رپورتاژ آگهی

بازسازی ویلا بهتر است یا ساخت!؟

وقتی صحبت از یک پروژه ساختمانی همچون ویلا به میان می آید شما سه انتخاب اصلی دارید: ویلای جدید بسازید، ویلای فعلی خود را بازسازی کنید، یا ویلای جدیدی را خریداری و بازسازی کنید. تصمیم گیری بین این گزینه ها تاثیر زیادی بر بودجه پروژه شما، برنامه زمانی و ساختار حاصل خواهد داشت. گزینه ای که برای پروژه شما مناسب است به اهداف شما و خود ساختمان یا ملک بستگی دارد. در این مقاله، قوانین کلی را برای کمک به شما در تعیین اینکه بازسازی ویلا بهتر است ساخت ویلا، ارائه خواهیم کرد. ابتدا، به نحوه تاثیرگذاری گزینه بازسازی یا ساخت بر پروژه ساخت ویلا در شمال می پردازیم: هزینه، مدت زمان و طراحی. سپس، با نگاهی گذرا به جوانب مثبت و منفی این انتخاب ها خواهیم داشت.

البته، هیچ چیز نمی تواند جایگزین مشاوره رو در رو با یک مشاوره املاک متخصص شود. مهم نیست که در چه مرحله ای از فرآیند برنامه ریزی هستید، ما دوست داریم در مورد پروژه و اهداف خاص شما با شما صحبت کنیم. تماس با ما برای مشاوره رایگان ۰۹۱۹۶۸۱۵۲۳۰

بازسازی ویلا مثل این است که یک ماشین قدیمی را بخریم و آن را نونوار کنیم. ما هزینه‌ای می‌کنیم، اما در نهایت یک ماشین نو و شیک داریم. ساخت ویلا هم مثل این است که یک ماشین جدید بخریم. گرچه باز هزینه‌ای می‌کنیم، اما در نهایت یک ماشین جدید و نو داریم؛ بنابراین در هردوی این موارد ما به هدف یکسانی خواهیم رسید.

کدام یک مقرون به صرفه ترین است؟

هزینه یکی از عوامل تاثیرگذار در یک پروژه ساختمانی همچون ویلا است. همه ما می خواهیم در ازای پولی که باید خرج کنیم بیشترین بهره را ببریم. وقتی نوبت به انتخاب ساخت و ساز جدید یا نوسازی می رسد، اغلب تصمیم می گیریم که کدام یک از نظر مالی منطقی تر است.

هزینه بازسازی ویلا

با تغییر کاربری فضای موجود، هزینه تغییر ساختار متناسب با نیازهای را نیز بر عهده خواهید گرفت. از سوی دیگر مسئول ارتقای ایمنی ویلا نیز خواهید بود. البته برخی از موارد را می‌توان همانگونه که هست نگه داشت، که بسته به میزان بازسازی‌ها متغییر است. این بخش ها کمک می کند تا هزینه بازسازی ویلا کمتر شود.

با این حال، همیشه اینطور نخواهد بود. به طور کلی، هر چه ویلا قدیمی تر باشد، هزینه بازسازی بیشتر خواهد بود. بازسازی ها همچنین فضایی را برای موارد غیرمنتظره باقی می گذارد، به این معنی که تیم ساخت و ساز شما نمی تواند کاملاً مطمئن باشد که پس از شروع ساخت و ساز با چه شرایطی مواجه خواهد شد، چرا که این شرایط به طور بالقوه می تواند هزینه و زمان را به پروژه شما اضافه کند. این امر به‌ویژه زمانی اتفاق می‌ افتد که از مصالح ساختمانی سمی، مانند رنگ سرب یا آزبست، در ساخت‌وساز اصلی استفاده شده باشد.

Shape1

هزینه بازسازی ویلا

کدام پروژه مدت زمان کمتری می‌برد؟

مدت زمان پروژه بر اساس محدوده پروژه، وضعیت ساختمان موجود (در صورت بازسازی)، و اینکه آیا عملیات بازسازی شما نیاز به فعالیت های ساخت و ساز نیز دارد یا خیر، متفاوت خواهد بود.

