رپورتاژ آگهی

با بهترین لوله‌های پلیمری نسل جدید آشنا شوید

لوله‌های قدیمی سیستم لوله‌کشی ساختمان‌ها عموما فلزی یا پلیمری بودند. هر دو این نوع لوله‌ها معایب خود را داشتند و بعد از مدتی مشکلات زیادی در آن‌ها به وجود می‌آمد. به همین خاطر افراد به لوله‌هایی نیاز داشتند که مزایای هر یک از لوله‌های فلزی و پلیمری را داشته باشد. به همین خاطر لوله‌های پنج لایه طراحی و تولید شدند. این لوله‌ها از پنج لایه مختلف ساخته می‌شود که هر یک از این لایه‌ها نقش مهمی در عملکرد لوله دارند. لوله‌های پنج لایه نیوپایپ از بهترین لوله‌های بازار هستند که بسیاری از افراد این لوله‌ها را با نام لوله نیوپایپ می‌شناسند. در ساخت لوله‌های پنج لایه نیوپایپ از بهترین مواد اولیه تولیدی خود کارخانه نیوپایپ استفاده می‌شود تا کیفیت لوله‌ها همیشه در بهترین حالت خود باشد. پنج لایه لوله‌های نیوپایپ عبارت‌اند از:

  1. لایه اول پلیمر PEX
  2. لایه چسب مخصوص
  3. ورق آلومینیوم
  4. لایه چسب مخصوص
  5. لایه دوم پلیمر PEX

لوله نیوپایپ چه تفاوتی با لوله پنج لایه دارد!

یکی از اشتباهات رایج افراد این است که تصور می‌کنند نام لوله‌های پنج لایه، لوله‌های نیوپایپ است. در صورتی که نیوپایپ یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان لوله در ایران است و اولین تولیدکننده لوله پنج لایه در ایران به‌شمار می‌آید. به همین خاطر از زمان‌های قدیم افراد لوله پنج لایه را با برند نیوپایپ می‌شناختند و به همین خاطر بعد از گذشت مدتی نام لوله‌های پنج لایه در بازار به لوله نیوپایپ تغییر پیدا کرد.

درصورتی‌که نیوپایپ خود تولیدکننده لوله پنج لایه است و انواع لوله‌های دیگر را نیز تولید می‌کند. لوله‌های پنج لایه نیوپایپ از بهترین‌های بازار هستند و به همین خاطر بسیاری از افراد به دنبال خرید این لوله‌ها هستند تا در سیستم لوله‌کشی ساختمان خود از آن‌ها استفاده کنند.

لوله‌های نیوپایپ

باید اشاره داشت که هر نوع لوله پنج لایه‌ای، لوله پنج لایه نیوپایپ نیست و لوله‌های شرکت ما از نظر کیفیت و عملکرد با تمام لوله‌های پنج لایه بازار متفاوت هستند. چرا که در ساخت این لوله‌ها از بهترین مواد اولیه تولید صنایع گیتی پسند استفاده می‌شود و از تجربه طولانی نیوپایپ در تولید لوله‌های پنج لایه در تمام مراحل ساخت این نوع لوله‌ها استفاده می‌شود به طوریکه در تدوین استاندارد ملی لوله های پنج لایه نقش فعالی را ایفا نموده است.

انواع لوله‌های پنج لایه را بشناسید

لوله‌های پنج لایه نسل جدیدی از لوله‌ها هستند که برای افزایش کارایی از ترکیب فلز و پلیمر در آن‌ها استفاده شده است. مانند تمام محصولات دیگر، این لوله‌ها نیز انواع مختلفی دارند که افراد بسته به کاربری مورد نیاز خود می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. باید توجه داشت که لوله‌های پنج لایه نیوپایپ از جنس پلیمر PEX هستند و این نوع پلیمر بهترین متریال برای ساخت لوله‌های پنج لایه به‌شمار می‌آید. انواع لوله‌های پنج لایه عبارت‌اند از:

  • لوله پنج لایه PE: از لوله‌های پنج لایه PE تنها می‌توان برای آب سرد استفاده کرد. چرا که این نوع لوله‌ها تحمل گرمایی بسیار پایینی دارند و در صورت استفاده از آن‌ها برای آب گرم از بین می‌روند
  • لوله پنج لایه PERT: یکی دیگر از انواع لوله‌های پنج لایه، لوله‌های PERT(type 2) هستند. این نوع لوله‌ها به دلیل نداشتن ساختار پلیمر شبکه ای در یک درجه کیفی پایین‌تر از لوله‌های PEX قرار می‌گیرند.
  • لوله‌های پنج لایه‌ PEX: لوله‌های PEX بهترین انواع لوله‌های پلیمری هستند که از پلی‌اتیلن‌های مشبک (شبکه‌ای شده) در ساخت آن‌ها استفاده می‌شود.

