سازمان نظام مهندسی

سایت سازمان نظام مهندسی استان مازندران

سازمان نظام مهندسی استان مازندران زیر مجموعه ای از سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور است. یکی از اهداف اصلی ایجاد این سازمان، وضع قوانین و مقررات ملی ساختمان، نظارت بر پروژه های ساختمانی و ارائه خدمات مهندسی به افراد دارای پروانه اشتغال است.

با تصویب قانون نظام‌ مهندسی ‌و کنترل ‌ساختمان‌ در سال ۱۳۷۴ توسط مجلس شورای اسلامی و تصویب آئین نامه اجرایی آن در سال ۱۳۷۵ بوسیله هیات دولت , به منظور مشارکت هر چه بیشتر مهندسان در انتظام امور حرفه ای خود و تحقق اهداف قانون در سطح کشور ، سازمان نظام مهندسی ساختمان استانها از جمله سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران تشکیل شده است. و ارکان سازمان نیز متشکل از نظام مهندسی استان-هیات عمومی-رئیس سازمان-شورای انتظامی نظام مهندسی می باشد.
نظام مهندسی و کنترل ساختمان عبارت‌ است‌ از مجموعه‌ قانون‌، مقررات‌، آئین‌نامه‌ها، استانداردها و تشکلهای‌ مهندسی‌، حرفه‌ای و صنفی که ‌در جهت‌ رسیدن ‌به‌ اهداف‌ منظ‌ور در این‌ قانون‌ تـدوین‌ و به ‌مورد اجراء گذاشته‌ می‌شود.

سازمان نظام مهندسی استان مازندران

سایت سازمان نظام مهندسی استان مازندران به نشانی mazandnezam.org می باشد که ارائه دهنده خدمات مختلفی می باشد.

معرفی سازمان نظام مهندسی استان مازندران 

پس از تاسیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در سال ۱۳۷۴ و بر اساس قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، زیرشاخه های این سازمان در هر استان و به صورت سازمان های نظام مهندسی استانی تشکیل شد. با این حساب، فعالیت های مورد نظر این سازمان برای مهندسان، به صورت متمرکز و با نظم و مدیریت بهتری در سطح استانی انجام می شد.

در این راستا، سازمان نظام مهندسی استان مازندران به عنوان یکی از سازمان های نظام مهندسی استانی و زیرمجموعه ای از سازمان نظام مهندسی کشور تاسیس شد. از ابتدای ارائه خدمات دولتی و خصوصی به صورت الکترونیک، سازمان های نظام مهندسی استانی نیز، اقدام به راه اندازی سایت های تخصصی برای ارائه خدمات خود نمودند.

✔ حتما بخوانید:  سایت سازمان نظام مهندسی استان تهران

سازمان نظام مهندسی استان مازندران از چند سال قبل سایت خود را به آدرس اینترنتی mazandnezam.org برای ارائه خدمات الکترونیک راه اندازی کرد. در این سایت خدمات مختلفی مانند سامانه خدمات مهندسی، سامانه سازندگان، سامانه نقشه های تفکیکی، سامانه شورای انتظامی، سامانه گزارش مالیاتی، سامانه عضویت، سامانه بازرسی، کتابخانه دیجیتال ارائه می شود. همچنین بخشی برای اخبار، اطلاعیه ها و فراخوان ها و قسمتی نیز برای ارائه خدمات رفاهی و تخفیف ها به اعضای سازمان نظام مهندسی استان مازندران  در نظر گرفته شده است.

نحوه ورود به کارتابل نظام مهندسی استان مازندران 

اگر به سایت سازمان نظام مهندسی استان مازندران به آدرس mazandnezam.org مراجعه کنید، خدمات مختلفی که در این سایت ارائه می شود را مشاهده می کنید. این خدمات در ۲ بخش خدمات رفاهی و خدمات الکترونیک، ارائه می شوند.

خدمات رفاهی شامل تخفیفات ارائه شده توسط سازمان نظام مهندسی استان مازندران  برای اعضای این سازمان است. این تخفیفات مربوط به فروشگاه های مختلف و اماکن تفریحی است که اعضا این سازمان با مراجعه حضوری به اماکن معرفی شده در این بخش و ارائه کارت نظام مهندسی، می توانند از خدمات رفاهی ارائه شده استفاده کنند. اما برای استفاده از خدمات الکترونیک موجود در سازمان نظام مهندسی استان مازندران  ، لازم است تا افراد وارد کارتابل سایت شوند.

به این منظور ابتدا آدرس mazandnezam.org را در مرورگر خود وارد کنید و از صفحه باز شده بر روی اولین گزینه کلیک کنید.

سازمان نظام مهندسی استان مازندران

پس از آن، در صفحه اصلی سایت سربرگ های متفاوتی را مشاهده خواهید کرد.

