رپورتاژ آگهی

چگونه در آزمون طراحی معماری 1402 قبول شویم؟

آزمون طراحی معماری نظام مهندسی یکی از آزمون‌های مهم و سطح بالا برای داوطلبان محسوب می‌شود. در این آزمون، سطح سؤالات بسیار بالاست و قبولی در آن نیاز به مهارت و اطلاعات کافی دارد. هر سال تعداد قابل توجهی از کسانی که در این آزمون شرکت می‌کنند رد می‌شوند. برای قبولی در این آزمون، لازم است که افراد مباحث بسیاری را با دقت مورد مطالعه قرار دهند و با آمادگی کامل در آن شرکت کنند.

با توجه به اینکه شیوه سؤال‌دهی و تصحیح آزمون با حساسیت زیادی همراه است، داوطلبان باید بتوانند راهکار مناسبی را مانند استفاده از پکیج ها یا کلاس های آمادگی آزمون طراحی معماری برای قبولی در آزمون انتخاب کنند. در ادامه قصد داریم مطالبی را برای پذیرش در آزمون طراحی معماری بیان کنیم و بهترین راهکار را به شما معرفی کنیم.

آزمون طراحی معماری

چگونگی پذیرش در آزمون طراحی معماری

به‌طورکلی برای این‌که بتوانید در چنین آزمونی موفق شوید، باید یک‌سری نکات مهم را رعایت کنید و مرحله‌به‌مرحله به‌صورت دقیق پیش بروید. در ادامه ما مسیری برای کسب موفقیت به شما نشان می‌دهیم که پیروی از آن احتمال قبولی در آزمون را بیشتر خواهد کرد.

  • منابع موردنیاز برای آزمون طراحی معماری

پیدا کردن منابع معتبر یکی از مهم‌ترین مسائلی است که باید به آن توجه داشته باشید. درواقع با در دست داشتن منابع کافی و مناسب، شما می‌توانید اطلاعات درست و کامل‌تری را دریافت کنید. منابعی که شما انتخاب می‌کنید، حتماً باید معتبر و به‌روز باشند و مطمئن شوید که از سطح علمی بالایی برخوردارند. استفاده از تجربه دیگر داوطلبانی که در آزمون توانسته‌اند قبول شوند نیز می تواند در انتخاب منابع به شما کمک کند.

  • برنامه‌ریزی درست برای مطالعه

بعد از این‌که منابع آزمون را مشخص کردید، باید یک برنامه‌ریزی خوب و درست داشته باشید تا بتوانید مطابق آن منابع آزمون را مطالعه کنید. روش شما برای کسب آمادگی قبل از آزمون بسیار اهمیت دارد. اگر یک برنامه‌ریزی کامل و صحیح داشته باشید و به آن عمل کنید، مباحث را به‌صورت مفید یاد خواهید گرفت.

قبولی در آزمون به شرطی امکان‌پذیر است که شما منابع معتبر را به‌صورت کامل و با ریز نکات آن مطالعه کنید. معمولاً در مجموعه های آموزشی طراحی معماری نظام مهندسی، نکات مهم و بخش‌های مهم آزمون‌های طراحی معماری را به‌طور کامل جمع‌آوری کرده‌اند که با تهیه آنها داوطلبان می‌توانند در زمان خود صرفه‌جویی کنند.

در برنامه‌ریزی خود حتماً زمانی را به تحلیل آزمون‌های پیشین طراحی معماری اختصاص دهید. با انجام تمرینات بیشتر و شرکت در آزمون‌های مختلف، شما آمادگی بیشتری پیدا می‌کنید. یک مزیت انجام چنین آزمون‌هایی این است که می‌توانید متوجه اشکالات خود در حل سؤالات شوید و با بررسی این مشکلات، تلاش کنید آن‌ها را از میان بردارید. فراموش نکنید که تمرین و تکرار در رسم نقشه و کار با ابزار مختلف، می‌تواند برای قبولی در آزمون شما را آماده کند.

