رپورتاژ آگهی

سنگ تراورتن بهتر است یا مرمریت؟

این سوالیست که تقریبا همه افراد در حین ساخت و ساز با آن مواجه خواهند شد. تفاوت بین این دو جنس سنگ و کارایی هر کدام به چه صورت است می تواند موضوع مهمی باشد که تیم مشاوره ایران سنگ به صورت مفصل به آن اشاره خواهد داشت. سنگ تراورتن از دسته سنگ های آهکی رسوبی بوده که با توجه به تخلخلی که دارد می تواند برای نصب روی انواع نما مناسب باشد. به بیان ساده تر خلل و فرج موجود در سنگ موجب آن می شود که ملات سیمان به داخل سنگ نفوذ داشته و سنگ را محکم به دیوار بچسباند. پس بدون شک بهترین سنگ برای نمای بیرونی هر ساختمانی تراورتن تلقی می شود. حال این که بین انواع معادن سنگ تراورتن، به سراغ کدام یک برویم موضوعیست که باید با مشاوران ما مطرح کرده تا به صورت جامع شما عزیزان را راهنمایی کنند.

حال به سراغ سنگ مرمریت برویم. سنگ مرمریت نیز همانند تراورتن ها در دسته سنگ های آهکی قرار داشته که بدون خلل و فرج هستند و معمولا در نماهای داخلی و مسقف از آن ها استفاده خواهد شد. نبود حفره در دل سنگ مرمریت مهم ترین دلیل عدم استفاده از آن ها در نمای بیرونی ساختمان می باشد. به جز این سنگ مرمریت می تواند در برابر بارندگی و سرما مقاوم نبوده و پوسته پوسته شود؛ برای سنگ طبیعی پوسته شدن برابر با تخریب کامل سنگ در طولانی مدت تلقی می شود.

پس در نتیجه بهترین سنگ برای نمای ساختمان سنگ تراورتن می باشد. شما می توانید با مراجعه به سایت مرجع ایران سنگ، انواع متنوعی از تراورتن ها را همراه با نام معدن، رنگ بندی و همچنین سورت های متفاوت مشاهده کنید.

سنگ مرمریت ایران سنگ

حال به سراغ داخل ساختمان برویم. مواردی همچون پله، سنگ بغل پله، سنگ کف حیاط، سنگ کف پارکینگ و … می توانند از انواع کاربری هایی باشند که برای اجرای سنگ در آن ها سوال داشته باشیم. ما در ایران سنگ بهترین سنگ های کف و راه پله را از جنس مرمریت می دانیم. این سنگ آهکی با وجود تراکم بالایی که دارد می تواند برای انواع کاربری های کف و در اصطلاح مکان های پر تردد مناسب باشد و می توانیم با خیالی آسوده از آن ها بهره گیریم. به زبان دیگر برای سنگ پله و سنگ کف دقیقا بر خلاف سنگ نما عمل کرده و بهترین سنگ را مرمریت معرفی می کنیم. حال در دنیای مرمریت ها می توانیم آن ها را به دسته بندی های متفاوتی تقسیم کرده که بر اساس رنگ و نام معدن می توانیم آن ها را انتخاب نماییم. معمولا در صنعت ساختمان سازی سنگ کف پله، بغل پله، زیر پله و سنگ های کف همگی از یک مدل مرمریت انتخاب می شوند که فضایی یکدست و یکنواخت را حاصل سازند.

پس در نتیجه بهترین سنگ برای پله یا کاربری های کف، سنگ مرمریت می باشد. همچنین شما عزیزان می توانید با ورود به سایت ایران سنگ، از انواع متنوع و بسیار گسترده مرمریت ها دیدن نمایید و با مشاوران ما برای خرید بهترین آن ها مشورت کنید.

قیمت سنگ تراورتن و مرمریت

در حالت کلی سنگ تراورتن گران تر از سنگ مرمریت می باشد. از مهم ترین دلایل این موضوع می توان به جنس بهتر، استفاده از رزین، تنوع بیشتر، تولید با قیمت بالاتر در فرآوری سنگ و قیمت بالاتر خود خام سنگ اشاره داشت. پس در حالت کلی وهمیشگی سنگ تراورتن را از سنگ مرمریت گران تر می دانیم. حال در میان انواع تراورتن ها هر چقدر آن ها روشن تر باشند، گران تر خواهند بود. البته معدن سنگ و سورت آن از دیگر موارد تاثیر گذار در قیمت گذاری خواهند بود که در وبلاگ های ایران سنگ به طور بسیار جامع تر به آن اشاره شده است.
به همین منظور است که در بیشترین موارد در داخل ساخت از سنگ مرمریت استفاده می شود. دلیل اول قیمت بسیار مناسب تر مرمریت نسبت به تراورتن و دلیل دوم یکدست بودن راه پله با سنگ های داخلی می باشد.

تنوع در سنگ تراورتن بیشتر است یا مرمریت

بدون شک تنوع در سنگ تراورتن بسیار بیشتر از مرمریت ها خواهد بود. جدای از این موضوع سورت و درجه بندی در سنگ های تراورتن می تواند تا ده ها برابر بیشتر از سنگ های مرمریت باشد. به عنوان مثال سنگ تراورتن کرم اصفهان دارای ۱۰ تا ۱۵ سورت متفاوت بوده که هر یک رنگ، قیمت و ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند؛ در صورتی که سنگ مرمریت آباده در بهترین حالت خود دارای ۳ تا ۴ سورت است اختلاف قیمت چندانی نیز با هم نخواهند داشت. پس در حالت کلی تفاوت و تنوع در سنگ تراورتن بسیار بیشتر از مرمریت می باشد

سنگ تراورتن ایران سنگ

جمع بندی

– برای نمای ساختمان در هر شهر کشور سنگ تراورتن بهترین گزینه است.
– برای سنگ راه پله، کف حیاط، کف پارکینگ، بغل پله و امثالهم بهترین گزینه سنگ مرمریت است.
– قیمت سنگ تراورتن همواره از سنگ مرمریت بیشتر است.
– تنوع در سنگ تراورتن همواره از سنگ مرمریت بیشتر است.
– سورت و درجه بندیدر سنگ های تراورتن نسبت به سنگ های مرمریت دارای اهمیت بیشتری است.
– و در آخر، در ایران سنگ می توانیم تمامی سنگ های ساختمانی ازجمله مرمریت و تراورتن را در کنار هم داشته باشیم و درصورت نیاز با کارشناسان و مشاوران ما در ارتباط باشید. مشاوران ایران سنگ با علم کافی نسبت به آب و هوای هر شهر وجنس و ماندگاری هر سنگ می توانند بهترین و مطمئن ترین سنگ را به شما عزیزان پیشنهاد کنند.

ایران سنگ

 

توجه: این مطلب یک رپورتاژ آگهی (تبلیغات) بوده و پورتال جامع مهندسین ایران هیچگونه نظر و مسئولیتی ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

دانلود فایل

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.