رپورتاژ آگهی

لیست شرکت های مهندسی فعال در زمینه تصفیه آب و فاضلاب

شرکت های مهندسی فعال در زمینه تصفیه آب و فاضلاب در ایران نقش بسزایی در تصفیه انواع پساب ها دارند. در همه جوامع جمع‌آوری آب و فاضلاب‌های صنعتی و غیرصنعتی و همچنین تصفیه آن‌ها جهت استفاده مجدد اهمیت فراوانی دارد، در این‌خصوص نیز شرکت‌های متعددی اقدام به فعالیت می‌کنند؛ بدین‌صورت که با تهیه لوازم اولیه و ملزومات تصفیه فاضلاب، زمینه مناسبی برای بهره‌وری از این آب‌ها و هدر رفتن آن‌ها فراهم نموده‌اند.

البته آلودگی‌های آب به دو صورت جامد و مایع هستند و برای رفع آنها روش‌ها و دستگاه‌های متفاوتی وجود دارد. بر همین اساس شرکت‌ های تصفیه آب و فاضلاب برحسب تجهیزات و تخصص نیروی انسانی خدمات متنوعی را به جامعه در راستای بازیافت و استفاده مجدد از آب و فاضلاب‌های صنعتی و غیرصنعتی ارائه می‌دهند؛ بدین ترتیب قصد داریم لیست شرکت های مهندسی فعال در زمینه تصفیه آب و فاضلاب را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

پکیج تصفیه فاضلاب

تصفیه آب و فاضلاب چیست؟

به‌طورکلی فاضلاب، محل اصلی تجمع آب‌های آلوده و حاوی میکروارگانیسم‌های مختلف است. درواقع مواد آلی و میکروارگانیسم‌های موجود در آب و فاضلاب، موجب تولید گازهای بدبو می‌شوند و استفاده از آن‌ها سلامت انسان، حیوان، گیاه و هر جاندار دیگری را به خطر می‌اندازد؛ ازاین‌رو تنها با تصفیه آب و فاضلاب تا حد زیادی می‌توان آلودگی‌ها و ناخالصی‌های آن را برطرف ساخت تا با توجه به کیفیت آب تصفیه شده، بتوان آن را جهت مصارف متعد نظیر استخرهای شنا، بخش کشاورزی و بعضاً آب آشامیدنی مورداستفاده قرار داد. بدین منظور می‌بایست با تهیه لیست شرکت‌های مهندسی فعال در زمینه آب و فاضلاب، بهترین شرکت را انتخاب نموده و از خدمات آن‌ها جهت رفع هرگونه آلودگی در آب و بهبود کیفیت آن استفاده کرد.

البته درصورتی‌که قصد ساخت فاضلاب با ابعاد و اندازه‌های مختلف دارید، باید با تهیه لیست شرکت‌ های سازنده پکیج تصفیه فاضلاب بهترین و باتجربه‌ترین شرکت را پیدا کرده و از خدمات آن‌ها جهت طراحی، ساخت و راه‌اندازی انواع فاضلاب صنعتی و غیرصنعتی استفاده نمایید. از طرف دیگر هدف اصلی فاضلاب و تصفیه آب، حفاظت از محیط‌زیست و رعایت اصول بهداشتی است. بر همین اساس ارائه لیست شرکت های مهندسی فعال در زمینه تصفیه آب و فاضلاب به منظور آگاهی بیشتر اقشار مختلف جامعه و بهبود کیفیت خدمت‌رسانی در این زمینه اهمیت فراوانی دارد.

اهداف تصفیه آب و فاضلاب

بر اساس تحقیقات و بررسی‌های به عمل آمده مشخص شده که هر یک مترمکعب فاضلاب بین ۱۴ تا ۲۰ مترمکعب آب سالم را آلوده می‌سازد. از آنجایی‌ که آب جهت مصارف گوناگون نظیر آشامیدن، استحمام، کشاورزی، باغداری و فعالیت‌های صنعتی و غیرصنعتی به‌کار برده می‌شود، آلودگی‌های ناشی از آب و فاضلاب تا حد زیادی موجب اختلال در این بخش‌ها می‌گردد؛ ازاین‌رو تصفیه آب و فاضلاب با رفع کامل آلودگی‌های آب، زمینه مناسبی برای استفاده مجدد از آب سالم در بخش‌های مختلف فراهم می‌سازد.

به‌عبارت دیگر هدف اصلی تصفیه آب، رفع انواع آلودگی از آب‌های فاضلابی به‌منظور استفاده در دفعات مکرر است. علاوه بر این تصفیه فاضلاب شهری و استفاده مجدد از پساب تصفیه شده موجب صرفه‌جویی در مصرف آب می‌گردد و در سال‌های اخیر نیز شاهد افزایش لیست شرکت‌ های مهندسی فعال در زمینه تصفیه آب و فاضلاب در کشور هستیم.

