مطالب عمومی

بهترین تخصص‌ها برای مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به سرزمین زیبا و رویایی استرالیا برای کار و تحصیل، انتخاب اصلی بسیاری از متقاضیان مهاجرت از جمله ایرانیان در این مسیر است. چرا که استرالیا به عنوان کشوری مهاجرپذیر با داشتن جامعه‌ای چند فرهنگی به ویژه در شهرهای برتر خود مانند سیدنی و ملبورن، فرصت داشتن یک زندگی عالی و کامل را برای هر شخص دارای صلاحیت در این کشور فراهم می‌کند. البته از میان مسیرهای ممکن برای مهاجرت به این کشور، پیشنهاد همیشگی و اکید ما، مهاجرت از طریق تحصیل در استرالیا می‌باشد. 

در مسیر حضور در استرالیا به روش‌های تحصیلی، کاری و… همواره یک سری مهارت‌ها و تخصص‌ها به عنوان پرتقاضاترین‌ها در صدر هستند که ما در این مطلب به معرفی ۱۰ تا از پرتقاضاترین رشته‌ها و تخصص‌ها در این کشور خواهیم پرداخت.

۱۰- پرستاری

  • درصد فارغ التحصیلان با شغل تمام وقت: ۸۲.۶%

شما با تحصیل رشته پرستاری در استرالیا، می‌توانید به عنوان یکی از قابل اعتمادترین متخصصان مراقبت‌های بهداشتی وارد نیروی کار این کشور ‌شوید تا بتوانید تفاوتی واضح در سلامت و رفاه جامعه‌ی خود ایجاد نمایید. مدرک پرستاری شما را قادر می‌سازد تا در طیف وسیع و متنوعی از زمینه‌های تخصصی از جمله مراقبت‌های ویژه، سلامت روان، مراقبت از سالمندان، اطفال و اتاق‌های عمل فعالیت کنید.

۹- کشاورزی و مطالعات محیطی

کشاورزی و مطالعات محیطی

  • درصد فارغ التحصیلان با شغل تمام وقت: ۸۳.۳%

مدارک تحصیلی کشاورزی و محیط زیست ارائه شده توسط دانشگاه‌های استرالیا، دانش و مهارت‌های ضروری را برای رسیدگی به چالش‌های حیاتی و پایداری محیط زیست فراهم می‌کنند. فارغ التحصیلان این تخصص با پرداخت به مسائلی مانند امنیت غذایی، تغییرات آب و هوایی و حفظ اکوسیستم، یک نقشی حیاتی را در شکل دادن به آینده‌ای پایدارتر ایفا می‌کنند. این برنامه‌ها بر کشاورزی پایدار، حفاظت از محیط زیست و مدیریت منابع تمرکز دارند.

۸- تجارت و مدیریت

  • درصد فارغ التحصیلان با شغل تمام وقت: ۸۴.۲%

مدرک کسب و کار و مدیریت طیف گسترده‌ای از مدارک ارائه شده در دانشگاه‌های استرالیا را در بر می‌گیرند. چرا که شما صرف نظر از شاخه‌ای که انتخاب می‌کنید، مهارت‌های مدیریت مالی گوناگونی که در اقتصاد امروزی بسیار مهم و پر کاربرد هستند را نیز یاد خواهید گرفت. این مهارت‌ها شامل مدیریت پورتفولیو، حسابداری، مالیات، مدل سازی مالی، قیمت گذاری مشتقات و برنامه ریزی استراتژیک و… می‌شوند.

۷- دندانپزشکی

  • درصد فارغ التحصیلان با شغل تمام وقت: ۸۶.۶%

رشته‌های دندانپزشکی توسط تعداد محدودتری از دانشگاه‌های استرالیایی ارائه می‌شود. اما نکته جالب، آن است که دانشجویان بلافاصله پس از دریافت مدرک، به عنوان شخصی حرفه‌ای و معتبر به رسمیت شناخته شده و بنابراین می‌توانند مشغول به کار شوند. دندانپزشکی مطالعه دندان‌ها و سلامت دهان و دندان است و بنابراین شما به مدارک تحصیلی که نیاز به تجربه عملی با تجهیزات دندانپزشکی دارد، نیاز خواهید داشت تا مطمئن شوید برای کار آماده هستید.

