رپورتاژ آگهی

آموزش شیب بندی ساختمان با پوکه معدنی قروه

شیب بندی ساختمان با پوکه معدنی قروه یکی از اصولی ترین روش ها در ساخت و سازهای امروزی به شمار می رود. این روش ها در چند دهه اخیر کمی بیشتر از گذشته مورد توجه قرار گرفته اند. استفاده از پوکه های معدنی بسیاری از مشکلات ساختمان سازان را دردنیای امروز از بین برده است. شیب بندی در ناحیه کف ساختمان نیز با استفاده از پوکه های معدنی بسیار متداول شده است. پوکه ها کیفیت شیب بندی در محیط ساختمان را به میزان قابل توجهی ارتقا داده اند.

 مراحل شیب بندی ساختمان 

انجام این فرایند ساختمانی در چند مرحله تخصصی صورت می گیرد که برای استفاده بهتر لازم است آن ها را بشناسید.

شیب بندی ساختمان با پوکه معدنی قروه

مرحله انتخاب پوکه معدنی برای شیب بندی 

شیب بندی ساختمان با پوکه معدنی قروه با مدل پوکه فندقی بسیار مطلوب تر بوده و نتایج مطلوب تری به دنبال خواهد داشت. پوکه های فندقی ابعاد مناسب تری داشته و اجرای شیب بندی در محیط ساختمان های امروز را ساده تر می کنند. سایز ۱۰ تا ۲۰ میلی متری این پوکه ها بهترین گزینه برای اجرای شیب بندی در محیط ساختمان به شمار می رود. سبکی این پوکه ها نیز کیفیت اجرای شیب بندی را به میزان قابل توجهی ارتقا می دهد.

به طور کلی برای شیب بندی ساختمان و انتخاب پوکه برای این فرایند باید به کارشناسان فنی این حوزه مراجعه کرده و از نظرات آن ها استفاده کنید. انتخاب نوع و مدل پوکه برای انجام این فرایند عمرانی و ساختمانی یکی از مهمترین نکات به شمار می رود. در صورتی که انتخاب پوکه شیب بندی درست انجام نشود، وزن مضاعفی به ساختمان و اجزای مختلف آن تحمیل شده و ایمنی محیط به خطر می افتد.

مرحله کرم گذاری برای شیب بندی ساختمان

در این مرحله ابتدا چهارگوشه بام اندازه گیری شده و پس از مشخص شدن ابعاد کلی سطح، فرایند کرم گذاری آغاز می شود. کرم آماده شده یک مایه تشکیل شده از سیمان است که به میزان کمی بر روی سطح اعمال می شود. این لایه به قدری سفت تهیه می شود که فرم و مدل آن در ادامه مراحل شیب بندی با استفاده از پوکه معدنی به هم نخورد.

مرحله پر کردن فاصله کرم ها در شیب بندی ساختمان

در ادامه فرایند شمشه گیری نیز با دقت بالا انجام می شود. در این جا از ریسمان هایی برای انجام این فرایند استفاده می کنند.شمشه گیری در قسمت های مختلفی از شیب صورت می گیرد. فاصله بین شمشه ها را لچکی می گویند که با استفاده از پوکه معدنی پر می شود.

پوکه معدنی قروه

نکات مهم برای انجام شیب بندی ساختمان با پوکه معدنی  

برای انجام دقیق و اصولی شیب بندی ساختمان با پوکه معدنی قروه، باید حتما به برخی از مجموعه نکاتی که در این زمینه وجود دارند نیز دقت داشته باشید. برخی از این نکات مهم را در ادامه بررسی می کنیم.

لزوم استفاده از پوکه خالی در ملات 

در تهیه و آماده سازی ملات مورد استفاده در شیب بندی ساختمان با پوکه معدنی قروه، از ترکیب موارد جانبی با ملات پوکه جدا خودداری کنید. در این زمینه استفاده از پوکه به صورت مجزا به حفظ خواص و ویژگی های این متریال کمک شایانی می کند. اضافه کردن سیمان، مخلوط آهکی و… به پوکه، کارایی این متریال را برای عایق کاری ساختمان به میزان قابل توجهی کاهش داده و زمینه ساز بروز مشکلات مختلف در محیط ساختمان می شود.

ترکیب پوکه ماسه ای و فندقی

یکی دیگر از مهمترین نکات شیب بندی ساختمان با پوکه معدنی قروه ترکیب پوکه های فندقی استاندارد با پوکه ماسه ای است. این ترکیب کیفیت و دوام شیب بندی ساختمان شما را به میزان قابل توجهی افزایش داده و از نشست شیب نیز پیشگیری می کند. در میان انواع دسته بندی های پوکه قروه مدل های ماسه ای نیز از ترکیبات کاربردی به شمار رفته و با ابعاد مورد نیاز ارائه می شوند.

عناصر مهم شیب بندی ساختمان با پوکه معدنی 

برای اجرای دقیق و اصولی شیب بندی ساختمان با پوکه معدنی قروه باید برخی عناصر را به خوبی فراهم کرده و در جریان کار مورد استفاده قرار دهید. در پلان شیب بندی در نظر گرفتن فاکتورهای زیر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است:

  1. خرپشته
  2. جان پناه
  3. داکت های مربوط به تهویه و خروجی ساختمان
  4. تراس هایی که در هر یک از طبقات ساختمان در معرض دید قرار گرفته اند
  5. بخش ورودی ساختمان
  6. پله هایی که در بخش حیاط قرار دارند.
  7. دیوارهایی که در مجاورت بخش حیاط قرار دارند.
  8. بخش پاسیو در هر یک از طبقات ساختمان
  9. شیب سقف مورد نظر

شیب بندی ساختمان

در نظر گرفتن ارتفاع استاندارد در شیب بندی ساختمان 

از دیگر نکاتی که در این زمینه مورد بررسی قرار می گیرد، ابعاد و ارتفاع شیب ساختمان مورد نظر است. ارتفاع شیب در ساختمان باید با طول سقف سازگاری داشته باشد. این مسئله تعیین کننده درصد شیب در ساختمان بوده و میزان کشش آب را در محیط مورد نظر مشخص می کند.

چرا از پوکه در شیب بندی استفاده کنیم؟

دلایل بسیاری در دنیای صنعت سبب شهرت هر چه بیشتر پوکه ها شده اند. از میان آن ها می توان به عایق کاری محیط با استفاده از پوکه در شیب بندی اشاره کرد. هر یک از این پوکه ها ساختمان را در برابر صورت و حرارت عایق کاری کرده و سبب جلوگیری از هدر رفت انرژی می شوند. پوکه همچنین سبب در جلوگیری از سنگین شدن وزن سازه ها نقش موثری ایفا می کند. به همین خاطر در سال های اخیر به یکی از پر کاربردترین مصالح تبدیل شده است.

جمع بندی 

در این بخش به بررسی و ارزیابی نکات و دستورالعمل های شیب بندی ساختمان با پوکه معدنی قروه پرداختیم. هر یک از این پوکه ها با روش های تخصصی در این قسمت از محیط ساختمان های امروزی به کار می روند و کیفیت ساخت و ساز را به میزان قابل توجهی ارتقا می دهند. در این زمینه بیشتر از پوکه فندقی در ترکیب با مدل های ماسه ای استفاده می کنند که کیفیت کار را ارتقا می دهند. این پوکه ها اغلب رنج قیمتی متفاوتی در بازارهای فروش دارند.

 

توجه: این مطلب یک رپورتاژ آگهی (تبلیغات) بوده و پورتال جامع مهندسین ایران هیچگونه نظر و مسئولیتی ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

دانلود فایل

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.