مزایای تصفیه فاضلاب

تصفیه و از بین بردن آلودگی‌های موجود در آب و فاضلاب شهری، صنعتی و سایر مصارف مزایای فراوانی را به همراه دارد؛ بعضی از مهم‌ترین این مزایای به شرح زیر عبارت است از:

  • حذف کلیه مواد و ذرات معلق و شناور در آب
  • کاهش قدرت و اثر مواد آلی قابل‌تجزیه در آب و تبدیل آن‌ها به مواد معدنی کم‌ضرر
  • از بین بردن همه پاتوژن‌ها و پارازیت‌های موجود در آب
  • نابودی مواد سمی موجود در آب و فاضلاب
  • بهبود کیفیت آب و تأمین شرایط بهداشتی برای زندگی افراد جامعه
  • حفظ پاکیزگی محیط‌زیست و سلامتی افراد جامعه
  • بازیابی آب‌های فاضلابی و استفاده مجدد از آن‌ها

خاطرنشان می‌شود که بر اساس لیست شرکت های مهندسی فعال در زمینه تصفیه آب و فاضلاب هر یک از این شرکت‌ها در زمینه تصفیه فاضلاب و ساخت انواع فاضلاب صنعتی و غیرصنعتی طبق کیفیت لوازم و تجهیزات، خدمات متنوعی را به مشتریان خود ارائه می‌کنند. بر همین اساس پس از تهیه لیست شرکت‌ های مهندسی فعال در زمینه تصفیه آب و فاضلاب دقت کنید که بهترین شرکت را از نظر کیفیت تجهیزات، تجربه نیروی انسانی و خدمات انتخاب نمایید.

تصفیه فاضلاب

انواع فاضلاب

بر اساس مصارف مختلف آب و فاضلاب یک دسته‌‎بندی کلی برای آن تعریف شده است؛ بدین‌صورت که با توجه به آن ارائه خدمات به شهروندان و سایر بخش‌ها انجام می‌شود؛ در این راستا انواع آب و فاضلاب عبارت است از:

۱- فاضلاب خانگی:

به کلیه آب و آلودگی‌های خروجی از واحدهای مسکونی، صنعتی، تجاری و سایر تأسیسات شبیه به آن فاضلاب انسانی یا خانگی گفته می‌شود؛ چراکه این دسته از فاضلاب‌ها بر اساس فعالیت انسان تولید می‌شود. آب ناشی از شست‌وشوی لباس، ظروف، سطوح و استحمام عمده‌ترین فعالیت‌هایی هستند که موجب جمع‌آوری فاضلاب‌های خانگی می‌گردد؛ بنابراین در صورت انتخاب شرکت مناسب از لیست شرکت‌های مهندسی فعال در زمینه تضفیه آب و فاضلاب حتماً به این دسته‌بندی توجه داشته باشید و متناسب با آن مؤسسه موردنظرتان را مشخص کنید.

۲- فاضلاب صنعتی:

همان‌طور که می‌دانید، فعالیت بسیاری از صنایع و کارخانجات با تولید بساپ‌های صنعتی همراه است. بعضاً فاضلاب‌های صنعتی آلودگی بیشتری نسبت به فاضلاب‌های شهری دارند و خطرناک‌ترین نوع فاضلاب هستند؛ ازاین‌رو اکثر شرکت‌ های تصفیه آب و فاضلاب در این زمینه فعالیت می‌کنند.

۳- فاضلاب کشاورزی:

در بخش کشاورزی نیز شاهد تولید بساپ و فاضلاب‌های گسترده جهت تولید انواع محصول هستیم؛ در این راستا تصفیه فاضلاب کشاورزی به منظور بهره‌وری و استفاده مجدد از آن اهمیت فراوانی دارد؛ زیرا علاوه بر صرفه‌جویی در مصرف آب برای کشت، زراعت و باغداری به میزان آب بیشتری دسترسی خواهیم داشت.

علاوه بر این سه مورد، به‌منظور هدایت و استفاده مجدد از آب باران، سیلاب و غیره نیز از روش‌های مختلف تصفیه آب‌های زمینی و زیرزمینی استفاده می‌شود؛ بنابراین یک شرکت معتبری و باتجربه می‌بایست توانایی کنترل، هدایت و تصفیه انواع آب و فاضلاب را داشته باشد.

لیست شرکت‌های مهندسی فعال تصفیه آب و فاضلاب

طبق تحقیقات و بررسی‌های صورت گرفته یک لیست شرکت‌ های مهندسی فعال در زمینه تصفیه آب و فاضلاب تهیه نموده‌ایم و در این بخش در اختیار شما قرار می‌دهیم. بر اساس زمینه فعالیت، تجربه، تخصص و موقعیت مکانی به ترتیب زیر است:

۱- شرکت تمدن تصفیه ایرانیان

دارای نمایندگی فعال در استان تهران و البرز. همچنین این شرکت در کشور عراق، افغانستان و ارمنستان نیز نمایندگی فعال دارد.

شرکت تمدن تصفیه ایرانیان

۲- شرکت آب و فاضلاب

۳- سازمان محیط زیست

۴- سازمان آب منطقه ای

جمع‌بندی

با توجه به اهمیت تصفیه آب و فاضلاب و بر اساس لیست شرکت‌ های مهندسی فعال در زمینه تصفیه آب و فاضلاب می‌توانید ضمن انتخاب بهترین شرکت، از خدمات متنوع آن‌ها جهت ساخت تصفیه خانه فاضلاب بازیابی و بهره‌وری مجدد آب‌های زمینی و زیرزمینی استفاده کنید. به امید اینکه مطالب ارائه‌شده مؤثر واقع گردیده باشد، در مطالب بعدی به معرفی شرکت‌های بیشتری در زمینه طراحی و ساخت تصفیه‌خانه‌های صنعتی و غیرصنعتی خواهیم پرداخت.

 

توجه: این مطلب یک رپورتاژ آگهی (تبلیغات) بوده و پورتال جامع مهندسین ایران هیچگونه نظر و مسئولیتی ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

دانلود فایل

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.