ویدیو

پل ضد زلزله ریون انتریون یونان – ویدیو

پل ضد زلزله ریون انتریون یونان

در این ویدیو یکی از طویل ترین پل های جهان پل ریونان تریون یونان مشاهده می کنید. این پل از روی یکی از فعال ترین گسل های اروپا عبور می کند و از طرف دیگر در مسیر یک تونل بادی بسیار قوی ساخته شده در ضمن در کف دریا هیچ نقطه محکم و قابل اتکایی وجود نداشته که پل روی آن ساخته شود.

 

 

مشاهده در آپارات

پلی که اشاره کردید با نام پل ریون-أنتریون (Rion-Antirion Bridge) شناخته می‌شود و در کشور یونان قرار دارد. این پل بر روی دریای کرینتیکوس (Gulf of Corinth) در ارتباط بین شبه جزیره پلوپونز (Peloponnese) و قاره یونان قرار دارد. پل ریون-أنتریون یک پل ضد زلزله است که بر روی گسل آکتیو (فعال) کورینتوس (Corinth) ساخته شده است.

این پل، برای مقابله با زلزله‌های شدید منطقه و جابجایی های گسل طراحی شده است. سازه های پل از جنس بتن مسلح ساخته شده و دارای سیستم های کنترل زلزله و فناوری های جدید برای جذب انرژی زلزله و تقویت پل در برابر نیروهای زلزله است. همچنین، پل دارای تونل بادی است که برای حفاظت از ترافیک در شرایط باد شدید و طوفانی ساخته شده است.

پل ریون-أنتریون در سال ۲۰۰۴ افتتاح شد و با طول حدود ۲.۸ کیلومتر، یکی از طولانی‌ترین پل‌های معلق جهان است. این پل به عنوان یک نماد مهم در فناوری و مهندسی پل‌سازی شناخته می‌شود و جذابیت گردشگری بالایی دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک های مفید
دکمه بازگشت به بالا

دانلود فایل

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.