سازمان نظام مهندسی

سایت سازمان نظام مهندسی استان زنجان

در سال 1374 پس از تصویب قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور تاسیس شد. پس از آن نیز برای دسترسی راحت تر متقاضیان، سامانه های نظام مهندسی هر یک از استان های کشور نیز طراحی شدند. یکی از اهداف اصلی ایجاد این سازمان، وضع قوانین و مقررات ملی ساختمان و نظارت بر پروژه های ساختمانی است.

سازمان نظام مهندسی استان زنجان متشکل از هیات عمومی، شورای مرکزی، ریاست، شورای انتظامی و سازمان نظام مهندسی استان ها می باشد. در سازمان های استانی مانند سازمان نظام مهندسی استان زنجان به نشانی اینترنتی zanjan-nezam.org نیز بر طبق چارت سازمانی، سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، هیات عمومی، شورای انتظامی، ریاست و بازرسی وجود دارد. امکانات متنوعی در سامانه نظام مهندسی زنجان وجود دارد. در ادامه مقاله همراه پورتال جامع مهندسین ایران باشید.

سازمان نظام مهندسی استان زنجان

سایت سازمان نظام مهندسی استان زنجان به نشانیzanjan-nezam.or می باشد که ارائه دهنده خدمات مختلفی می باشد.

تاریخچه سازمان نظام مهندسی استان زنجان

درسال 1368 توسط تعدادی از مهندسین علاقه مند به کار جمعی تشکلی بنام کانون مهندسین زنجان بوجود آمد و با هدف ساماندهی و انسجام بخشی به مجموعه مهندسان فعال در بخش ساختمان و پیگیری امور حرفه ای و صنفی با حدود 35 نفر عضو فعالیت خود را آغار نمود و با همت و تلاش تعدادی پیشکسوتان علی الرغم مقاومت هایی که در مقابل آن انجام میگرفت با طی فراز و نشیب فراوان تثبیت شد و همکاری خود را با شهرداری در زمینه کنترل نقشه و ارجاع کار طراحی و نظارت شروع کرد.

درسال 1374 قانون نظام مهندسی ساختمان و درسال 1375 آئین نامه اجرایی آن به تصویب رسید. بعد از ابلاغ آئین نامه اجرایی قانون نظام مهندسی ساختمان انتخابات سراسری اولین دوره هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی درتاریخ 21/4/78 برگزار گردید. دوره هیئت مدیره سه سال است که درحال حاضر هیئت مدیره هشتم مشغول انجام وظیفه میباشد. اکنون این سازمان با 6450 نفر عضو در 6 رشته اصلی : معماری، عمران، تاسیسات مکانیکی، تاسیسات برقی، شهرسازی و نقشه برداری فعالیت مینماید.

✔ حتما بخوانید:  سایت سازمان نظام مهندسی استان تهران

معرفی سازمان نظام مهندسی استان زنجان

پس از تاسیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در سال 1374 و بر اساس قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، زیرشاخه های این سازمان در هر استان و به صورت سازمان های نظام مهندسی استانی تشکیل شد. با این حساب، فعالیت های مورد نظر این سازمان برای مهندسان، به صورت متمرکز و با نظم و مدیریت بهتری در سطح استانی انجام می شد.

در این راستا، سازمان نظام مهندسی استان زنجان به عنوان یکی از سازمان های نظام مهندسی استانی و زیرمجموعه ای از سازمان نظام مهندسی کشور تاسیس شد. از ابتدای ارائه خدمات دولتی و خصوصی به صورت الکترونیک، سازمان های نظام مهندسی استانی نیز، اقدام به راه اندازی سایت های تخصصی برای ارائه خدمات خود نمودند.

سازمان نظام مهندسی استان زنجان zanjan nezam از چند سال قبل سایت خود را به آدرس zanjan-nezam.org برای ارائه خدمات الکترونیک راه اندازی کرد. در این سایت خدمات مختلفی مانند سامانه خدمات مهندسی، سامانه سازندگان، سامانه نقشه های تفکیکی، سامانه شورای انتظامی، سامانه گزارش مالیاتی، سامانه عضویت، سامانه بازرسی، کتابخانه دیجیتال ارائه می شود. همچنین بخشی برای اخبار، اطلاعیه ها و فراخوان ها و قسمتی نیز برای ارائه خدمات رفاهی و تخفیف ها به اعضای سازمان نظام مهندسی استان زنجان در نظر گرفته شده است.

نحوه ورود به کارتابل نظام مهندسی استان زنجان

اگر به سایت سازمان نظام مهندسی استان زنجان به آدرس zanjan-nezam.org مراجعه کنید، خدمات مختلفی که در این سایت ارائه می شود را مشاهده می کنید. این خدمات در 2 بخش خدمات رفاهی و خدمات الکترونیک، ارائه می شوند.

خدمات رفاهی شامل تخفیفات ارائه شده توسط سازمان نظام مهندسی استان زنجان برای اعضای این سازمان است. این تخفیفات مربوط به فروشگاه های مختلف و اماکن تفریحی است که اعضا این سازمان با مراجعه حضوری به اماکن معرفی شده در این بخش و ارائه کارت نظام مهندسی، می توانند از خدمات رفاهی ارائه شده استفاده کنند. اما برای استفاده از خدمات الکترونیک موجود در سازمان نظام مهندسی استان زنجان ، لازم است تا افراد وارد کارتابل سایت شوند.

✔ حتما بخوانید:  سایت سازمان نظام مهندسی استان مازندران

به این منظور ابتدا آدرس zanjan-nezam.org را در مرورگر خود وارد کنید و از صفحه باز شده بر روی سربرگ “کارتابل اعضا و عضویت” کلیک کنید.

