آموزشمهندسی کامپیوتر

چطور بدون موبایل از واتس‌اپ دسکتاپ و تحت وب استفاده کنیم؟

ویژگی‌های طرح بتا واتس‌اپ

در حال حاضر طرح مولتی دیوایس به صورت نسخه آزمایشی (بتا) در دسترس کاربران قرار گرفته است که امکان بهره‌گیری زودهنگام از نسخه‌های جدید تحت وب و واتس‌اپ دسکتاپ را فراهم می‌کند. به کمک طرح گفته شده، می‌توان از پیام‌رسان واتس‌اپ در دستگاه‌های مختلفی بدون نیاز به اتصال دائمی موبایل به اینترنت، استفاده کرد.

هر فرد می‌تواند تا سقف چهار دستگاه را به لیست طرح آزمایشی واتس‌اپ اضافه کند که نسخه تحت وب نیز شامل یکی از آن‌ها می‌شود. طبق گفته متا، شرکت مادر واتس‌اپ، قابلیت گفته شده همچنان امکان رمزگذاری سرتاسر (End to End) را ارائه می‌کند؛ در نتیجه کاربران می‌توانند از امنیت پیام‌های شخصی، فایل‌های چند رسانه‌ای و تماس‌های خود اطمینان کسب نمایند.

واتس‌اپ دسکتاپ

باید اشاره کرد که اگر دستگاه اصلی دارنده اپلیکیشن واتس‌اپ (در بیشتر موارد موبایل کاربر) بیش از ۱۴ روز به اینترنت وصل نشده باشد؛ امکان استفاده از پیام‌رسان در سایر دستگاه‌های لینک شده از بین می‌رود و تمامی ورودهای صورت گرفته منقضی خواهند شد. در ادامه برای فعال کردن طرح بتا با پورتال جامع مهندسین ایران همراه باشید.

فعال کردن طرح بتا واتس‌اپ

برای فعال کردن نسخه آزمایشی واتس‌اپ جهت اتصال بدون موبایل، ابتدا باید نسخه دسکتاپ یا تحت وب را به دستگاه اصلی و حساب کاربری لینک نمایید. برای انجام این کار، اپلیکیشن واتس‌اپ را باز کرده و آیکن سه نقطه در گوشه بالایی سمت راست را لمس کنید. در ادامه روی گزینه Linked devices بزنید و Multi device beta را انتخاب کنید. اکنون اپلیکیشن صفحه‌ای پیرامون محدودیت‌ها و نکات مهم قابلیت مذکور نمایش خواهد داد.

در نهایت کلید Join Beta را لمس کنید و گزینه Continue را بزنید. پس از انجام تمام مراحل گفته شده، تنها کافیست تا نسخه دسکتاپ یا تحت وب را از طریق اسکن کد QR به موبایل متصل کنید و پس از آن می‌توانید هرکدام را به تنهایی مورد استفاده قرار دهید.

✔ حتما بخوانید:  رجیستر کردن گوشی مسافرتی

واتس‌اپ دسکتاپ

محدودیت‌های طرح بتا واتس‌اپ

طبق اطلاعات درج شده از سوی فیسبوک، طرح بتا واتس‌اپ محدودیت‌هایی را نیز به همراه دارد که در هنگام ثبت‌نام به کاربر نمایش داده می‌شوند. برای مثال اگر شخصی اقدام به حذف پیام‌ها و چت‌ها در دستگاه غیر اصلی کند و دستگاه اصلی آیفون باشد، اقدام صورت گرفته به صورت سراسری رخ نخواهد داد. همچنین محصولاتی که از نسخه‌های قدیمی‌تر واتس‌اپ بهره می‌گیرند نمی‌توانند به طرح بتا پیوندند.

ویژگی لایو لوکیشن نیز در دستگاه‌های غیر اصلی متصل به حالت مولتی دیوایس، قابل استفاده نخواهد بود. همچنین پشتیبانی از پیام‌هایی با امکان پیش‌نمایش لینک از سوی نسخه تحت وب صورت نمی‌گیرد. با وجود تمامی محدودیت‌ها، همچنان بهره‌گیری از واتس‌اپ دسکتاپ بدون نیاز به اتصال دائم موبایل، می‌تواند برای بسیاری از افراد کاربردی باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

دانلود فایل

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.