۶- آموزش معلمان

آموزش معلمان

  • درصد فارغ التحصیلان با شغل تمام وقت: ۸۶.۷%

در استرالیا به معلمان و متخصصان آموزش و پرورش این اختیار داده می‌شود که با ایجاد بینش در مورد دنیای اطراف، ذهن جوانان را شکل دهند. صرف نظر از مدرک تحصیلی، شما وقتی به عنوان یک معلم وارد نیروی کار استرالیا می‌شوید، می‌توانید الهام بخش تحقیق و یادگیری دانش آموزان جوان شده و قادر خواهید بود بر زندگی افراد تاثیر بگذارید.

۵- مهندسی

  • درصد فارغ التحصیلان با شغل تمام وقت: ۸۷.۵%

انتخاب رشته‌های مهندسی برای مهاجرت به استرالیا یک راه عالی برای ترکیب نوآوری با خلاقیت و دانش علمی است. شما بسته به تخصص انتخابی خود می‌توانید در زمینه‌هایی مانند مهندسی عمران، مکانیک سیالات، ژئوتکنیک، ترمودینامیک، هوافضا، برق و نرم افزار به عنوان محبوب‌ترین رشته‌های مهندسی در این کشور فعالیت خود را شروع کنید.

۴- دامپزشکی

  • درصد فارغ التحصیلان با شغل تمام وقت: ۸۹.۹%

مطالعات دامپزشکی به شما دانش کافی و کاربردی را در مورد حیوانات اهلی و وحشی برای افزایش سلامت و رفاه آن‌ها خواهد داد. شما در مطالعات دامپزشکی، سلامت حیوانات را در طیف متنوعی از زمینه‌ها از جمله بیوتکنولوژی، فیزیولوژی، ژنتیک، میکروبیولوژی و اکولوژی مطالعه خواهید نمود. همچنین بسیاری از دانشگاه‌های این کشور تحصیل عملی را با داشتن پناهگاه‌های حیات وحش خود ارائه می‌دهند.

۳- پزشکی

پزشکی

  • درصد فارغ التحصیلان با شغل تمام وقت: ۹۳%

مدرک رشته‌های پزشکی به شما اجازه می‌دهد تا درک درستی از ساختار بدن انسان، عملکردها و فرآیندهای بیمار را داشته باشید و می‌توانید در جهت بهبود سلامت دیگران در زمینه‌های مختلف پزشکی مانند ایمونولوژی، بیوشیمی متابولیک، ژنتیک، آناتومی و فیزیوتراپی به جامعه خدمت کنید. آموزش پزشکی، سیستم سلامت و کادر درمان استرالیا یکی از قوی‌ترین‌ها در دنیا است.

۲- داروسازی

  • درصد فارغ التحصیلان با شغل تمام وقت: ۹۶.۲%

به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از خدمات سلامت، داروسازی بهترین روش ساخت، استفاده و مدیریت داروها را به شما آموزش می‌دهد. علم داروسازی دیگر علوم مانند موضوعات شیمی دارویی، مطالعات دارویی و زیست‌شناسی را با مهارت‌های عملی مانند مشاوره سلامت، توزیع و مدیریت داروها ترکیب می‌کند. با تحصیل رشته داروسازی در استرالیا، می‌توانید به عنوان داروساز عمومی، داروساز بیمارستانی و داروساز صنعتی مشغول به کار شوید.

۱- توانبخشی

  • درصد فارغ التحصیلان با شغل تمام وقت: ۹۶.۵%

مطالعه توانبخشی به شما این امکان را می‌دهد که از طریق مطالعه بدن و عملکرد فیزیک انسان به افرادی که توانایی‌هایشان در شرایط مختلف آسیب دیده است کمک کنید؛ از یک کودک ناتوان در یادگیری گرفته تا بیماران مسن یا حتی به ورزشکاری با مشکل پارگی رباط پا. توانبخشی به عنوان یکی از کارآمدترین مقاطع تحصیلی و تخصصی در استرالیا، فرصت‌های شغلی زیادی را به عنوان کاردرمانگر، مشاور توانبخشی، متخصص قدرت و آمادگی جسمانی و… برای شما ایجاد می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک های مفید
دکمه بازگشت به بالا

دانلود فایل

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.