رپورتاژ آگهی

خانه هوشمند چه قابلیت هایی دارد؟

خانه هوشمند چه قابلیت هایی دارد؟

 

مقدمه

امروزه گوشی های هوشمند در تمام بخش های زندگی ما نفوذ کرده اند. خرید اینترنتی، گرفتن تاکسی، سفارش غذا و … گوشه ای از این قابلیت ها هستند. آیا تا حالا فکر کرده اید که با همین گوشی هوشمند می توانید منزل تان را از هر جای دنیا کنترل کنید و  از مزایای خانه هوشمند بهره مند شوید؟ ما در این مقاله می خواهیم شما را بیشتر با خانه هوشمند و مزایای آن آشنا کنیم.

آشنایی با قابلیت های خانه هوشمند

در زندگی شلوغ امروز که پر از حواس پرتی و درگیری های ذهنی است خیلی وقت ها ممکن از خانه خارج شویم و فراموش کنیم که اطو را از برق در بیاوریم، یا درب خانه را قفل کنیم، یا ممکن است پدر و مادر سالمندی در منزل داشته باشیم و بخواهیم از دور آن ها را کنترل کنیم. یا فرزندانمان در منزل تنها باشند و ما بخواهیم آن ها را کنترل کنیم که چه برنامه های تلویزیونی را دنبال کنند و یا چه قابلیت هایی برای آن ها در منزل غیرفعال باشد. راه حل این موارد چیست؟

خانه هوشمند که  از سال 2000 به بعد در دنیا رونق یافته است با پیشرفت هایی که در این 20 سال داشته است کنترل تمام موارد بالا را ممکن ساخته است. برای بهره مندی از این قابلیت ها شما باید تجهیزات خانه هوشمند که شامل کلید روشنایی هوشمند ، پریز هوشمند، ترموستات هوشمند، کلید پرده هوشمند، تاچ پنل، آیفون هوشمند و … را نصب کنید، که هر کدام قابلیتی را به منزل شما اضافه می کنند.

حالا باید اپلیکیشن  مخصوص شرکتی که هوشمندسازی ساختمان را برای شما انجام داده است،  بر روی گوشی هوشمندتان نصب کنید و از قابلیت های مختلف آن استفاده کنید. شما می توانید با استفاده از قابلیت کنترل از راه دور از طریق گوشی هوشمندتان روشنایی و دوربین های منزل را کنترل کنید.بدون نیاز به ریموت با گوشی درب پارکینگ را باز کنید. در صورتی که در منزل نباشید و کسی رنگ آیفون واحد شما را بزند روی گوشی تان پیغام دریافت کنید و حتی می توانید به صورت تصویری نیز با فرد مورد نظر از طریق تلفن همراهتان صحبت کنید.

خانه هوشمند

آیا محصولات شرکت های هوشمند سازی ایرانی تمام قابلیت های برندهای خارجی را دارند؟

هوشمندسازی منزل در ایران نیز در 10 سال اخیر رواج یافته است و شرکت های زیادی در این زمینه فعال هستند. البته بیشتر شرکت های ایرانی هنوز پک کامل محصولات هوشمندسازی را ندارند و هر کدام بخشی از قابلیت های هوشمندسازی را بومی سازی کرده اند . تنها شرکت هوشمندسازی ایرانی که در حال رقابت با شرکت های خارجی است و پک کامل هوشمندسازی را در ایران دارد خانه هوشمند هانتا است.

این شرکت قابلیت روشنایی هوشمند، ترموستات هوشمند، کنترل پرده، پریز هوشمند، آیفون تحت شبکه هوشمند، کدینگ و تاچ پنل و انواع سنسورهای حرارتی و ماژول های حفاظتی را در داخل کشور تولید کرده است و حتی نرم افزار این شرکت نیز کاملا بومی و در داخل کشور توسط مختصصان داخلی توسعه یافته است. پروژه هوشمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی دفتر ریاست جمهوری و صدها پروژه دیگر توسط شرکت دانش بنیان هانتا انجام شده است.

خانه هوشمند

مزایای خانه هوشمند

مزایایی که خانه هوشمند در راحتی زندگی و آسایش ما دارد بی شمار است . در اینجا تیتر وار تعدادی از این قابلیت های را بیان می کنیم:

  • مدیریت تمام دستگاه های منزل
  • انعطاف پذیری دستگاه ها و وسایل جدید
  • حداکثر امنیت خانه
  •  کنترل از راه دور خانه
  • افزایش راندمان انرژی
  • بهبود عملکرد دستگاه و لوازم خانگی منزل
  • شخصی سازی مدیریت خانه

 علاوه بر همه مزایای فناوری خانه هوشمند ، مهم ترین مزیت در مورد چگونگی پیشرفت فناوری خانه هوشمند در آینده است. با افزایش طرفداران و علاقه مندان سیستم خانه های هوشمند بزرگترین شرکت های فناوری جهان و مبتکران با یکدیگر در رقابت هستند. این بدان معناست که فناوری خانه هوشمند بزرگتر و بهتر به طور مداوم در حال توسعه است تا نیازهای دیجیتالی ما را برآورده کند و این صنعت در یک مسیر فوق العاده رو به رشد قرار دارد.

بودجه هوشمندسازی منزل در چه بازه ای قرار دارد؟

هزینه پرداختی برای هوشمندسازی منزل بستگی به سطح هوشمندسازی و تجهیزاتی که نیاز است، دارد. در صورتی که فقط دنبال روشنایی هوشمند، ترموستات و پرده با قابلیت کنترل از راه دور باشیم می توان با بودجه زیر 10 میلیون تومان نیز در شرکت های هوشندسازی ایرانی این مزایای را دریافت کرد ولی در برندهای خارجی همین قابلیت ها نیاز به حداقل 30 میلیون تومان هزینه دارد.

یک خانه هوشمند کامل با قابلیت های  کنترل روشنایی، پرده، ترموستات، پریز، تاچ پنل، آیفون، سیستم های کنترل دوربین، سنسور حفاظتی و ضدحریق و … و در کامل ترین پکیج را می توان با بودجه زیر 50 میلیون تومان تهیه کرد در حالی که برندهای خارجی به بودجه ای بیش از 100 میلیون تومان نیاز دارند.

نتیجه گیری

هوشمندسازی و مزایای بی نظیر آن و حرکت دنیا به این سمت نشان از اهمیت این موارد در زندگی و آسایش انسان دارد. در این زمینه شرکت های ایرانی نیز بیکار ننشسته اند و تلاش های بسیاری انجام داده اند و در صورت حمایت از برندهای داخلی که با قیمت بسیار مناسب و کیفیت در حد برندهای جهانی در حال تولید تجهیزات هوشمندسازی منزل هستند علاوه بر رونق و پیشرفت این صنعت در داخل کشور ، حتی امکان صادرات محصولات هوشمند سازی ایرانی به سراسر دنیا فراهم می شود و حتی خانه هوشمند هانتا که یکی از شرکتهای هوشمندسازی ایرانی است در حال مذاکره جهت صادرات محصولات هوشمندسازی به تعداد زیادی از کشورهای منطقه است. همین امر باعث ایجاد استغال در کشور می گردد و استعدادهای جوانا ن ایرانی بیش از پیش شکوفا می شود.

 

توجه: این مطلب یک رپورتاژ آگهی (تبلیغات) بوده و پورتال جامع مهندسین ایران هیچگونه نظر و مسئولیتی ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

دانلود فایل

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.