آزمون طراحی معماری

  • ارزیابی عملکرد خود در آزمون

یکی دیگر از مواردی که تأثیر اساسی بر قبولی شما در آزمون دارد، کارکرد شما در سر جلسه آزمون است. پس از این‌که منابع خود را برای مطالعه تعیین کردید و با یادگیری، تمرین و تکرار برای آزمون آماده شدید، باید عملکرد مناسبی از خود در جلسهٔ آزمون نشان دهید. در ادامه چند نکتهٔ مهم در این زمینه را برای شما بیان می‌کنیم که توجه به آن‌ها برای قبولی در آزمون طراحی معماری ضروری است.

  1. شما باید در ابتدا سؤال را با دقت بررسی کنید و به تمام بخش‌های خواسته‌شده توجه داشته باشید. برای این کار می‌توانید نکات موجود در سؤال را در جایی بنویسید و مرحله‌به‌مرحله به آن‌ها پاسخ دهید. شما باید همهٔ ابعاد سؤال را در نظر بگیرید و با دقت تمام به آن پاسخ دهید. یک اشتباه کوچک می‌تواند مشکل بزرگی برای شما به وجود آورد.
  2. مورد دیگری که باید بتوانید آن را به‌خوبی مدیریت کنید، زمان آزمون شماست. برای انجام آزمون طراحی معماری ۸ ساعت زمان دارید که باید در این مدت سؤال را به‌طور کامل پاسخ داده باشید. اگر پیش از آزمون تمرینات را به‌خوبی انجام داده باشید، می‌توانید در این مرحله موفق شوید.
  3. با توجه به این‌که سر جلسه‌ آزمون، ترسیم نقشه با دست صورت می‌گیرد، باید به نکات و اصول ترسیمی توجه داشته باشید.

قبولی در آزمون طراحی معماری نیازمند چه چیزی است؟

در صورتی که تصمیم دارید در آزمون طراحی معماری نام مهندسی شرکت کنید، باید یک روش مناسب برای آمادگی در آزمون انتخاب کنید. شما می‌توانید با تهیه منابع و برنامه‌ریزی به‌صورت خودخوان، شروع به مطالعه کنید. اما این روش می‌تواند سختی‌هایی به همراه داشته باشد. روش دیگر برای کسب آمادگی، شرکت در کلاس‌های حضوری طراحی معماری در این زمینه است که این مورد هم برای بسیاری از افراد امکان‌پذیر نیست.

راه‌حل دیگر برای موفقیت و قبولی در این آزمون، تهیه مجموعه آموزش طراحی معماری است که مشکلات دو روش قبل را ندارد و مزایای بسیاری هم برای داوطلبان به همراه خواهد داشت. بعد از انتخاب روش مناسب، شما باید با اراده بالا مطالعات خود را آغاز کنید و پیگیر آن باشید، سپس با تهیه وسایل و ابزار موردنیاز، تمرینات خود را انجام دهید.

بهترین پکیج آموزشی برای آزمون طراحی معماری

آزمون طراحی معماری

همان‌طور که گفتیم، آزمون طراحی معماری نظام مهندسی سطح بالایی دارد و قبولی در آن کار هر کسی نیست. یکی از پکیج های آموزشی خوب در سطح اینترنت که می توانید از آن برای شرکت در آزمون شرکت کنید، مجموعه مهندس ساسان بساطی است. ایشان در وبسایت مدرسه معماری آنلاین به نشانی www.archschool.online آموزش هایی را برای آمادگی آزمون منتشر می کنند که می تواند برای کسب نتیجه قبولی در آزمون طراحی خیلی به شما کمک کند.

جمع‌بندی

سختی قبولی در آزمون طراحی معماری نظام مهندسی سبب شده‌ است تا داوطلبان این آزمون به دنبال راهی برای کسب موفقیت خود باشند. راه‌های مختلفی برای پذیرش در آزمون نظام مهندسی وجود دارد که در این مطلب سعی کردیم توضیحات کلی درمورد آن خدمت شما ارائه کنیم. با سعی و تلاش و استفاده از مجموعه های آموزشی، آمادگی شما برای آزمون و قبولی در آن بیشتر می‌شود.

 

توجه: این مطلب یک رپورتاژ آگهی (تبلیغات) بوده و پورتال جامع مهندسین ایران هیچگونه نظر و مسئولیتی ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک های مفید
دکمه بازگشت به بالا

دانلود فایل

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.