رپورتاژ آگهی

مهمترین کاربرد لومیون در معماری

امروز ما داستان کوتاهی در مورد یک برنامه بسیار معروف که هزاران نفر در سراسر جهان از آن استفاده می کنند را برای شما آورده ایم، فقط برای این که بتوانید با مهمترین کاربرد لومیون در معماری آشنا شوید.

این ایده توسط دو برنامه نویس کامپیوتر هلندی که علاقه زیادی به ۳D، گرافیک و شبیه سازی داشتند، ایجاد شد، ایده آن ایجاد یک برنامه آسان بدون نیاز به تجربه زیاد در زمینه گرافیک و نرم افزارهای سه بعدی به طور کلی بود. هدف اصلی نیز ایجاد نتایج سریع و سریع برای معماران بود. در سال ۲۰۰۷ شرکت Act-3D به رهبری دو برنامه نویس هلندی شروع به کار بر روی نرم افزار برای معماران کرد و در سال ۲۰۱۰ اولین نسخه Lumion منتشر شد.

لومیون

در گذشته، معماران برای تجسم پروژه های خود به طرح ها و سه بعدی با دست تکیه می کردند. در نهایت، این مرحله آخرین مرحله برای نتیجه‌گیری و نمایش پروژه در پایان بود، اما نمی‌توان بافت‌ها و متریال‌های مختلف را امتحان کرد تا ببینیم آیا واقعاً با طرح و کار مطابقت دارد یا خیر. ، این کار معماران را کمی سخت کرد.

امروزه سه بعدی آخرین مرحله نیست، از همان ابتدا با کل فرآیند استفاده می شود، اکنون برای معماران بسیار آسان تر است که فرم ها، مواد و همه کارها را به صورت سه بعدی ببینند و تغییرات لازم را برای انجام بهتر کار انجام دهند.

لومیون برای چه مواردی استفاده می شود؟

استفاده از Lumion می تواند به شما این امکان را بدهد که پروژه خود را قبل از ایجاد در دنیای واقعی بصری ببینید، امکان ادغام پروژه با انواع مختلف صحنه ها، منظره، جزیره ها، جنگل ها و محیط شهری وجود دارد، همچنین می توانید چندین پروژه را اضافه کنید. لومیون دارای بیش از ۵۶۰۰ شیء است.

از طریق آموزش لومیون حرفه ای می توانید تمام مواد مانند چوب، دیوارها، شیشه، آلومینیوم، فلز، سنگ، تکمیل کف را پیدا کنید، لومیون حاوی بیش از ۱۲۰۰ متریال و بافت است، بهترین چیز در مورد لومیون این است که کتابخانه با نرم افزار یکپارچه شده است و نیازی به این نرم افزار نیست.

علاوه بر این در lumion، امکان افزودن افکت‌های مختلف به عکس‌ها یا فیلم‌ها قبل از رندر نیز وجود دارد، می‌توانید با خورشید بازی کنید، ابرهای بیشتری اضافه کنید، برف یا باران، سایه‌ها و حتی باد اضافه کنید، در نتیجه تصاویر واقعی‌تر خواهند بود. ، به واقعیت نزدیک تر است. به طور معمول برای ارائه یک تصویر در lumion حدود ۳۰ ثانیه طول می کشد، که شگفت انگیز است، برای به حداقل رساندن زمان و به دست آوردن نتایج سریع، همانطور که برای فیلم ها و انیمیشن ها کمی بیشتر طول می کشد تا به دست آید.

لومیون

رندر صحنه های داخلی و خارجی

این نرم افزار برای رندر پروژه های شهری خارجی بسیار عالی است زیرا شما انتخاب های زیادی از اجسام مختلف خارجی دارید که می توانید اضافه کنید و همچنین امکان رندر فضاهای داخلی با انواع نور داخلی و متریال های ارائه شده توسط لومیون را دارید.

برای کسانی که دوست دارند تصاویر پروژه های خود را با طرح های دست ساز همراه کنند، Lumion تم های متنوعی از طرح ها، فقط رنگی یا مدادی ارائه می دهد تا ارزش و حس هنری بیشتری به کار بیافزاید.

اگر فایل های سنگین دارید، می توانید مدل خود را به قسمت های مختلف تقسیم کنید و با استفاده از گزینه لایه ها، هر بار قسمت مورد نیاز خود را برای تغییر مواد یا اضافه کردن اشیا فعال کنید، این به شما امکان می دهد یک فایل سازمان یافته و یک کار سازماندهی شده، به خصوص اگر برای یک شرکت کار می کنید.

