رپورتاژ آگهی

رمز و رازهای پنهان سرویس آسانسور

سرویس آسانسور

سرویس آسانسور یعنی بازبینی قطعات نصب شده و برای نگهداری از آسانسور باید نظارت مستمر بر این قطعات، پس از نصب آسانسور انجام شود. به طور کلی سیستم هایی که دارای موتور می باشند نیازمند سرویس و نگهداری و بازبینی دوره ای می باشند، به خصوص سیستم هایی که ایمنی، نقش بسزایی در آن اجرا می کند و خرابی در آن باعث خطرات جانی می گردد.

برای همین سرویس آسانسور کمتر از نصب آن اهمیت ندارد و باید به طور منظم و حداقل ماهانه یک بار توسط متخصص تحت بازبینی قرار بگیرد تا از خطرات احتمالی آن پیشگیری شود و خسارت جانبی به ساختمان یا افرادی که از آن استفاده می نمایند وارد نشود.

 آسانسورها وسایل جالب و پیچیده ای می باشند و حادثه آفرینی آن ها نباید دست کم گرفته شود. با توجه به این حوادث، وقتی حرف از سرویس آسانسور، سرویس و نگهداری آسانسور می گردد، خیلی ها با سهل انگاری، نیاز به سرویس آسانسور و بازدید و سرویس ماهانه را نادیده می گیرند.

بااین حال همه قبول داریم که هزینه سرویس آسانسور و سرویس آسانسور قطعا به هزینه های احتمالی جانی آن می ارزد! البته دور از واقعیت نیست که تعمیرکار آسانسور ناکارآمدی که بر سرویس آسانسور و بالابر اشراف ندارد می تواند مردم را به استفاده از خدمات تعمیر و نگهداری آسانسور بی رغبت کند.

سرویس آسانسور

 

چه افرادی که به نکات سرویس آسانسور توجه می نمایند؟

همان طور که می دانید، عملکرد درست آسانسور در یک مجتمع مسکونی یا اداری، اهمیت زیادی دارد؛ چون باعث حفظ جان و امنیت ساکنان آپارتمان می گردد. برای سرویس آسانسور و تعمیر قطعات داخلی آسانسور، شما باید از افرادی برای این کار استفاده کنید که تخصص و تجربه این کار را دارند.

افراد متخصص و حرفه ای، در زمان سرویس آسانسور، ابتدا از وضعیت آسانسور، قطعات آسانسور و موتور آسانسور بازدید می نمایند و موارد مهم را یادداشت می نمایند تا بتوانند قطعات فرسوده و خراب را تعمیر یا تعویض می نمایند.

با کمک کارشناسان با تجربه و آموزش دیده، شما از عملکرد درست قطعات آسانسور، موتور آسانسور و عملکرد مناسب آسانسور اطمینان خواهید داشت و می توانید با خیال راحت تر از آسانسور استفاده کنید.

کارشناسان حرفه ای و مناسب برای سرویس آسانسور باید کارت کارشناسان مجاز داشته باشند؛ چون این کارت ها بیانگر دانش فنی و تجربه عملی افراد می باشند و شما می توانید راحت تر به این افراد اطمینان کنید و سرویس و نگهداری کامل آسانسور خود را به این افراد بسپارید.

نگه داشتن آسانسور در شرایط عالی برای امنیت کسانی که از آن استفاده می نمایند حیاتی است. خبر خوب این است که نکاتی مهم در مورد نگهداری از آسانسور وجود دارد که اگر به آن ها توجه کنید آسانسور ساختمان شما ناگهان بین طبقات گیر نمی کند و متوقف یا خراب نمی گردد. با نگهداری درست از آسانسور می توانید عمر مفید آن را هم افزایش دهید.

روزانه عملکرد آسانسور را بررسی کنید

این کار باید همگام با ثبت عملکرد آسانسور انجام شود. زمان وارسی آسانسور باید حواس تان باشد کسی عمدا اشتباهی نکرده باشد و همه چیز خوب کار کند. خراب کاری عمدی یکی از عوامل اصلی است که به خراب شدن آسانسور و نیاز به تعمیر آن منجر می گردد.

حواستان را در زمان رنگ کردن آسانسور جمع کنید

از آن جا که رنگ چسبنده امکان دارد باعث شود ضربه گیرهای پلاستیکی درهای آسانسور شل شوند یا از جا در بیایند، زمان رنگ زدن درهای آسانسور باید دقت کافی داشته باشید. محض احتیاط می توانید یک لایه وازلین روی ضربه گیرهای درها بزنید.

نظافت اسانسور را اصولی انجام دهید

قطعات اصلی ساز و کار های داخلی آسانسور در تماس با مواد نا آشنا امکان دارد فرسوده شوند. در واقع اصلی ترین علت مشکلات فنی آسانسور، فرسودگی به خاطر تماس با مواد شوینده ای است که نیرو های نظافت ساختمان برای انجام امور نظافتی آن ها استفاده می نمایند.

اگر شوینده ای که مورد تأیید سازنده آسانسور نباشد در دسترس ندارید باید اصلا از خیر استفاده از مواد شوینده بگذرید. می توانید با یک شرکت خدمات امور نظافتی با تجربه تماس گرفته و از آن ها در این مورد راهنمایی بگیرید.

تعویض قطعات آسانسور در زمان مناسب

چراغ های داخل کلید های آسانسور بالاخره خراب می شوند. چراغ های داخل کابین آسانسور هم امکان دارد بسوزند. باید مطمئن شوید مشکلات این چنینی هرچه زودتر برطرف می شوند تا حادثه ای پیش نیاید یا ساکنین ساختمان اعتراضی ننمایند.

طرفیت آسانسور را نادیده نگیرید!

نظافتچی های ساختمان کسانی می باشند که بیشتر از همه با آسانسور وسایل سنگین حمل می نمایند. استفاده بیش از ظرفیت آسانسور ر باعث می شود برای کسانی که از آسانسور استفاده می نمایند خطرات جدی ایجاد کند.

مهم تر از همه این است که وسایلی که بیش از یک چهارم ظرفیت وزنی آسانسور وزن دارند را با آن حمل نکنید. اگر مجبورید هر چیز سنگینی را در ساختمان بالا و پایین کنید باید آسانسوری مخصوص بار برای ساختمان در نظر بگیرید.

امنیت آسانسور زمان آتش سوزی را بررسی کنید

امکان فرار اضطراری از آسانسور زمان آتش سوزی را بررسی کنید. اگر از ایمن بودن آسانسور خود برای مواقع اضطراری مطمئن نیستید، از یک شرکت معتبر تعمیر و نگهداری آسانسور مشاوره بگیرید.

در پایان هر دوره از سرویس آسانسور، کارشناس موظف است چک لیستی به مدیر ساختمان ارائه کند. در این لیست باید تست های انجام شده، سرویس های لازم، قطعات یدکی مورد نیاز و تعمیر لازم ذکر گردد تا پیگیری های لازم برای انجام آن صورت بگیرد.

 

توجه: این مطلب یک رپورتاژ آگهی (تبلیغات) بوده و پورتال جامع مهندسین ایران هیچگونه نظر و مسئولیتی ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

دانلود فایل

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.