مهندسی کامپیوترویدیو

چطور فایل‌های اضافه ویندوز را حذف کنیم؟

چطور فایل‌های اضافه ویندوز را پاک کنیم؟

 

کافی است مدتی غفلت کنید و رسیدگی به فایل های اضافه ویندوز را نادیده بگیرید. آنوقت است که شما می‌مانید و درایوهایی که جا برای ذخیره هیچ فایلی ندارند. رسیدگی به درایوها و پاک کردن فایل‌های بیخودی همیشه یکی از سخت‌ترین و زمان‌برترین کارهایی است که می‌بایست انجام داد.

این معضلی است که حتی گسترش درایوهای اکسترنال نیز نتوانسته تبدیل به راه حلی برای آن شود. البته نباید نادیده گرفت که بک‌آپ گرفتن از فایل‌ها و ذخیره کردنشان روی این دسته درایوها بهترین گزینه ممکن محسوب می‌شود. اما صرف نظر از این امکان، قابلیت‌هایی برای ویندوز ۱۰ در نظر گرفته شده که پروسه مذکور را برایتان ساده‌تر می‌کنند.

برای مثال شما می‌توانید از قابلیت Disk Cleanup برای پاک کردن فایل‌های اضافه هر درایو استفاده کنید. توجه داشته باشید که اگر تازه به ویندوز ۱۰ آپدیت کرده‌اید یا پس از چند آپدیت تصمیم گرفتیم آخرین نسخه ویندوز را نصب کنید ممکن است بک‌آپ ویندوز قبلی شما در درایو C باقی بماند. برای پاک کردن این فایل که معمولا فوق‌العاده حجیم است نیز می‌توانید از Disk Cleanup استفاده کنید. یکی دیگر از قابلیت‌های کاربردی ویندوز Storage Sense است. این قابلیت به صورت خودکار و در بازی‌های زمانی تعیین شده فایل های اضافه ویندوز را برایتان پاک می‌کند.

البته برنامه‌های زیادی هستند که به شما برای انجام این کار کمک می‌کنند. اما نیازی به این دسته از برنامه‌ها نیست. قابلیت‌های نام برده ویندوز به راحتی می‌توانند فضای خالی مورد نیاز شما را تامین کنند. در نتیجه نیازی به نصب برنامه‌های ثانویه و پر کردن بخش دیگری از حافظه‌تان ندارید. همچنین احتمال اینکه به صورت ناخواسته برخی از فایل‌ها و اطلاعات مهمتان را از دست بدهید نیز کاهش پیدا می‌کند. 

 

 

مشاهده در آپارات

منبع: digiato

۵/۵ - (۱ امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

دانلود فایل

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.