دکوراسیون

7 ایده برای تزیین دکوراسیون خانه برای ورود بهار

بیشتر خانم‌ها علاقه‌مند به تغییر، تنوع و تزیین دکوراسیون خانه هستند. بنابراین، ما طبقه بندی گلدان‌های گیاهان آپارتمانی و سبزیجات خانه را حداقل هر چند هفته یکبار تغییر می دهیم و لذت می بریم.
گاهی اوقات، برای پذیرایی از مهمانان خاص، ظروف گرانبها و مناسب را از آشپزخانه بیرون می ‌آوریم و چند روز با آنها صبحانه و شام می‌خوریم.
البته، اگر بودجه کافی داشته باشیم، می‌توانیم هر سال مبلمان، فرش و پرده‌های پذیرایی را نیز تعویض کنیم تا خانه همیشه با رنگ و بوی جدید و دوست‌داشتنی باشد.
اکنون که بهار فرا رسیده و طبیعت با رنگ‌های شادش دوباره زندگی پیدا کرده است، چرا خانه را با رنگ‌های بهاری آرایش نمی‌دهیم و شادابی و خوشحالی بهاری را به داخل خانه بیاوریم؟
اگر شما هم می‌خواهید قبل از فصل گرم بهار و قبل از عید، خانه خودتان را با رنگ و بوی بهار تزیین کنید، همراه پورتال جامع مهندسین ایران باشید. آوردن بهار به داخل خانه کار ساده‌ای است و تنها به کمی خلاقیت نیاز دارد.

تزیین خانه با گل‌های رنگی : ساده‌ترین ایده بهاری

معمولا برای جشن‌های خاص مثل عروسی، از گل‌های طبیعی و رنگی برای تزیین فضای اتاق کمک می‌گیرند. حضور گل‌های رنگی و شاداب، انرژی مضاعفی به محیط می‌بخشد.

حالا که بهار فصل شکوفه و جان‌گرفتن انواع گل‌ها و گیاهان آپارتمانی است، سعی کنید حداقل یک گلدان از گل‌های رنگی در خانه داشته باشید.

در واقع ساده‌ترین کار برای آوردن بهار به خانه، خریدن یک دسته گل تزیینی و گذاشتن آن‌ها در یک گلدان شیشه‌ای زیباست.

تزیین دکوراسیون خانه

تزیین دکوراسیون خانه

تزیین دکوراسیون خانه

تزیین دکوراسیون خانه

تزیین دکوراسیون خانه

اضافه کردن کوسن های رنگی و شاد به مبلمان

نمی‌دانم شما هم کوسن روی مبل را می‌پسندید یا نه؛ ولی اگر مثل من همیشه غرق تماشای طرح و رنگ‌های انواع کوسن مبل می‌شوید، بد نیست به خرید چند کوسن جدید با رنگ‌های شاد فکر کنید.

حتما می‌دانید که طرح و نقش‌های کوسن روی مبلمان ساده و راحتی با رنگ های خنثی بیشتر جلوه می‌کند. پس بهتر است اگر مبلمان ساده با رنگ های خنثی دارید سراغ این روش برای تزیین خانه بهاری بروید. اگر مبلمان کلاسیک یا رنگی دارید بهتر است روش‌های دیگر را در خانه امتحان کنید.

تزیین دکوراسیون خانه

تزیین دکوراسیون خانه

دکوراسیون خانه

دکوراسیون خانه

دکوراسیون خانه

کاغذ دیواری رنگی برای دیوار شاخص: خانه‌ای همیشه بهاری

در دکوراسیون داخلی و تزیین خانه همیشه یک دیوار را برای جلوه بیشتر انتخاب می‌کنند. این دیوار که مهم‌ترین نقش را در تزیین خانه دارد، با کاغذ دیواری، رنگ متمایز، پالت طرح‌دار، تابلوهای دکوراتیو یا حتی تلویزیون چشمگیر می‌شود.

اگر از حضور حال‌وهوای بهار در چهار فصل خانه دلزده نمی‌شوید، حتما برای دیوار شاخص پذیرایی یا حتی اتاق‌خوابتان از بین کاغذ دیواری با رنگ و طرح‌های بهاری بهترین انتخاب را داشته باشید.

من که ممکن نیست از دیدن رنگ‌های کاغذ دیواری خانه‌های زیر سیر یا خسته شوم، شما چطور؟

دکوراسیون خانه

دکوراسیون خانه

دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل

رنگ کردن کمد و کنسول های قدیمی: وسایل قدیمی را بهاری کنید

اگر در تزیین خانه خیلی اهل ریسک نباشید، بیشتر وسایلی که در خانه شما و به‌خصوص در پذیرایی هستند، رنگ‌های خنثی را به خود گرفته‌اند.

کمی به دور و بر خود نگاه کنید. چند درصد از رنگ‌های پذیرایی خانه، شاد هستند؟

برای بهاری کردن خانه باید ترس را کنار بگذارید و کمی رنگ‌های شاد یا رنگ‌های پاستلی به جزییات خانه اضافه کنید.

برای اینکه حضور رنگ‌های شاد را با هزینه کمتری در خانه امتحان کنید، پیشنهاد می‌کنم وسایل قدیمی که رنگ‌پریده هستند و فکر می‌کنید باید آن‌ها را به بیرون از خانه هدایت کنید، برای یک تغییر اساسی آماده کنید.

