مهندسی کامپیوتر

چطور از گوگل ترنسلیت در اپ‌های اندروید استفاده کنیم؟

گوگل ترنسلیت یا ترجمه گوگل یکی از بهترین ابزارهای ترجمه آنلاین متن به‌شمار می‌رود و در سال‌های اخیر علاوه‌بر ترجمه‌ی متن تایپی، ویژگی‌های کاربردی جدید دیگری نیز به آن افزوده ‌شده است.

از گوگل ترنسلیت در تمام اپ‌های گوشی‌های اندرویدی می‌توان استفاده کرد. شما به‌ راحتی با انتخاب تکه‌ای از متن و یک ضربه روی صفحه، می‌توانید ترجمه آن را مشاهده کنید.

برای استفاده از گوگل ترنسلیت، می‌توانید از اپ یا نسخه وب آن استفاده کنید. این ویژگی گوگل ترنسلیت شکاف زبان را از بین برداشته است؛ زیرا به‌عنوان مثال، می‌توانید با کمک گوگل ترنسلیت در واتساپ مکالمات چند زبانه داشته باشید.

استفاده از گوگل ترنسلیت در تمام اپ‌های اندرویدی

برای ترجمه زبان‌های خارجی به زبان خود لازم نیست به اپ گوگل ترنسلیت مراجعه و متن را در کادر وارد کنید. به‌ کمک گزینه‌ Tap to Translate که در تمام اپ‌های اندروید وجود دارد و مانند شورتکات یا اکستنشن است، می‌توانید متن را انتخاب و روی این گزینه کلیک کنید تا متن ترجمه‌شده برایتان به‌ نمایش دربیاید. برای استفاده از این قابلیت ابتدا باید آن را فعال کنید.

فعال‌کردن Tap to Translate

گوگل ترنسلیت را از پلی استور دریافت کنید. اگر از قبل اپ گوگل ترنسلیت در گوشی‌تان وجود دارد، آن را به آخرین نسخه آپدیت کنید. اپ گوگل ترنسلیت را اجرا کنید و به بخش تنظیمات آن وارد شوید.

Translate Google

 

فعال‌کردن Tap to Translate

در صفحه تنظیمات، گزینه Tap to Translate را انتخاب کنید.

فعال‌کردن Tap to Translate

در صفحه بعدی، باید گزینه Enable را فعال کنید.

فعال‌کردن Tap to Translate

هر زمان که احساس کردید دیگر به این گزینه نیازی ندارید یا اگر آیکون شناور گوگل ترنسلیت روی صفحه برایتان ایجاد مزاحمت کرده است، می‌توانید آن را از همین بخش غیرفعال کنید.

✔ حتما بخوانید:  10 نکته تبلیغ نویسی در اینستاگرام در سال 2022

استفاده از گوگل ترنسلیت در برنامه‌های اندرویدی

برنامه‌ دلخواهتان را باز و متن مدنظر برای ترجمه را انتخاب و سپس کپی کنید. حال، آیکون گوگل ترنسلیت در سمت راست بالای برنامه نمایش داده خواهد شد. برای ترجمه روی آن ضربه بزنید. با این کار نسخه ترجمه‌شده متن با کمک گوگل ترنسلیت نمایش داده می‌شود.

برای بستن پنجره گوگل ترنسلیت، آن را نگه دارید و به پایین صفحه بکشید. اگر این کار شدنی نبود، گوگل ترنسلیت را به آخرین نسخه آپدیت کنید.

اکنون می‌توانید جملات و عبارات کامل را بدون صرف وقت برای بازکردن اپ یا وب‌سایت گوگل ترنسلیت، در کمترین زمان و با کمترین تلاش ترجمه کنید. برای این کار فقط کافی است روی آیکون شناور گوگل ترنسلیت ضربه بزنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

دانلود فایل

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.