سازمان نظام مهندسی استان زنجان

پس از آن، در سربرگ کارتابل اعضا و عضویت، بر روی گزینه “ثبت نام” کلیک کنید.

سازمان نظام مهندسی استان زنجان

پس از آن، صفحه زیر برای شما باز می شود. در این صفحه امکان ورود به سامانه وجود دارد. نوع عضویت شما نیز باید برای ورود به کارتابل سازمان نظام مهندسی استان زنجان مشخص شود.

 

نوع عضویت می تواند شامل حقیقی، ناظر- طراح حقوقی، مجری حقوقی، خدمات آزمایشگاهی و کاربران نظام مهندسی باشد. برای ورود به عنوان یکی از 4 نوع عضو حقیقی، ناظر- طراح حقوقی، مجری حقوقی و خدمات آزمایشگاهی نیازمند شماره پروانه و رمز عبور و برای ورود به عنوان کاربران نظام مهندسی نیازمند نام کاربری به همراه رمز عبور خواهید بود.

سازمان نظام مهندسی استان زنجان

امکانات سازمان نظام مهندسی استان زنجان 

در سایت سازمان نظام مهندسی استان زنجان nezam zanjan ، خدمات مختلفی برای اعضا این سازمان و سایر افرادی که به نوعی با این سازمان در ارتباط هستند، ارائه می شود. این خدمات به 2 صورت حضوری و الکترونیکی ارائه می گردند که در ادامه در مورد هر یک توضیح خواهیم داد.

اطلاعیه های سازمان نظام مهندسی زنجان

یکی از سربرگ های موجود در سایت نظام مهندسی زنجان، بخش مربوط به اخبار و اطلاعیه های این سازمان است. این بخش شامل 3 زیر مجموعه اخبار، اطلاعیه ها و فراخوان ها می باشد و در آن اعلانات ثبت نام آزمون نظام مهندسی، رویدادها، همایش ها و یادداشت های مربوط به سازمان نظام مهندسی استان زنجان نمایش داده می شود.

خدمات الکترونیک

هدف اصلی از راه اندازی سایت سازمان نظام مهندسی استان زنجان ، ارائه بخش بزرگی از خدمات حضوری در قالب میز الکترونیک است. در این بخش، قسمت های مختلفی برای دسترسی به خدمات الکترونیک مربوط به نظام مهندسی زنجان وجود دارد.

✔ حتما بخوانید:  سایت سازمان نظام مهندسی استان اردبیل

خدماتی مانند پیگیری وضعیت صدور و تمدید پروانه اشتغال نظام مهندسی افراد حقیقی و حقوقی، سامانه های خدمات مهندسی، گزارش مالیاتی، شناسنامه فنی و ملکی، سازندگان، نقشه های تفکیکی، آبفا، شورای انتظامی، ارجاع کار کارشناسان ماده 27، پرتال آموزشی و …. این خدمات پس از ورود اعضا با شماره پروانه یا نام کاربری و رمز ورود به سایت نظام مهندسی استان زنجان قابل استفاده خواهد بود.

خدمات رفاهی

یکی از خدمات دیگری که توسط سازمان نظام مهندسی استان زنجان و به منظور بهره مندی اعضا این سازمان ارائه می شود، خدمات رفاهی است. این خدمات شامل تخفیفات مربوط به اماکن تفریحی، مراکز اقامتی، فروشگاه ها، مراکز آموزشی، مراکز پزشکی و سایر مراکز طرف قرارداد با سازمان نظام مهندسی زنجان است. البته به دلیل شیوع بیماری کرونا، بخشی از این خدمات رفاهی مانند تخفیفات مربوط به استفاده از مراکز اقامتی و اماکن تفریحی به حالت تعلیق درآمده است و امکان پذیر نخواهد بود.

اطلاعات تماس نظام مهندسی استان زنجان 

آدرس پست الکترونیک : info@zanjan-nezam.org
تلفن تماس : دریافت لیست شماره های مستقیم کارکنان در منوی اصلی
فکس : 024-33774900
کد پستی : 4515799669
آدرس : زنجان – انتهای بلوار پروین اعتصامی، تقاطع مهندس

آدرس پست الکترونیک : info@zanjan-nezam.org
تلفن تماس : 024-35242888
آدرس : استان زنجان- ابهر-خیابان طالقانی-روبروی کلانتری-نبش کوچه خاکسار

آدرس پست الکترونیک : info@zanjan-nezam.org
تلفن تماس : 024-35529915
آدرس : استان زنجان- خرمدره-خيابان امام-جنب شورای اسلامی- نبش کوچه39

آدرس پست الکترونیک : info@zanjan-nezam.org
تلفن تماس : 024-34220200
آدرس : استان زنجان- خدابنده- خیابان شهرداری- کوچه شهید بهروز مرادی

جستجو کاربران برای این مطلب:

  • نظام مهندسی زنجان کارتابل اعضا
  • نظام زنجان
  • zanjan-nezam

 


سوالات متداول

✔ سایت سازمان نظام مهندسی استان زنجان چیست ؟

سامانه سازمان نظام مهندسی زنجان به نشانی zanjan-nezam.org

✔ نحوه ورود به سایت نظام مهندسی زنجان چگونه است ؟

در متن مقاله نحوه دریافت رمز کاربری و ورود به کارتابل نظام مهندسی استان زنجان توضیح داده شده است.

 

منبع: zanjan-nezam – heyvagroup

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

دانلود فایل

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.