مصالح ساختمانی

خرید شیشه رنگی از تتراگلس، تنوع رنگ و طرح بی‌ نظیر

شیشه از جمله کاربردی‌ترین مواد مصرفی در جهان به شمار می‌رود که به وفور در صنایع مختلف همچون معماری، خودروسازی، پزشکی، تزئینات و… مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از انواع شیشه‌های رایج را می‌توان شیشه رنگی دانست که در معماری ایرانی جایگاه ویژه ای به خود اختصاص داده است. این مدل شیشه‌ها در رنگ و طرح‌های منحصر به فردی به بازار عرضه می‌شوند و سلیقه تمام افراد را پوشش می‌دهند. آیا شناختی نسبت به ویژگی‌های شیشه رنگی دارید و می‌دانید که انواع آن شامل چه مواردی می‌شود؟

آشنایی با شیشه رنگی

شیشه رنگی یک مدل شیشه بوده که در دکوراسیون و معماری به وفور مورد استفاده قرار می‌گیرد. امروزه شاهد عرضه انواع مختلفی از شیشه رنگی به بازار هستیم. هر یک از انواع شیشه‌‌های رنگی ویژگی‌‌های متفاوتی داشته و براساس آن، می‌تواند در مصارف به‌ خصوصی به‌ کار گرفته شود. در بین شیشه‌‌های رنگی، ویژگی‌‌های مشترک بسیاری به‌ چشم می‌خورند. یکی از آن‌ها را می‌توان قابلیت سکوریت شدن دانست. از جمله ویژگی‌‌های شیشه‌‌های رنگی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • شیشه رنگی اثر روان‌ شناختی داشته و نور رنگی را در فضا منتشر می‌سازد.
  • شیشه‌های رنگی در دید شخص اختلال ایجاد کرده و حریم شخصی را حفظ می‌کنند.
  • این مدل شیشه‌ها از خاصیت آکوستیک برخوردار هستند؛ به این معنا که صداها را جذب کرده و اجازه نمی‌دهد که صداها به فضاهای دو طرف شیشه انتقال یابند.
  • میزان نور و گرمای ورودی به فضای درونی کاهش می‌یابد. ( رنگ شیشه در میزان اثرگذاری این مسئله نقش دارد.)

معرفی انواع شیشه رنگی

شیشه‌‌ها دارای مدل‌‌های مختلفی بوده که هر یک از آن‌ها ویژگی‌های به خصوصی دارند. هر یک از این شیشه‌ها براساس ویژگی‌های خود قادر به عبور میزان معینی از نور هستند و به‌ تبع از نظر قیمتی نیز تفاوت‌های زیادی میان آن‌‌ها دیده می‌شود. از جمله انواع شیشه‌های رنگی می‌توان به شیشه رنگی لاکوبل، متولکس و متالیک اشاره کرد.

شیشه رنگی لاکوبل

شیشه‌های رنگی لاکوبل در دو مدل شفاف و مات به بازار عرضه می‌شوند. از لحاظ رنگ، تنوع بیشتری میان شیشه‌های لاکوبل مات در مقایسه با مدل شفاف آن دیده می‌شود. از دیگر اسامی لاکوبل می‌توان به براق نیز اشاره کرد؛ چرا که فرمی براق و خاص داشته و توجه افراد را به سمت خود جلب می‌کند. یک طرف این مدل شیشه‌ها پوشیده شده از رنگ بوده و امکان تهیه آن به دو شکل پشت رنگی براق یا پشت رنگی مات وجود دارد. شیشه رنگی لاکوبل دو سطح ایمن و ایمن پلاس داشته که امکان ندارد شاهد خش خوردگی آن باشید. در صورتی که این مدل شیشه بشکند، به شکل خرده شیشه در اطراف پخش نخواهد شد.

شیشه رنگی لاکوبل

شیشه رنگی متولکس

از لحاظ کیفیت فرق خاصی میان شیشه رنگی متولکس با شیشه رنگی لاکوبل دیده نمی‌شود؛ اما به علت اینکه این مدل شیشه گرد و غبار و چربی را به سرعت جذب می‌کند، از آن در فضای آشپزخانه جهت ساخت کابینت و میز به کار نمی‌گیرند. تفاوت‌‌های به خصوصی از لحاظ ساختاری میان شیشه رنگی متولکس با لاکوبل دیده می‌شود.

برای نمونه، این شیشه سطحی غیرصیقلی داشته و مات دیده می‌شود؛ از این رو، سریع‌تر دچار آلودگی و کثیفی شده و برای پاکسازی آن، کار سخت تری را در پیش دارید. این در حالی است که به کمک شیشه رنگی متولکس به خوبی می‌توان فضا را تفکیک کرد و حریم شخصی را رعایت نمود. نور شدید قادر به عبور از این مدل شیشه نبوده و این مورد، یک مزیت بزرگ برای شیشه رنگی متولکس به حساب می‌آید.

