مهندسی کامپیوترویدیو

چطور فایل‌های اضافه ویندوز را حذف کنیم؟

چطور فایل‌های اضافه ویندوز را پاک کنیم؟

تنها کافی است برای مدتی غفلت کنید و رسیدگی به فایل‌های اضافی در ویندوز را نادیده بگیرید. در این صورت، درایو‌های شما خالی از هرگونه فایلی باقی خواهند ماند. پاک کردن فایل‌های بی‌فایده و رسیدگی به درایوها همیشه یکی از کارهای سخت و زمان‌بر است که باید انجام شود.

این مسئله حتی با استفاده از درایوهای خارجی نیز حل نشده است. البته نباید فراموش کنید که ساختن نسخه پشتیبان از فایل‌ها و ذخیره آنها در این نوع درایوها، بهترین راه‌حل ممکن است. اما به‌غیر از این امکان، ویندوز ۱۰ قابلیت‌هایی را در نظر گرفته است که این فرایند را آسان‌تر می‌کنند.

به عنوان مثال، می‌توانید از قابلیت “Disk Cleanup” برای پاک کردن فایل‌های اضافی هر درایو استفاده کنید. توجه داشته باشید که اگر به تازگی به ویندوز ۱۰ آپدیت کرده‌اید یا پس از چند آپدیت تصمیم گرفته‌اید آخرین نسخه ویندوز را نصب کنید، ممکن است نسخه قبلی ویندوز در درایو C باقی بماند. برای حذف این فایل که معمولاً حجم زیادی دارد، می‌توانید از “Disk Cleanup” استفاده کنید. یکی دیگر از ویژگی‌های مفید ویندوز “Storage Sense” است. این ویژگی به صورت خودکار و در زمانهای مشخصی فایل‌های اضافی ویندوز را برایتان پاک می‌کند.

البته برنامه‌های زیادی وجود دارند که به شما در انجام این کار کمک می‌کنند، اما نیازی به استفاده از آنها نیست. قابلیت‌های مذکور در ویندوز به راحتی می‌توانند فضای مورد نیاز شما را فراهم کنند. بنابراین، نیازی به نصب برنامه‌های جانبی و پر کردن فضای اضافی حافظه ندارید. همچنین، خطر از دست دادن ناخواسته برخی از فایل‌ها و اطلاعات مهم شما نیز کاهش می‌یابد.

 

 

مشاهده در آپارات

منبع: digiato

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

دانلود فایل

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.