصل سرد تقاضا برای میلگرد را کاهش می‌دهد و در برخی از زمان‌های سال شرایط آب و هوایی برای کارهای ساختمانی سخت‌تر می‌شود. البته که عامل آب و هوا عامل تکراری و قابل پیش بینی است، اما همین عامل در نیمه دوم سال و به طور مداوم بر قیمت میلگرد تاثیر می‌گذارد. در نهایت مسلما شرایط بازار فولاد و تغییر ناگهانی قیمت مواد اولیه تاثیر مستقیمی بر قیمت میلگرد دارند. بنابراین در این بازار فقط باید هزینه‌ها را بر اساس قیمت روزانه چک کنید.

خرید میلگرد با بهترین قیمت

هدف از این مقاله کمک به کاربران در انتخاب بهترین میلگرد برای ساختمان سازی است. با شناخت انواع میلگرد و کاربرد آنها می‌توانید بهترین مدل را برای ساخت و ساز انتخاب کنید. آیرومارت یکی از بهترین شرکت‌ها در صنعت مقاطع فولادی است که به‌روزترین قیمت‌ها را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. در این سایت شما می‌توانید برای خرید میلگرد ساده، استیل و … اقدام کنید و پس از مشاهده نمودار قیمت، مدل مورد نظرتان را بخرید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره‌های رایگان، با شماره ۰۲۱۴۵۳۰۶ تماس بگیرید.

 

 

توجه: این مطلب یک رپورتاژ آگهی (تبلیغات) بوده و پورتال جامع مهندسین ایران هیچگونه نظر و مسئولیتی ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

دانلود فایل

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.