بهترین لوله‌های پلیمری نسل جدید

چرا به لوله‌های نسل جدید، لوله‌های پنج لایه می‌گویند؟

به‌طورکلی به لوله‌های نسل جدید، لوله‌های پنج لایه گفته نمی‌شود اما به علت این که لوله‌های پنج لایه از جمله محصولات شرکت نیوپایپ بسیار مدرن هستند و در ساخت آن‌ها از جدیدترین فناوری‌های روز دنیا استفاده شده است، بسیاری از افراد به این نوع لوله‌ها، لوله‌های نسل جدید می‌گویند.

لوله‌های نسل جدید

تنوع بالای ویژگی های لوله پنج لایه نیوپایپ

ویژگی های لوله پنج لایه نیوپایپ بسیار گسترده هستند و به همین خاطر این لوله‌ها در میان لوله‌کشان و ساختمان‌سازان محبوبیت بسیار زیادی دارند. تمام ویژگی های لوله پنج لایه نیوپایپ را فقط می‌توانید در لوله‌های تولیدی شرکت نیوپایپ پیدا کنید و انواع دیگر لوله‌های پنج لایه لزوما این مشخصات را ندارند.

برخی ویژگی های لوله های پنج لایه نیوپایپ عبارتند از:

مقاومت در برابر خوردگی و زنگ زدگی: لوله های پنج لایه نیوپایپ به دلیل استفاده از لایه داخلی پلی‌اتیلن شبکه‌ای شده PEX (لازم به ذکر است که pex پلیمری است که حتی در حلال زایلن هم حل نمی‌شود)، دارای مقاومت بالایی در برابر خوردگی و زنگ زدگی هستند. این امر باعث می شود که این لوله ها برای انتقال آب آشامیدنی و سایر مایعات خورنده، مناسب باشند.

مقاومت در برابر فشار و دما: لوله های پنج لایه نیوپایپ دارای مقاومت بالایی در برابر فشار و دما هستند. این امر باعث می شود که این لوله ها برای کاربردهایی مانند سیستم‌های گرمایش از کف، سیستم های تهویه مطبوع و سیستم های آتش نشانی مناسب باشند.

ضریب انتقال حرارت بالا: لوله های پنج لایه نیوپایپ دارای ضریب انتقال حرارت بالایی هستند. این امر باعث می شود که این لوله ها برای انتقال حرارت در سیستم های گرمایشی و سرمایشی مناسب باشند.

صافی سطح داخلی: سطح داخلی لوله های پنج لایه نیوپایپ بسیار صاف است. این امر باعث می شود که افت فشار در لوله ها کاهش یابد.

سهولت نصب و تعمیر: لوله های پنج لایه نیوپایپ به راحتی نصب و تعمیر می شوند. این امر باعث می شود که هزینه های نگهداری این لوله ها کاهش یابد.

باید اشاره داشت که یکی از دلایل پرفروش بودن لوله‌های پنج لایه شرکت نیوپایپ، ویژگی های متعدد لوله‌های آن است. افراد با خرید این لوله‌ها، با خیالی راحت لوله‌کشی ساختمان خود را انجام می‌دهند و تا سال‌ها نیازی به تعمیر و جایگزینی سیستم لوله‌کشی ساختمان خود نخواهند داشت.

لوله‌های پنج لایه نیوپایپ؛ تلفیق تکنولوژی و تجربه

لوله‌های آبی که تا سال‌ها هیچ‌گونه رسوب‌گذاری، نشتی و خرابی نداشته باشند، محصول رویایی تمام مهندسان و تکنسین‌ها است. باید گفت که شرکت نیوپایپ با تولید بهترین لوله‌های پنج لایه این رویا را به حقیقت تبدیل کرده است و این افراد می‌توانند از این لوله‌ها در لوله‌کشی آب و سیستم‌های گرمایشی ساختمان‌های خود استفاده کنند. ویژگی‌های لوله پنج لایه نیوپایپ آن‌قدر زیاد هستند که افراد می‌توانند بدون تردید این لوله‌ها را برای شبکه لوله‌کشی آب ساختمان خود انتخاب کنند. باید اشاره داشت که لوله‌های پنج لایه نیوپایپ در سیستم‌های گرمایش از کف نیز کاربرد گسترده‌ای دارند.

 

توجه: این مطلب یک رپورتاژ آگهی (تبلیغات) بوده و پورتال جامع مهندسین ایران هیچگونه نظر و مسئولیتی ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک های مفید
دکمه بازگشت به بالا

دانلود فایل

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.