مدت زمان ساخت و ساز ویلای جدید

مدت زمان ساخت و ساز ویلای جدید به دلیل حجم عظیم کاری که باید اجرا شود، اغلب بیشتر از مدت زمان بازسازی ویلا خواهد بود. با ساخت و ساز ویلای جدید، شما باید کل سازه را از ابتدا بسازید و آن را تکمیل کنید.

مدت زمان بازسازی ویلا

در مقایسه با ساخت و سازهای جدید، بازسازی ویلا اغلب می تواند گزینه سریع تری باشد. از آنجایی که شما از ابتدا شروع نمی کنید و بسیاری از عناصر ساختمانی ضروری در حال حاضر در محل قرار دارند و می توانند در بازسازی ویلا ادغام شوند، تیم ساخت و ساز شما کار بسیار کمتری برای انجام خواهند داشت.

کدام منجر به طراحی جذاب تر و کاربردی تر می شود؟

زیبایی شناسی یک ویلا پیامی قدرتمند برای کسانی که در آن ساکن هستند یا از آن بازدید می کنند ارسال می کند. روکش های مخملی می توانند احساس راحتی را به شما منتقل کنند. نمای شیک و مدرن می تواند کارایی را نشان دهد. چیدمان تاسیسات شما نیز مهم است. حتماً هنگام سرمایه گذاری در یک ویلا، می خواهید مطمئن هم از نظر ظاهر و هم از نظر عملکرد از نتیجه آن رضایت داشته باشید.

در بیشتر موارد، ساختن ویلای جدید بیشترین کنترل را بر ظاهر و عملکرد به شما می دهد. با یک ویلای جدید، می توانید پروژه را دقیقاً مطابق با نیازهای خود طراحی کنید – از اندازه و چیدمان گرفته تا بهره وری انرژی و پارکینگ.

طراحی مجدد یک ویلا و بازسازی آن

با بازسازی ویلا، شما کمی بیشتر به محدوده ساختار موجود محدود می شوید. در حالی که مطمئناً می توانید دیوارها را جابجا کنید، چیزی به سازه اضافه کنید و ساختمان را مطابق با نیازهای خود بسازید. گفته می شود، ساختمان‌های بازسازی شده و تغییر کاربری داده می توانند شخصیت یا جذابیت منحصر به فردی داشته باشند که به راحتی با ویلاهای جدیدو حتی سازه‌های قدیمی تر مطابقت ندارند. این جذابیت می تواند در ایجاد فضای جذابی که مشتریان به دنبال آن هستند، بسیار کمک کند.

سخن پایانی

به طور خلاصه، تصمیم در خصوص ساخت ویلای جدید یا نوسازی ویلا به محدوده پروژه شما بستگی دارد. به طور کلی، ساختن ویلای جدید به شما کنترل بیشتری بر پروژه می دهد – شما به راحتی می توانید آن را مطابق با نیازها و اهداف خود تنظیم کنید. با این حال، ساخت و ساز ویلای جدید می تواند پرهزینه تر و طولانی تر از بازسازی یک ویلای نسبتاً جدید باشد.

با بازسازی یک ویلای، برخلاف گزینه های نامحدودی که ساخت و ساز جدید در اختیار شما قرار می دهد، تا حدودی به ساختار موجود متصل خواهید بود. با این حال، اگر فقط به دنبال تجدید فضای موجود خود هستید، بازسازی احتمالاً گزینه کم‌هزینه‌تری خواهد بود.

تصمیم گیری بین بازسازی ویلای موجود یا شروع ساخت و ساز ویلای جدید یک تصمیم دشوار است، اما یک تصمیم مهم است. این امر بر هر تصمیم دیگری اعم از بودجه و زمان بندی نیز تاثیر خواهد داشت.

در اول خونه، ما به بسیاری از مشتریان کمک کرده ایم تا این تصمیم را بگیرند. دوست داریم در مورد پروژه شما صحبت کنیم و به شما کمک کنیم تا مسیری را که برای شما مناسب است انتخاب کنید.

منبع: avalkhune.com

توجه: این مطلب یک رپورتاژ آگهی (تبلیغات) بوده و پورتال جامع مهندسین ایران هیچگونه نظر و مسئولیتی ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک های مفید
دکمه بازگشت به بالا

دانلود فایل

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.