رندر کردن انیمیشن ها در لومیون

علاوه بر این، زمانی که صحبت از انیمیشن و فیلم می شود، Lumion مجموعه ای غنی از ابزارها را برای کنترل موقعیت و سرعت دوربین برای نتایج بهتر ارائه می دهد. همچنین امکان جابجایی آسان و سریع اشیاء در صحنه خود را دارید، در واقع می توانید افراد، ماشین ها و پرندگان را در طول انیمیشن به حرکت درآورید، این ویژگی به پروژه موجود در ویدئو جان بیشتری می بخشد.

آخرین نسخه‌های Lumion بسیار توسعه‌یافته‌تر از نسخه‌های قبلی هستند، که واقعاً ثابت می‌کند که توسعه‌دهندگان برای بهتر کردن آن تلاش زیادی کرده‌اند، به عنوان مثال در نسخه قدیمی lumion، آسمان واقعی به نظر نمی‌رسد. با این حال، اکنون Lumion از تصاویر HDR آسمان استفاده می کند، به طور خاص، ۴۴ مدل آسمان (آسمان روز و شب) که یک آسمان واقعی شگفت انگیز را ارائه می دهد، همچنین کیفیت رندرها بسیار بهبود یافته است، آخرین نسخه ها تصاویری شبیه به واقعیت ارائه می دهند. و این هدف واقعی رندرهای سه بعدی است.

همیشه در تنوع، lumion با نقشه های از پیش بارگذاری شده از محیط های مختلف، منظره ساده، کوه، جزیره و دریا و حتی بیابان ارائه می شود تا به شما امکان ادغام پروژه خود را در یک محیط واقعی بدهد، این گزینه فقط در lumion وجود دارد که باعث می شود کار راحت تر انجام شود.

سیستم مورد نیاز برای نصب و اجرای لومیون:

Lumion برای اطمینان از رندر سریع و نتایج روان نیاز به یک کامپیوتر با کارایی بالا، با کارت گرافیک خوب دارد، مانند هر نرم افزار گرافیکی سه بعدی، یک کامپیوتر باید کارت گرافیک خوب، یک اینتل و یک کارت گرافیک خارجی، یک پردازنده قوی برای نتایج سریع داشته باشد. و همچنین برای ایمنی کامپیوتر شما.

لومیون

Lumion همچنین امکان ذخیره کار، ذخیره صحنه های مختلف را فراهم می کند و مهمتر از همه، در صورتی که با استفاده از هر نوع نرم افزار مدل سازی چیزی را در حالت سه بعدی خود تغییر دهید، به جای انجام مجدد کل کار در lumion، می توانید فقط آن را جایگزین کنید. ۳D قبلی در lumion با تغییر جدید و lumion تمام بافت ها و اشیاء موجود در فایل را حفظ می کند، این گزینه واقعا شگفت انگیز است و می تواند به شما کمک کند در زمان زیادی صرفه جویی کنید.

علاوه بر کتابخانه غنی، حتی ممکن است بافت های شخصی خود را اضافه کنید. این گزینه قبلاً در اولین نسخه های قبلی lumion وجود داشت، و هنوز هم وجود دارد، حتی اگر کتابخانه بسیار متنوع و غنی است.

کار با فایل های بزرگ در لومیون

هنگام استفاده از لومیون برای رندر، بهتر است تا حد امکان حجم فایل سه بعدی را کاهش دهید. گاهی اوقات بهتر است از استفاده از اشیاء و بافت‌های نرم‌افزار سه‌بعدی که قبلاً مدل‌سازی می‌کردید، خودداری کنید، زیرا Lumion از قبل دارای یک کتابخانه غنی شخصی است، اگر فایل سه بعدی بیش از حد سنگین باشد بر عملکرد رایانه شما و حتی عملکرد Lumion تأثیر می‌گذارد و کند می‌شود. پایین کار و رندر.

برای کاهش حجم فایل به خصوص اگر روی یک پروژه شهری با اجسام خارجی زیاد کار می کنید، گاهی لازم است پروژه را به قسمت های مختلف تقسیم کنید و پس از انجام تمام بافت ها و تغییرات آن را قسمت به قسمت وارد کنید. همچنین استفاده از لایه ها و تخصیص هر خانواده از اشیاء به لایه های مجزا مناسب است و تمام لایه ها را فقط در انتها قبل از رندر فعال می کند.