فقط کافی است آستین‌ها را بالا بزنید و با یک قوطی رنگ شاد مثل زرد، آبی آسمانی، سبز یا حتی قرمز این وسایل را نو کنید.

دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل

تزیین دکوراسیون خانه برای بهار

اگر هم در خانه شما از این وسایل قدیمی خبری نیست، می‌توانید یک سبد یا شلف رنگی را به اتاق‌خواب یا آشپزخانه خود دعوت کنید تا هر بار با دیدن رنگ آن، شور و اشتیاق زندگی به جان شما افزوده شود.

تزیین دکوراسیون خانه برای بهار

خرید یک روتختی جدید با رنگ شاد

اتاق‌خواب هم یکی از مهم‌ترین بخش‌های خانه است که باید هر چند وقت تغییری کوچک را به خود ببیند.

اگر فکر می‌کنید رنگ‌کردن دیوار یا انتخاب کاغذدیواری برای اتاق‌خواب دردسر یا هزینه زیادی دارد، بدنیست گل‌های بهاری را با ورود یک روتختی جدید به اتاق دعوت کنید.

حتی گاهی خرید روتختی هم مقدور نیست؛ جای هیچ نگرانی وجود ندارد. چرا با یک شال روی تخت‌خواب رنگ‌های بهاری را به اتاق نمی‌آورید؟ این شال می‌تواند هر چند روز به یک گوشه از خانه شما سر بزند و حال‌وهوای آن بخش خانه را عوض کند.

تزیین دکوراسیون خانه برای بهار

تزیین دکوراسیون خانه برای بهار

تزیین دکوراسیون خانه برای بهار

تزیین دکوراسیون خانه برای بهار

تابلو هنری یا دیوارکوب‌های رنگی: فضای خالی را پر کنید

اگر متوجه فضای خالی روی دیوارها شده‌اید و تصمیم گرفته‌اید که با خرید چند تابلو دکوراتیو در خانه تغییر ایجاد کنید؛ پیشنهاد می‌کنم رنگ‌ها را برای انتخاب تابلو در اولویت قرار دهید.

البته اگر اهل ذوق و هنر هستید می‌توانید این تابلوهای رنگی را خودتان بسازید. اگر از دست‌سازهای خودتان برای تزیین خانه کمک بگیرید، با خیال راحت می‌توانید دیوارکوب‌های چهار فصل برای خانه بسازید و با تغییر فصل، دیوارها را متناسب با همان فصل تزیین کنید.

لازم است برای انتخاب و اجرای این روش یک هشدار جزیی را یادآوری کنم. برای اجرای این ایده باید حواستان به سبک دکوراسیون خانه باشد؛ چون هر سبکی به شما اجازه ورود چنین تابلوهایی را نمی‌دهند. مثلا سبک مدرن یا سبک مینیمال خیلی موافق حضور چندین رنگ شاد در یک قاب نیستند و با اجرای آن یک وصله ناجور در خانه خواهید داشت.

تزیین دکوراسیون خانه برای بهار

تزیین دکوراسیون منزل

تزیین دکوراسیون منزل

تزیین دکوراسیون منزل

تزیین دکوراسیون منزل

تزیین دکوراسیون منزل

تزیین دکوراسیون منزل

ورود رنگ‌ها به خانه با اکسسوری‌های رنگی

تا اینجا روش‌های متنوعی برای تزیین خانه بهاری را دیدیم. در تمام این روش‌ها و ایده‌ها رنگ‌ها مهره کلیدی و اصلی بودند. پس اجازه دهید در آخرین روش پیشنهادی انتخاب را برعهده خودتان بگذارم.

در واقع در این روش می‌توانید متناسب با سلیقه و نیاز خانه خودتان، اکسسوری‌های رنگی را انتخاب و به کمک آن‌ها رنگ‌های شاد را در خانه پخش کنید.

در این روش از قاب تابلو دکوراتیو بسیار کوچک گرفته تا کلاهک آباژور, صندلی یا مبل تک، گوشواره پرده یا حتی فرش، گیاهان آپارتمانی رنگی، شمعدان یا گلدان‌های رنگی می‌تواند خانه شما را بهاری کند.

تزیین دکوراسیون منزل

تزیین دکوراسیون منزل

تزیین دکوراسیون منزل

تزیین دکوراسیون منزل

تزیین دکوراسیون منزل

تزیین دکوراسیون منزل

از تاثیر مثبت ورود رنگ‌های بهاری به خانه مطمئن باشید

در بالا خانه‌های زیادی را دیدیم که به بهانه‌های مختلف سعی داشتند بهار را در خود جای دهند.

من از دیدن تمام این خانه‌ها لذت بردم و به‌نظرم هر ایده‌ای، زیبایی خاص خود را دارد. اگر شما هم دیدن این خانه‌ها را یک تجربه خوشایند می‌دانید، بهتر است تا دیر نشده برای ورود بهار به خانه اقدام کنید و حداقل دو یا سه روش را برای جان بخشیدن به گوشه‌های خانه، اجرا کنید.

اگر ایده دیگری به ذهنتان می‌رسد که در خانه اجرا کرده‌اید، حتما برای ما بنویسید تا ما هم از آن‌ها برای زیباتر شدن خانه‌مان کمک بگیریم.

 

منبع: khooger

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک های مفید
دکمه بازگشت به بالا

دانلود فایل

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.