سازمان نظام مهندسی استان مازندران

سر برگ های سازمان، دفاتر نمایندگی، گروه های تخصصی، کمیته ها و کمیسیون ها، کار گروه ها، واحدها، قوانین و مقررات، عکس و فیلم، دسترسی سریع و در آخر سربرگ تماس با ما را می توانید در صفحه اصلی سایت نظام مهندسی استان مازندران مشاهده کنید. با کلیک بر هر کدام از سربرگ های نامبرده می توانید اقدامات مورد نیاز خودتان را انجام دهید.

✔ حتما بخوانید:  سایت سازمان نظام مهندسی استان فارس

نوع عضویت می تواند شامل حقیقی، ناظر- طراح حقوقی، مجری حقوقی، خدمات آزمایشگاهی و کاربران نظام مهندسی باشد. برای ورود به عنوان یکی از ۴ نوع عضو حقیقی، ناظر- طراح حقوقی، مجری حقوقی و خدمات آزمایشگاهی نیازمند شماره پروانه و رمز عبور و برای ورود به عنوان کاربران نظام مهندسی نیازمند نام کاربری به همراه رمز عبور خواهید بود.

امکانات سازمان نظام مهندسی استان مازندران

در سایت سازمان نظام مهندسی استان مازندران ، خدمات مختلفی برای اعضا این سازمان و سایر افرادی که به نوعی با این سازمان در ارتباط هستند، ارائه می شود. این خدمات به ۲ صورت حضوری و الکترونیکی ارائه می گردند که در ادامه در مورد هر یک توضیح خواهیم داد.

اطلاعیه های سازمان نظام مهندسی مازندران

یکی از سربرگ های موجود در سایت نظام مهندسی مازندران، بخش مربوط به اخبار و اطلاعیه های این سازمان است. این بخش شامل ۳ زیر مجموعه اخبار، اطلاعیه ها و فراخوان ها می باشد و در آن اعلانات ثبت نام آزمون نظام مهندسی، رویدادها، همایش ها و یادداشت های مربوط به سازمان نظام مهندسی استان مازندران نمایش داده می شود.

خدمات الکترونیک

هدف اصلی از راه اندازی سایت سازمان نظام مهندسی استان مازندران ، ارائه بخش بزرگی از خدمات حضوری در قالب میز الکترونیک است. در این بخش، قسمت های مختلفی برای دسترسی به خدمات الکترونیک مربوط به نظام مهندسی مازندران وجود دارد.

خدماتی مانند پیگیری وضعیت صدور و تمدید پروانه اشتغال نظام مهندسی افراد حقیقی و حقوقی، سامانه های خدمات مهندسی، گزارش مالیاتی، شناسنامه فنی و ملکی، سازندگان، نقشه های تفکیکی، آبفا، شورای انتظامی، ارجاع کار کارشناسان ماده ۲۷، پرتال آموزشی و …. این خدمات پس از ورود اعضا با شماره پروانه یا نام کاربری و رمز ورود به سایت نظام مهندسی استان مازندران قابل استفاده خواهد بود.

خدمات رفاهی

یکی از خدمات دیگری که توسط سازمان نظام مهندسی استان مازندران  و به منظور بهره مندی اعضا این سازمان ارائه می شود، خدمات رفاهی است. این خدمات شامل تخفیفات مربوط به اماکن تفریحی، مراکز اقامتی، فروشگاه ها، مراکز آموزشی، مراکز پزشکی و سایر مراکز طرف قرارداد با سازمان نظام مهندسی مازندران است. البته به دلیل شیوع بیماری کرونا، بخشی از این خدمات رفاهی مانند تخفیفات مربوط به استفاده از مراکز اقامتی و اماکن تفریحی به حالت تعلیق درآمده است و امکان پذیر نخواهد بود.

✔ حتما بخوانید:  سایت سازمان نظام مهندسی استان اردبیل

نشریه پیام نظام مهندسی

سازمان نظام مهندسی استان مازندران یکی از سازمان های نظام مهندسی استانی است که اقدام به چاپ مجله ویژه مهندسی ساختمان و شهرسازی نموده است. این مجله به صورت دوره ای چاپ می شود. اولین شماره از این مجله در شهریور ماه ۱۳۷۴ و جدیدترین شماره آن در دوره هشتم و به تاریخ فروردین و اردیبهشت ۱۴۰۰ به چاپ رسیده است. دانلود تمامی شماره های این مجله برای عموم آزاد و رایگان است و برای دسترسی به آن نیازی به عضویت در سایت سازمان نظام مهندسی استان مازندران وجود ندارد. گاهی در این نشریات می توان از اخبار مهم نظام مهندسی از جمله منابع آزمون نظام مهندسی مطلع شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

دانلود فایل

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.