علاوه بر نکات قبلی، می‌توانید اندازه صحنه‌های سه بعدی خود را در نرم‌افزار مدل‌سازی قبل از صادرات به lumion، SketchUp، ۳ds Max، Revit یا Archicad یا هر نرم‌افزار مدل‌سازی دیگری کاهش دهید، که هر کدام گزینه‌های خاصی برای کاهش اندازه دارند. از فایل ها

راحتی در استفاده با لومیون

لومیون نرم افزاری است که اساساً برای معماران ساخته شده است، اما بسیار آسان است که هر کسی می تواند با آن کار کند، نیازی به دانش نرم افزار سه بعدی زیادی ندارد، گزینه ها و رابط به هیچ وجه پیچیده نیست، در واقع به نظر می رسد بازی ویدیویی، و درک نحوه عملکرد نرم افزار زمان کوتاهی نیاز دارد و می توانید مستقیماً کار را شروع کنید.

همانطور که قبلاً گفتیم، lumion یک نرم افزار فقط رندر است، اگر در آینده ابزارهای مدلسازی را با رعایت گزینه ها و دستورات ساده اضافه کنند، بسیار عالی خواهد بود، زیرا مدل سازی برای تکمیل تمام جزئیات، برخی از آفیس ها، زمان و تلاش زیادی می برد. شرکت ها از اتوکد برای طرح های دو بعدی و تمام جزئیات استفاده می کنند. معمار باید دو بعدی را با یک نرم افزار کار کند و سپس با استفاده از نرم افزار دیگری مدل سازی را انجام دهد و در نهایت با Lumion رندر را انجام دهد، از ابتدا تا انتها یک پروسه طولانی است . یک فرآیند ایده آل این است که روی پلان های دو بعدی با یک نرم افزار کار کنید و مانند اکثر معماران، مدل سازی و رندرینگ را با نرم افزار دیگری انجام دهید.

معایب انتخاب لومیون

گاهی اوقات ممکن است حرکت در داخل پروژه با استفاده از Lumion، چرخش و رفتن از نقطه ای به نقطه دیگر دشوار باشد، ممکن است کند باشد و کمی زمان ببرد، همچنین lumion مانند اکثر نرم افزارها از دستورات میانبر استفاده نمی کند. cntr+Z برای خنثی کردن یا cntr+S برای ذخیره در lumion وجود ندارد، نکته دیگر در مورد lumion این است که نرم افزار بسیار گران قیمت است و وقتی صحبت از قدرت محاسباتی به میان می آید بسیار سخت است، آخرین نسخه های Lumion واقعاً سخت است و می تواند. اگر روی لپ تاپ های متوسط ​​کار کنید، باید از ایستگاه های کاری استفاده کنید. نسخه های قدیمی روی لپ تاپ کار می کنند اما کیفیت رندر در مقایسه با جدیدترین ها پایین است.

علاوه بر این لومیون نسخه ای برای مک ارائه نمی دهد، فقط ویندوز است، اگرچه این نرم افزار در حال حاضر واقعا شناخته شده است و توسط بسیاری از معماران و دفاتر استفاده می شود و از زمانی که نسخه های زیادی از آن وجود دارد، بارها توسعه یافته است، اما وجود ندارد. هیچ نسخه ای برای رایانه های مک. مساحت کار به ۲ کیلومتر مربع محدود می شود، در صورتی که یک دفتر در یک پروژه بزرگ کار کند، این نقطه می تواند آزاردهنده باشد و آنها باید پروژه را تقسیم کنند.

در حال حاضر، لومیون سریع‌ترین نرم‌افزار رندر در بازار است که مزایا بیشتری نسبت به معایبش دارد و با هر نسخه، ابزارها و ویژگی‌های جدیدی با توجه به نیاز معماران و طراحان اضافه می‌شود . لذا اگر میخواهید یک معمار حرفه ای باشید، شرکت در دوره های آموزش لومیون را در اولویت قرار دهید.

 

توجه: این مطلب یک رپورتاژ آگهی (تبلیغات) بوده و پورتال جامع مهندسین ایران هیچگونه نظر و مسئولیتی ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک های مفید
دکمه بازگشت به بالا

دانلود فایل

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.