شیشه رنگی متالیک

شباهت بسیاری میان شیشه رنگی متالیک با شیشه رنگی لاکوبل دیده می‌شود. از جمله ویژگی‌های مشترک آن‌‌ها می‌توان به صیقلی و قابل سکوریت بودن، لمینت و… اشاره کرد. درخشان و براق تر به نظر رسیدن شیشه رنگی متالیک از جمله تفاوت‌های میان این مدل شیشه‌‌ها با شیشه‌های رنگی لاکوبل به شمار می‌رود. این نوع شیشه‌ها طیف رنگی وسیعی داشته و در برابر نور شاهد متبلور شدن آن‌ها خواهید بود.

تتراگلس: بهترین انتخاب برای خرید شیشه رنگی

شرکت تتراگلس با تولید انواع شیشه رنگی باکیفیت و تنوع بالا، یکی از بهترین گزینه‌ها برای خرید شیشه رنگی است. اگر به دنبال خرید شیشه رنگی باکیفیت و با قیمت مناسب هستید، تتراگلس را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید شیشه رنگی از تتراگلس، می‌توانید به وبسایت این شرکت به آدرس https://tetraglass.net/ مراجعه کنید یا با کارشناسان فروش این شرکت با شماره‌های ۰۲۱۷۷۰۰۰۲۲۹ و ۰۹۱۲۷۲۲۸۵۲۱ تماس بگیرید.

مزایای خرید از تتراگلس

خرید شیشه رنگی از تتراگلس مزایای زیر را به همراه دارد:

  • تنوع رنگ و طرح بالا
  • کیفیت بالای محصولات
  • قیمت مناسب
  • خدمات پس از فروش

نمونه کارهای شیشه رنگی تتراگلس

شرکت تتراگلس با تولید انواع شیشه رنگی در ابعاد و ضخامت‌های مختلف، امکان استفاده از این محصول در فضاهای مختلف را فراهم می‌کند. در ادامه به معرفی برخی از نمونه کارهای شیشه رنگی تتراگلس می‌پردازیم:

شیشه رنگی برای پنجره‌ها و درب‌ها

شیشه رنگی یکی از بهترین گزینه‌ها برای استفاده در پنجره‌ها و درب‌ها است. این نوع شیشه با ایجاد جلوه‌ای زیبا و متفاوت، می‌تواند به تغییر فضای مورد نظر شما کمک کند.

شیشه رنگی برای پارتیشن‌ها

شیشه رنگی یکی از گزینه‌های مناسب برای استفاده در پارتیشن‌ها است. این نوع شیشه با ایجاد فضایی خصوصی و در عین حال زیبا، می‌تواند به بهبود دکوراسیون داخلی شما کمک کند.

شیشه رنگی برای پارتیشن‌ها

شیشه رنگی برای کابینت‌ها

شیشه رنگی یکی از گزینه‌های مناسب برای استفاده در کابینت‌ها است. این نوع شیشه با ایجاد جلوه‌ای زیبا و مدرن، می‌تواند به بهبود دکوراسیون آشپزخانه شما کمک کند.

شیشه رنگی برای پله و نرده‌ها

شیشه رنگی یک روش زیبا و خلاقانه برای جذابیت بیشتر پله ها و نرده ها است. می‌توان از آن برای ایجاد ظاهری مدرن و شیک یا سنتی و کلاسیک استفاده کرد. شیشه رنگی همچنین می‌تواند برای افزودن کمی رنگ و نور به یک فضای کم نور استفاده شود.

شیشه رنگی برای پله و نرده‌ها

شیشه رنگی دیوارپوش

شیشه رنگی دیوارپوش نوعی شیشه است که با استفاده از رنگ‌های مختلف، جلوه‌ای زیبا و منحصربه‌فرد به دیوار می‌بخشد. این نوع شیشه در دو نوع شفاف و مات وجود دارد. شیشه رنگی دیوارپوش شفاف، نور را به خوبی از خود عبور می‌دهد و فضایی روشن و دلباز ایجاد می‌کند. شیشه رنگی دیوارپوش مات، نور را به خوبی از خود عبور نمی‌دهد و فضایی خصوصی و دنج ایجاد می‌کند.

شیشه رنگی دیوارپوش

سخن پایانی

شیشه رنگی یکی از انواع شیشه‌ها بوده که استفاده از آن در طراحی معماری، دکوراسیون داخلی و پارتیشن شیشه ای رایج است. لاکوبل، متولکس و متالیک نمونه‌‌هایی از انواع شیشه‌های رنگی به شمار می‌روند که طرفداران زیادی دارند. این مدل شیشه‌ها در طرح و رنگ‌های بی‌نظیری توسط مجموعه تتراگلس به بازار عرضه می‌شوند. شرکت تتراگلس با ارائه قیمت‌های مناسب برای محصولات خود، امکان خرید شیشه رنگی باکیفیت را برای مشتریان خود فراهم می‌کند. با خرید شیشه رنگی از این مجموعه می‌توانید در کنار کیفیت بالای محصول، از ویژگی‌های خوب آن همچون کاهش عبور نور آفتاب از طریق شیشه نیز بهره‌مند شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک های مفید
دکمه بازگشت به بالا

دانلود فایل

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.