کتاب و جزوات

معرفی کتاب زیست شناسی دهم تست خیلی سبز

کتاب زیست شناسی دهم تست خیلی سبز همان کتابی است که یک دانش‌آموز دهمی برای یادگیری و آسان سازی مطالب درس زیست شناسی به آن احتیاج دارد. بدون شک پاسخ دادن به سوالات سخت و مفهومی این درس یک چالش بزرگ برای اکثر داوطلبان است و ریشه این مشکل، یادگیری ناقص درس زیست از پایه دهم و نداشتن یک منبع مناسب برای فهم مطالب این درس است. همه داوطلبان رشته تجربی می‌دانند که برای قبولی در رشته‌های پرطرفدار، باید روی این درس حساب جداگانه‌ای باز کنند؛ اما چرا میانگین درصد داوطلبان در درس زیست انقدر پایین است؟ قطعا مهم‌ترین منبع برای مطالعه این درس کتاب‌های درسی هستند اما مطالعه کتاب درسی به هیچ وجه کافی نیست و نمی‌تواند شما را برای پاسخ‌گویی به سوالات دشوار زیست آماده کند. اگر داوطلب پایه دهم هستید یا در هر مقطعی مطالعه درس زیست برایتان به یک معضل تبدیل شده است؛ وقت آن است با کتاب زیست شناسی دهم تست خیلی سبز آشنا شوید.

بخش‌های مختلف کتاب زیست شناسی دهم تست خیلی سبز

کتاب زیست شناسی دهم تست خیلی سبز به گونه‌ای طراحی شده که داوطلبان با مطالعه آن به هیچ کتاب دیگری احتیاج نداشته باشند. راز محبوبیت این کتاب در سه چیز است؛ درسنامه‌های کامل و روان، تست‌های هدفمند، استاندارد و متنوع و پاسخنامه‌های واقعا تشریحی این کتاب. در ادامه در مورد این سه قسمت بیشتر صحبت می‌کنیم.

  • درسنامه: از آنجایی که هدف مولفان این کتاب ساده سازی مفاهیم کتاب درسی است، اولا لحن نگارش درسنامه‌ها بسیار روان و قابل فهم است دوما در درسنامه این کتاب هیچ مطلبی حتی مطالب داخل جداول، نمودارها و پاورقی‌های کتاب درسی از قلم نیوفتاده است. هر درسنامه شامل دو یا سه قسمت است و تست‌ها لابه‌لای این بخش‌ها ارائه می‌شوند، همچنین در هر بخش نکات مرتبط با آن مطلب از سایر پایه‌ها یا سایر فصل‌های پایه دهم جمع‌آوری شده است.
  • تست: از آنجایی که مخاطب اصلی این کتاب دانش‌آموزان دهمی هستند، سطح همه تست‌های کتاب استاندارد بوده و سوالات تالیفی در چهارچوب سوالات کنکورهای سال‌های اخیر هستند. در این کتاب علاوه بر تست‌های تالیفی، از تست‌های کنکورهای اخیر و سوالات آزمون‌های قلمچی هم استفاده شده است.
  • پاسخ تشریحی: یک پاسخ‌نامه خوب باید طوری طراحی شود که بعد از مطالعه آن هیچ ابهامی در ذهن داوطلبان باقی نماند و حاوی نکات آموزشی مفیدی برای تکمیل مطالب درسنامه‌ها باشد؛ این کتاب دقیقا این ویژگی‌ها را دارد.

کتاب زیست شناسی دهم تست خیلی سبز مناسب کدام داوطلبان است؟

این کتاب برای دانش‌آموزان پایه دهم طراحی شده تا از همان ابتدا روش مطالعه صحیح درس زیست را یاد بگیرند و با سبک سوالات این درس در کنکور آشنا شوند. از آنجایی که هدف از تالیف این کتاب آموزش قدم به قدم درس زیست است، حتی اگر در این درس بسیار ضعیف هستید و می‌خواهید از صفر شروع کنید، با مطالعه درسنامه‌ها و حل تست‌های آن شاهد پیشرفت بزرگی در درس زیست خواهید بود. پس کتاب زیست شناسی دهم تست خیلی سبز مناسب هر داوطلبی است که در درس زیست ضعف پایه‌ای دارد و می‌خواهد غول ترسناک سوالات زیست کنکور را شکست دهد.

بهترین زمان برای مطالعه کتاب زیست شناسی دهم تست خیلی سبز

اگر داوطلب پایه دهم هستید، بهتر است کتاب زیست شناسی دهم تست خیلی سبز را از همان ابتدای سال تحصیلی تهیه کنید و همگام با تدریس معلم در مدرسه، این کتاب را هم مطالعه کنید. بهترین روش برای مطالعه این کتاب این است که ابتدا سر کلاس با دقت به تدریس معلم گوش کنید، همان روز در منزل کتاب درسی را بخوانید، بعد درسنامه را مطالعه کنید و بلافاصله از این کتاب تعدادی تست به صورت آموزشی کار کنید. اگر داوطلب کنکوری هستید بهتر است از تابستان یا اول مهر این کتاب را تهیه کنید؛ چون حجم مطالب این کتاب زیاد است و باید زمان کافی برای مطالعه آن داشته باشید.

چرا کتاب زیست شناسی دهم تست خیلی سبز را توصیه می‌کنیم؟

کتاب زیست شناسی دهم تست خیلی سبز مطابق با آخرین تغییرات کتاب درسی تالیف شده و مناسب کنکور ۱۴۰۴ است. این کتاب دو منظوره است؛ یعنی هم آموزش و درسنامه کاملی دارد و هم بانک تست غنی از انواع سوالات تالیفی، کنکوری است. این کتاب شما را از شرکت در کلاس‌های تقویتی و کنکوری بی‌نیاز می‌کند و کمک می‌کند در درس زیست از همکلاسی‌هایتان همیشه چند قدم جلوتر باشید. اگر می‌خواهید این کتاب مفید و کاربردی را با بهترین قیمت بخرید و در کمترین زمان درب منزل آن را تحویل بگیرید؛ می‌توانید به فروشگاه‌های کتاب معتبری همچون وب سایت پایتخت کتاب (بانک کتاب پایتخت) مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک های مفید
دکمه بازگشت به بالا

دانلود فایل

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.