مهندسی معماری

طراحی بلندترین آسمانخراش آفریقا در مصر

طراحی بلندترین آسمانخراش آفریقا در مصر توسط زاها حدید

در این مطلب قصد داریم شما را با بلند ترین آسمانخراش آفریقا در مصر که توسط مهندس معمار برجسته عراقی زاها حدید طراحی شده است آشنا کنیم پس در ادامه با پورتال جامع مهندسین ایران همراه باشید.

 برج نیل

پس از گذشت یک دهه کشور مصر به ایده خود برای ساخت بلندترین ساختمان آفریقا بازگشته است. آسمانخراشی که در مرکز شهر قاهره واقع شده بود و ساخت آن در خلال نا آرامی های سیاسی سال ۲۰۱۱ در زمان ریاست حُسنی مبارک به تعویق افتاد. لذا ساکنان رودخانه نیل در مرکز قاهره تا مدتی دیگر میزبان ادامه ساخت بلندترین آسمان خراش قاره آفریقا که توسط زاها حدید در سال ۲۰۰۷ طراحی شده خواهند بود.

رئیس جمهور عبدالفتاح السیسی و دولت وی در حال همکاری با توسعه دهندگان پروژه و گروه معماری زاها حدید هستند تا برنامه ساخت برج ۷۰ طبقه نیل را آغاز کنند. این پروژه مدرن با نگاهی به هویت شهر قاهره، رود نیل و اهرام مصر امیدوار است تا به واسطه چنین ساختمان به رشد و توسعه کشور مصر کند.

طراحی برج نیل

ساخت برج در مواجهه با اصلاحات اقتصادی و رشد ارز به تعویق افتاده و واردات متریال های ساختمانی را غیرممکن کرده بود. اکنون توسعه دهندگان امیدوارند با رشد ۲۵۰ میلیاد دلاری پروژه های ساختمانی در کشور مصر، آسمانخراش نیل را تکمیل کنند. مردم قاهره امیدوارند با بودجه ۶۰۰ میلیون دلاری که برای تکمیل برج نیل توسط رئیس جمهور السیسی و دولت مصر در نظر گرفته شده، چنین پروژه هایی را برای رشد مناطق شهری مصر افزایش دهند. 

طراحی بلند ترین آسمانخراش آفریقا در مصر

طرح برج نیل شامل ۳۶ طبقه آپارتمان لوکس، کازینو، چشمه آب گرم، باشگاه شبانه، واحد های تجاری و ۳۲۰ اتاق هتل می باشد. با استارت خوردن تکمیل این پروژه، حوزه های اطراف این ساختمان به واسطه اهمیت سرمایه گذاری پروژه های تجاری در پایتخت کشور در حال پیشروی می باشند. 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک های مفید
دکمه بازگشت به بالا

دانلود فایل

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.